http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تنها یک پسر از۵قلوهای اصفهانی زنده ماند/پدرخانواده هنوز بیکار است

تنها یک پسر از۵قلوهای اصفهانی زنده ماند/پدرخانواده هنوز بیکار است

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – عاطفه قلع ریز: در آخرین خبری که از پنج‌قلوهای اصفهان منتشر شد، رئیس بهزیستی استان اصفهان وعده داد که دو میلیون تومان به این خانواده کمک می‌شود و تلاش می‌کنیم که شغلی را برای پدر خانواده که پس از ۱۰ سال کار دریکی از کارگاه‌های ذوب‌آهن اصفهان، به دلیل تعدیل نیرو بیکار شده بود، را دست‌وپا کنند.

امروز با فوت یکی دیگر از این پنج‌قلوها، که در حال حاضر تنها بازمانده پنج‌قلوها یک پسر است، با گرشاسب هادی، پدر این خانواده در خصوص وضعیت کنونی این خانواده  در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: هنوز دو میلیون تومانی که بهزیستی وعده داده بود، به دست ما نرسیده اما به دنبال پیگیری از بهزیستی شهرستان لنجان قول داده‌شده تا چند روز دیگر این کمک مالی به ما پرداخت شود.

خیالم از بابت هزینه‌های بیمارستانی راحت است

گرشاسب هادی با اعلام اینکه در حال حاضر بیکاری و پیدا کردن یک شغل، بزرگ‌ترین دغدغه فکری و زندگی من است، ادامه داد: بهزیستی استان وعده داده است که شغلی را برایم دست‌وپا کند که بیشترین درخواستم بازگشت به شغلی قبلی‌ام است که ۱۰ سال در آن محیط کارکردم اما هنوز هم خبری نشده است.

وی با تشکر از حمایت‌ها و زحمات مدیر و کارکنان بیمارستان شهید بهشتی اصفهان و کمک‌های معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: خیالم از بابت هزینه‌های بیمارستانی راحت است چراکه مسئولان علوم پزشکی استان، تاکنون بسیار خوب از خانواده من حمایت کرده‌اند.

وی که می‌گوید در روستای چم‌نور بخش باغ بهاداران از شهرستان لنجان از خود خانه دارد اما به دلیل شرایط همسر خود مجبور شده است از دو ماه پیش به اصفهان بیاید و اجاره‌نشین شود، گفت: هزینه‌های زیادی در این مدت بر ما تحمیل‌شده که هیچ فاکتوری برای اثبات هزینه‌های آن نداریم اما بسیار بر دوشم سنگینی می‌کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون خیری در راستای حمایت مالی با شما تماس گرفته است یا خیر، افزود: تا زمانی که سازمان‌های دخیل باید کمک برسانند، نیاز به خیران نیست و این وظیفه ارگان‌های دولتی است که ما را حمایت کنند.

وی اعلام کرد: در حال حاضر من و به‌ویژه همسرم حال روحی خوبی نداریم، من تمام تلاش خود را انجام دادم تا این نوزادان و مادر فرزندانم در بهترین شرایط باشند اما خواست خدا این‌گونه بود.

وی بابیان اینکه حال کنونی همسرم را تنها یک مادر می‌تواند متوجه شود، افزود: در زمان بارداری همسرم خیلی تلاش کردم استرسی به وی وارد نشود اما دچار زایمان زودرس شد و اکنون یکی پس از دیگری، فرزندان خود را از دست می‌دهم.

پدر پنج‌قلوهای اصفهانی با گلایه از برخی مدیران محل کارش که باوجود اطلاع از وضعیتش، وی را مشمول تعدیل دانسته و از کار اخراج کرده‌اند، گفت: آن‌ها می‌توانستند به من کمک کنند، درحالی‌که من به خاطر شرایط ویژه همسرم به آن‌ها التماس می‌کردم، اجازه فعالیت و کار به من بدهند تا بتوانم از پسِ مخارج و هزینه‌های دوران بارداری همسرم بربیایم، آن‌ها تعدیل نیرو و من را اخراج کردند.

بهزیستی دیگر وظیفه‌ رسیدگی ندارد

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در گفت‌وگو با مهر با اعلام اینکه وظیفه ما حمایت از خانواده‌های چند قلو است و چون تنها یکی از نوزادن زنده مانده است دیگر وظیفه این سازمان نیست که از آن‌ها حمایت مالی کند، افزود: تنها می‌توانیم به‌عنوان یک خانواده در معرض آسیب، وام اشتغال را برای خانواده مزبور فراهم کنیم.

سعید صادقی در خصوص پرداخت کمک دو میلیون تومانی نیز گفت: همان روز یک‌میلیون وام به بهزیستی شهرستان لنجان واریز شد تا با یک‌میلیون که این سازمان تأمین می‌کند بتوانیم دو میلیون تومان به این خانواده کمک کنیم.

قول بازگشت به کار را به پدر خانواده ندادیم

وی اعلام کرد: هیچ قولی در خصوص بازگشت پدر خانواده به شغل قبلی‌اش ندادیم اما به دنبال این هستیم که وام اشتغالی برای وی پیدا کنیم.

گفتنی است؛ در حال حاضر مادر پنج‌قلوها به قید ضمانت از بیمارستان شهید بهشتی مرخص شده است که به‌غیراز آن هزینه‌های نوزادان در دستگاه‌های NICU نیز است اما هنوز در شهری که به فعالیت خیران و خیریه‌ها معروف است هیچ‌یک از آن‌ها تاکنون از این خانواده حمایت نکرده است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دیدار رییس شورای ریاست‌جمهوری بوسنی و هرزگوین با رهبر معظم انقلاب
13 استان کشور همچنان در انتظار بارندگی
مریل استریپ در نقش هیلاری کلینتون
آغاز کلاس های آمادگی آزمون MSRT , آزمون EPT
باران پاییزی در کرج
کلیپ فیلم آموزش حسابداری آموزش حسابداری شرکت های جدید تاسیس
ویدیو فیلم پیتزا لوله ای! / دریافت کلیپ
عکس های سیمرغ از حضور گسترده بازیگران بازیگر و بازیگران در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۱۰ عکس)
سیمرا حسن پور و شریک زندگی اش سامان سالور در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۶ عکس)
علی ضیا, نیما ماه شعبان نژاد و محمد سلوکی در نمایش فیلم متولد ۶۵ (۵ عکس)
اولین کارگاه مجازی (غیر حضوری) سبک زندگی قرآنی به انجام رسانده می شود
فریدون مشیری، سراینده دلاویزترین غزل دنیا (۵ عکس)
انجمن یادگیری «اطلس قرآنی» مخصوص رابطین خبری به انجام رسانده می شود
خروج دود مشکوک از زمین در یکی از خیابان‌های تهران + فیلم
تنیس باز زن روسی حین مسابقه موهایش را کوتاه کرد ! عکس
دوستی صمیمانه مرد و خرس غول پیکر + عکس
رامین رضاییان بر بالین پورحیدری
دلیل نامگذاری هشتمین ماه سال به نام آبان چیست؟
استخدام حسابدار مجرب در یک هلدینگ معتبر در صنعت غذایی
بهترین قاریان و حافظان کشور در سال ۱۳۹۵ شناسایی شدند
تبلیغات