قشقاوی: 'برجام' الگوی کاملی برای حل مناقشات مختلف در جهان است


معاون وزیر امور خارجه در ادامه خاطر نشان کرد: برجام الگوی کامل و مناسبی برای حل مسائل و معضلات گوناگون داخلی و خارجی محسوب می شود، و با تجربه بدست آمده می توان با استفاده از این شیوه و روش حل مسائل دیگر را نیز مورد اهتمام قرار داد.

معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان، 'برجام' را الگوی کاملی برای حل مناقشات مختلف در جهان توصیف کرد و گفت: امروز همگان شاهد استقبال خوب جهانیان از اجرای برجام هستند.
 
«حسن قشقاوی» در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به تاثیر مثبت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بر روی تحولات منطقه و جهان، اظهار داشت: همه کشورهای جهان باید ایران را در اجرای برجام همراهی کنند.

وی با اشاره به مخالفت ها از جانب برخی کشورها در رابطه با موضوع نهایی شدن اجرای برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و 5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، تصریح کرد: با توجه به فضای ایجاد شده و همچنین استقبالی که بیشتر کشورهای دنیا از اجرای برجام از خود نشان داده اند، معدود کشورهای مخالف نیز باید ضمن تجدید نظر در رفتار و سیاست های خود در قبال این قضیه، همسو و هم جهت با کشورهای موافق، در این راستا اقدام کنند.

قشقاوی اجرای برجام را یکی از سیاست های بی نظیر،استثنایی و فوق العاده مهم کشور در عرصه بین الملل از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون توصیف کرد و گفت: برجام این واقعیت مهم که می توان در قالب و چارچوب تلاش های دیپلماتیک هر گونه بحرانی را به دور از جنگ، درگیری و خشونت حل و فصل نمود، را به روشنی اثبات کرد.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه خاطر نشان کرد: برجام الگوی کامل و مناسبی برای حل مسائل و معضلات گوناگون داخلی و خارجی محسوب می شود، و با تجربه بدست آمده می توان با استفاده از این شیوه و روش حل مسائل دیگر را نیز مورد اهتمام قرار داد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که از این به بعد چه موانعی می تواند بر سر راه اجرای برجام قرار بگیرد، گفت: من فکر نمی کنم مانع خاصی در مسیر اجرای برجام وجود داشته باشد، البته همانطور که رهبر معظم انقلاب در بیانات خود فرمودند، و همچنین رئیس جمهوری نیز در نامه خویش به معظم له اشاره کرد، باید همیشه اجرای برجام تحت مراقبت و هوشیاری کامل صورت بگیرد، تا طرف مقابل به تعهداتش پایبند باقی بماند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال