شورای شهر ۲ پارکینگ طبقاتی هوشمند از شهرداری همدان طلب دارد


به گزارش خبرنگار مهر، محمد تبریزی شامگاه سه‌شنبه در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که پیرامون سرمایه‌گذاری بازار سینا برگزار شد، عنوان کرد: گاهی اوقات به‌واسطه تمرکززدایی، مسائل آن‌طور که بایدوشاید دیده نمی‌شود و در حالی تمام‌کارهای شهرداری سرمایه‌گذاری است که ماه حصل این کارها باید شهری سروسامان یافته باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده و میادین شهرداری همدان در حال تکمیل زیرساخت‌های اقتصادی هستند، در خصوص چرایی موفق نبودن همدان در جذب سرمایه‌گذاران، بابیان اینکه پیش‌ازاین جذب سرمایه‌گذار در همدان چندان موردتوجه دستگاه‌های دولتی و عمومی قرار نمی‌گرفت، افزود: امروز اقتصاد دولتی مردود شناخته‌شده و اقتصاد آزاد حرف اول را می‌زند.

یک روستای آباد بهتر از ۱۰۰ شهر ویران است

تبریزی همچنین با اشاره به اینکه اکثر اقدامات شهرداری ازلحاظ امنیتی و فرهنگی و اجتماعی به نفع شهروندان است، عنوان کرد: این در حالی است که چند سازمان اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری در هماهنگی‌ها ضعیف عمل می‌کنند درحالی‌که به‌قول‌معروف یک روستای آباد بهتر از صد شهر ویران است.

وی همچنین بابیان اینکه یک سازمان چابک از ۱۰سازمانی که موازی کاری می‌کنند بهتر است، افزود: موازی کاری به بدنه کارکنانی آسیب جدی وارد می‌کند.

تبریزی بابیان اینکه نباید کاری کنیم که کارکنان برای دریافت حقوق معوقه خود احساس نگرانی کنند، گفت: اصل بر این است که مافوق قدردان زحمات کارکنان باشد و از آسیب به این حیطه خودداری کند.

رئیس كمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در همدان با چالش‌های بسیاری همراه است و احتیاج به اصلاح فرهنگی و دیدگاهی دارد، افزود: سازمان‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری باید درهم ادغام شوند چراکه گاهی پیش می‌آید در شهرداری سرمایه خوبی هم وجود دارد اما هرکس به نفع خودش اولویت‌ها را تشخیص می‌دهد.

مدیریت شهری عرصه آزمون‌وخطا نیست

تبریزی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه مدیریت شهری عرصه آزمون‌وخطا نیست و شورای شهر دو پارکینگ طبقاتی هوشمند از شهرداری طلب دارد، گفت: وقتی پروژه پارکینگ‌های هوشمند در همدان پررونق و پرسود است چرا در این زمینه سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم؟

تبریزی هم‌چنین عنوان کرد: ورودی و خروجی در میدان‌ها اصلی شهر مستلزم احداث پارکینگ است و درصورتی‌که پارکینگ وجود نداشته باشد ترافیک سنگینی حاکم خواهد شد هرچند با کمبود اعتبارات مواجهیم.

رئیس كمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با تأکید بر اینکه اشتباه در این است که همیشه روی یک سری پارامترها حساب ویژه بازمی کنیم، گفت: تا کی باید شاهد اعتراض افراد در مقابل درب شورای شهر برای نارضایتی و بلاتکلیفی از پیشرفت پروژه‌ها باشیم؟

تبریزی بابیان اینکه باید برای اتمام هر پروژه‌ای بازه زمانی مناسبی تعریف کنیم، گفت: در جهان پنج منطقه تاب جهانی وجود دارد و گنج‌نامه همدان یکی از مراکزی است که در جذب گردشگر به شهر همدان موفق بوده است.

آیا پیرامون میدان گنج‌نامه نیاز به رسیدگی و ساماندهی ندارد؟

وی بابیان اینکه آیا پیرامون میدان گنج‌نامه نیاز به رسیدگی و ساماندهی ندارد؟ تأکید کرد: ما دیگر نمی‌دانیم که به دلیل تکمیل نشدن پروژه‌ها باید به کجا پناه ببریم؟

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان نیز بابیان اینکه واقعیت این است که شهرداری و سازمان عمران توقع دارند از پروژه‌ها سود نیز کسب شود، گفت: با درآمد فعلی فقط می‌توان نیروی شهری را نجات داد که این خود یک نوع سرمایه‌گذاری است.

اکبر رنجبران در ادامه با اشاره به اینکه باید به‌صورت فراخوان سرمایه‌گذاری‌ها را انجام دهیم، عنوان کرد: تلاش‌های هدفمندی باید صورت گیرد و متناسب باعرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی جامعه فعالان اقتصادی عملکرد داشته باشند.

رنجبران بابیان اینکه مشکل جدی مدیران و عناصر فعال شهرداری این است که افراد به نسبت فعالیتشان سود نمی‌برند، ادامه داد: باید به طرح و برنامه اقتصادی برسیم و برای انضباط مالی، شهرداری برنامه‌هایی را در دستور کار قرار دهد.

نایب‌رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: شعار پیگیری درامدهای پایدار بعد از ۲ ونیم سال در راستای جذب سرمایه باید اجرا شود.

حمیدرضا طبی مسرور با اشاره به اینکه در حوزه جذب سرمایه کم‌ترین موفقیت راداریم یا اگر هم موفقیتی بوده محسوس نیست، گفت: در یک برهه زمانی مدیران به این نتیجه رسیدند که ممکن است شهرداری ازنظر منابع اعتباراتی به مشکل بربخورد، پس باید منابع سازی کنیم.

احساس می‌شود که شهرداری سازمان عمران و شهرسازی را فرزند ناتنی خود می‌داند

وی بابیان این مطلب که یکی از سازمان‌های اعتبار ساز شهرداری سازمان عمران و شهرسازی است و پروژه‌های بسیاری از قبیل پروژه گالری طلا، مجتمع صبا و یا پایانه را به مرحله اجرایی رسانده است، گفت: اخیراً احساس می‌شود که شهرداری سازمان عمران و شهرسازی را فرزند ناتنی خود می‌داند درصورتی‌که اگر منابع حیاتی یک مجموعه را بگیریم دیگر نباید از آن مجموعه انتظاری داشته باشیم.

وی همچنین بابیان اینکه همیشه بزرگ‌ترین مشکلمان این است که انتظار معجزه داریم درحالی‌که معجزه در دستان ما نهفته است، گفت: اعتمادسازی تنها راه نجاتی است که شهرداری را از بحران مالی نجات می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرداری باید درزمینهٔ اعتمادسازی ورود پیدا کند، گفت: در برهه‌ای از زمان به سر می‌بریم که منابع مالی و اعتباراتی شهرداری به اتمام رسیده و دیگر نباید انتظار تولید، کار و سرمایه داشته باشیم.

طبی مسرور همچنین بابیان اینکه دراین‌بین واحدهای متنوع ایجادشده در شهرداری آسیب فرا بخشی است و باید چابک سازی درروند کار سرمایه‌گذاری شهری صورت گیرد، گفت: شهرداری باید از سازمان عمران و شهرسازی حمایت کند.

پرداخت بدهی‌های معوقه کارکنان در حال انجام است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه برای استان استارت کار زده‌شده و پرداخت بدهی‌های معوقه کارکنان در حال انجام است.

علی‌رضایی با اشاره به اینکه در جلساتی با شهردار در پی آن هستیم که هماهنگی بین سازمان عمران و شهرسازی با شهرداری دوباره صورت بگیرد، گفت: هرچقدر هماهنگی بین بخشی بالاتر رود سرعت روند پیگیری پروژه‌ها نیز تسهیل می‌شود.

وی بابیان اینکه سازمان عمران و شهرسازی درزمینهٔ جذب سرمایه تا حدودی موفق عمل کرده است، عنوان کرد: اگر بتوانیم در این راستا کار را جلو ببریم و هماهنگی لازم رابین شهرداری و سازمان عمران صورت بدهیم تا حدودی گره‌های سرمایه‌گذاری بازخواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال