قزل آلای خال قرمز عمده ترین چالش آبزی در استان تهران


محمد هادی حیدرزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت جمعیتی گونه های حفاظت شده چهارپا در استان تهران اظهار داشت: در طول سال های گذشته تدابیر واقدامات بسیاری برای حفظ  گونه های جانوری چهارپا دراستان تهران عملیاتی شد که در حال حاضر با نتایج نوید بخشی همراه شده است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: کل، قوچ و میش از نمونه گونه هایی به شمار می رود که مجموعه محیط زیست به حفظ حیات و بقای آن توجه بسیاری دارد و تلاش شده با بستر سازی و برنامه ریزی های مدون و اصولی، این امر حائز اهمیت به نحو مطلوبی محقق شود.

حیدرزاده گفت: طبق آخرین سرشماری و مطالعات انجام شده، جمعیت گونه های مورد اشاره در استان تهران و بخصوص شهرستان فیروزکوه با رشد سه  هزار رأسی همراه شده است که بسیار نوید بخش به نظر می رسد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران در تشریح عمده ترین چالش پیش روی این مجموعه در عرصه آبزیان استان مذکور عنوان کرد: در حال حاضر ماهی قزل آلای خال قرمز ویژه پارک ملی لار با تهدیدهایی مواجه است که برای رفع و حفظ و بقای این گونه آبزی، برنامه های متعدد و متنوعی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: احیاء رودخانه ها، لایروبی چاله های تخم ریزی و بستر سازی مطلوب برای زادآوری از نمونه اقداماتی است که در این خصوص در اولویت قرار دارد.

حیدرزاده یادآور شد: آب، خاک و هوا سه عنصر اصلی محیط زیست است که در هر سه عرصه مذکور با تهدیدات و چالش های جدی مواجه هستیم که برای مهار و مدیریت مخاطرات مرتبط با این حوزه تمامی امکانات، ظرفیت ها و تلاش خود را به کار می گیریم.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال