هدر رفت سالانه ۲۳ میلیون مترمکعب آب در لرستان


حمید رضا کرموند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به میزان هدر رفت آب در شهرهای لرستان اظهار داشت: هم اکنون سالانه ۲۳ میلیون متر مکعب آب در شهرهای استان به هدر می رود.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۱۰ میلیون متر مکعب از منابع آبی استان برداشت می شود گفت: از این میزان ۸۷ میلیون متر مکعب به مصرف می رسد و ۲۳ میلیون متر مکعب دیگر نیز به هدر می رود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان با بیان اینکه در اصطلاح به این هدر رفت آب در استان، «آب بدون درآمد» گفته می شود گفت: این میزان از طریق شبکه های توزیع آب لرستان به هدر می رود.

کرموند همچنین استفاده غیر مجاز را از دیگر دلایل هدر رفت آب در لرستان برشمرد و ادامه داد: این استفاده غیر مجاز به به صورت تخلف از شبکه های ما برداشت می شود.

وی با اشاره به هدر رفت آب از شبکه های توزیع استان تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری استان با تعدیل فشار و نوسازی شبکه های توزیع آب توانسته درصدی از هدر رفت آب را در لرستان کاهش دهد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان با بیان اینکه با کاهش فشار شبکه هایی که دارای فشار بالایی هستند هدر رفت آب را قدری کاهش داده ایم گفت: با برنامه ریزی و دریافت اعتباراتی که خواهیم داشت اقدام به نوسازی شبکه های توزیع آب استان می کنیم.

کرموند با بیان اینکه این امر به کاهش هدر رفت آب در استان به صورت مضاعف کمک خواهد کرد بیان داشت: همچنین استفاده غیر مجاز از شبکه های توزیع آب منجر به هدر رفت آب در استان شده است.

وی بیان داشت: افرادی در استان هستند که با استفاده از انشعابات موازی و همچنین دستکاری کنتورهای آب اقدام به استفاده غیر مجاز از آب شبکه های توزیع لرستان می کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان با اشاره به اینکه در این راستا طی چند ماه گدشته بیش از ۱۶ هزار از کنتورهای معیوب مشترکان را در استان تعویض کردیم گفت: این موجب می شود که بتوانیم میزان مصارف آب مشترکان را به صورت واقعی محاسبه کنیم.

کرموند با تاکید بر لزوم استفاده از انشعابات و کنتورهای مجاز از سوی مشترکان لرستانی ادامه داد: در این راستا شرکت آب و فاضلاب استان اقدام به فروش انشعبات آب به صورت اقساط کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال