http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

طرز تهیه سوپ گل کلم رُست شده

طرز تهیه سوپ گل کلم رُست شده

مواد لازم سوپ گل کلم رُست شده


گل کلم  2 عدد

روغن زیتون  ¼پیمانه

پیاز بزرگ خرد شده 1 عدد

سیر خرد شده 1 عدد

آب 6 پیمانه

نمک و فلفل به مقدار لازم

سوپ گل کلم رُست شده ، طرز تهیه سوپ گل کلم ، پیش غذا


طرز تهیه سوپ گل کلم رُست شده

     گل کلم ها را به تکه های کوچکتر می شکنیم و می شوییم. در یک کاسه بزرگ کمی آب نمک با شوری کم درست می کنیم و تکه های گل کلم را درون آن می ریزیم. اجازه می دهیم گل کلم ها 20 دقیقه در آب نمک باشند. بعد گل کلم ها را از آب در آورده و در صافی می ریزیم تا آبش کاملاً گرفته شود.
     سپس یک ورقه آلومینیوم فویل ضخیم برداشته گل کلم ها را روی آن می گذاریم و فویل را روی یک کاغذ روغنی شیرینی پزی قرار می دهیم. روی گل کلم ها روغن زیتون می پاشیم.
     فر را از قبل گرم می کنیم و فویل حاوی گل کلم ها را درون ظرف مخصوص فر قرار می دهیم و در فاصله 15 سانتی متری از حرارت شعله، درون فر قرار می دهیم. در مدت 20 تا 30 دقیقه کل کلم ها را کبابی می کنیم تا رنگشان طلایی شود.
     در همین زمان روغن زیتون را در یک قابلمه بزرگ داغ می کنیم و پیاز های خرد شده را در آن می ریزیم و به مدت 5 دقیقه سرخ می کنیم تا رنگی شفاف پیدا کنند. سیر خرد شده را با گل کلم رست شده درون قابلمه می ریزیم و روی آنها آب می ریزیم، ادویه، نمک و فلفل اضافه می کنیم و به مدت 30 دقیقه می گذاریم آهسته بجوشد، تا تمام سبزیجات کاملاً بپزند. سوپ را در مخلوط کن می ریزیم و آن را می زنیم تا زمانی که یک دست شود.

سوپ گل کلم رُست شده ، پیش غذا ، پیش غذای خوشمزه

نکات تکمیلی در مورد سوپ گل‌کلم رُست‌شده

سوپ گل‌کلم رُست‌شده جزو سوپ میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 0 دقیقه میباشد .
سوپ گل‌کلم رُست‌شده را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

منبع: نمناک
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تبلیغات