سفر معاون وزیر خارجه انگلیس به تهران


گس در ادامه به اتاق معاونان وزارتخانه می‌رود و ابتدا در دیدار با «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکا، «رایط ایجاد شده پس از اجرایی شدن برجام و امکانات و فرصتهای فراروی دو کشور را مورد بحث و گفتگو» قرار می‌دهد.

«سایمون گس» مدیر کل سیاسی وزارت خارجه انگلیس در سفر به تهران با دو معاون ظریف دیدار و در خصوص ارتقای روابط سیاسی و اقتصادی در سایه اجرای برجام، با آنها رایزنی کرد.

 «سایمون گس» سفیر سابق انگلیس در ایران که مدتی هم رئیس تیم مذاکره‌کننده انگلیسی در مذاکرات 1+5 بود، امروز به تهران آمد و با معاونان اروپا و آمریکا و عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران گفت‌وگو کرد.

آنطور که اداره اطلاع‌رسانی مطبوعاتی وزارت خارجه ایران اعلام کرده، سایمون گس ابتدا با مدیرکل غرب اروپای وزارتخانه دیدار و در خصوص «ابعاد مختلف همکاری های دو جانبه که پس از بازگشایی سفارتخانه های دو کشور در تهران و لندن و اجرایی شدن برجام» با وی گفت‌وگو می‌کند.

گس در ادامه به اتاق معاونان وزارتخانه می‌رود و ابتدا در دیدار با «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکا، «رایط ایجاد شده پس از اجرایی شدن برجام و امکانات و فرصتهای فراروی دو کشور را مورد بحث و گفتگو» قرار می‌دهد.

مدیرکل انگلیسی در ادامه به اتاق معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران می‌رود و در خصوص «وضعیت جاری در منطقه و تحولات در حوزه های مختلف سوریه ، یمن ، بحرین و عراق» با «حسین امیر عبداللهیان» گفت‌وگو می‌کند.

وزارت خارجه در خصوص گفته‌های گس در دیدار با امیر عبدالهیان اینگونه گزارش داده: «مدیر کل وزارت خارجه انگلیس ضمن بیان نقطه نظرات کشورش در خصوص شرایط جاری در منطقه و ضرورت توجه عمیق همه طرف ها به حساسیت شرایط جاری و ضروری دستیابی به راه حل های منطقه ای در بحران های موجود تاکید کرد.»

طرف ایرانی هم در پاسخ «ضمن اشاره به تحولات جاری در منطقه و روند افزایش اقدامات تروریستی ، نگرانی عمیق خود را نسبت به تشدید تنش ها در منطقه ابراز داشته ، خواستار همکاری همه طرف های بین المللی به منظور حل بحران های موجود گردید.»

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال