http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

محمد نوری: پرسپولیس مرا نخواهد، ناراحت نمی‌شوم


محمد نوری: پرسپولیس مرا نخواهد، ناراحت نمی‌شوم

وبسایت رسمی برنامه نود - محمد نوری هافبک ایرانی مسیمیر قطر این روزها دوران بعد از مصدومیت را سپری می‌کند و مشغول فیزیوتراپی است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، کاپیتان مسیمیر و فصل گذشته پرسپولیس دوشنبه‌ شب گذشته به ورزشگاه عبدا... بن‌خلیفه قطر رفت تا از نزدیک شاهد بازی تیم امید ایران و امید چین باشد. با محمد نوری در همین رابطه گپ زدیم که در زیر می‌توانید بخوانید.

چه شد كه براي تماشاي بازي تيم اميد ايران به استاديوم رفتي؟
جا دارد قبل از هر چيز درگذشت زنده‌ياد رضا احدي را به جامعه فوتبال و خانواده آن مرحوم تسليت بگويم. اين روزها خيلي‌ها درباره رضا احدي صحبت مي‌كنند و از بازي‌هايش در استقلال حرف مي‌زنند اما كاش قبل از درگذشت آن مرحوم سراغش را مي‌گرفتند. من تا حدودي بازي‌هاي رضا احدي را به خاطر دارم و مي‌دانم چقدر فوتباليست بزرگي بود. حتي روبه‌روي تيمي كه مربيگري‌اش را آقاي احدي بر عهده داشت، بازي كرده‌ام.

جلوي اميدهاي استقلال تهران؟
نه، زماني كه آقارضا سرمربي عقاب بود، همراه تيم هما جلوي اين تيم بازي كرديم. به نظرم مرحوم احدي مي‌توانست در مربيگري هم مثل دوران بازي موفق باشد اما احساسم مي‌گويد پشت و پناهي نداشت. آقارضا پارتي نداشت وگرنه مي‌توانست در تيم‌هاي بزرگ‌تر هم مربيگري كند چون هم خيلي مطلع و در زمينه فوتبال باسواد بود و هم يكي از باشخصيت‌ترين مردان فوتبال ما بود. حيف كه فوتبال ما قدرش را ندانست.

نگفتي چه شد كه براي تماشاي بازي تيم اميد ايران مقابل چين به استاديوم رفتي؟
به هر حال من يك ايراني‌ام و هر جايي كه احساس كنم مي‌توانم با حضورم كمكي به پرچم كشورم كنم، اين كار را انجام خواهم داد. در واقع عرق ايراني مرا به ورزشگاه كشاند. اتفاقاً قبل از شروع مسابقات هم بر حسب وظيفه خود به اردوي تيم اميد رفتم و با آقاي كاشاني و اعضاي كادر فني اين تيم ملاقات كردم.

چه شد كه با عبدا... ويسي به ورزشگاه رفتي؟
به اتفاق هم به استاديوم نرفتيم. در ورزشگاه و به طور اتفاقي آقاعبدا... را ديدم و تا آخر بازي كنار هم نشستيم. او مربي جوان و پرتلاشي است كه در ليگ پانزدهم نتايج خوبي هم با استقلال خوزستان گرفته است.

(به شوخي) تصور كرديم مي‌خواهي نيم‌فصل دوم در استقلال خوزستان توپ بزني.
(خيلي جدي) نه، من تا آخر فصل با مسيمير قطر قرارداد دارم.

به همان بحث تيم اميد برگرديم. بازي بچه‌ها مقابل چين را چطور ارزيابي مي‌كني؟
راستش را بخواهيد تيم اميد ما در گروه بسيار سختي قرار گرفته بود. قطر ميزبان خيلي هزينه اين تيم كرده و چين هميشه در اين سطح مدعي بوده است. همه هم ديدند سوريه چه تيم گردن‌كلفتي است. به شخصه صعود تيم اميد به مرحله بعد را به كادر فني و بازيكنان اين تيم تبريك مي‌گويم، البته مي‌دانم كه در مرحله بعد كار دشوارتري پيش رو داريم.

بازي اميدهاي ژاپن را در قطر ديدي؟
بله، تيم اميد ژاپن بسيار گردن‌كلفت است. به نظرم بهترين تيم اين تورنمنت است اما از ته دل آرزو مي‌كنم بروبچه‌هاي غيرتمند ايراني بتوانند با شكست دادن ژاپن در مرحله يك‌چهارم نهايي به جمع 4 تيم پاياني راه يافته و ان‌شاءا... به المپيك صعود كنند.

به عنوان يك بازيكن باتجربه چه توصيه‌اي به بازيكنان جوان تيم اميد قبل از بازي با ژاپن داري؟
به طور حتم مربيان نكات لازم را به بازيكنان اميد گوشزد مي‌كنند اما به نظرم بچه‌هاي ما بايد جلوي ژاپن كم‌اشتباه‌تر از چين و قطر ظاهر شوند.

جمعه و در بازي اميدهاي ايران و ژاپن هم به استاديوم مي‌روي؟
شك نكنيد! هر چند اين روزها مشغول فيزيوتراپي هستم اما همان‌طور كه گفتم مثل هر ايراني ساكن قطر وظيفه خود مي‌دانم به ورزشگاه بروم و در بازي با ژاپن تيم كشورم را تشويق كنم.

گفتي مشغول فيزيوتراپي هستي؟
بله و نرم‌دويي را هم شروع مي‌كنم و ان‌شاءا... به زودي آماده بازي مي‌شوم.

راستي جواد نكونام را هم در قطر ديدي؟
نه، متأسفانه نديدم!

آندرانيك تيموريان دوست صميمي‌ات چرا از ام‌صلال جدا شد؟
اتفاقاً آندو بازي‌هاي خيلي خوبي را در ليگ قطر انجام داد و جايگاه پنجم ام‌صلال هم نشان مي‌دهد كه اين بازيكن كار خود را انجام داده است اما متأسفانه لجبازي سرمربي اهل تركيه اين تيم باعث جدايي تيموريان شد. با جدايي آندو، مطمئن باشيد ام‌صلال جاي خالي‌اش را احساس خواهد كرد.

برنامه تو چيست؟ شنيديم جدايي تو از مسيمير هم تقريباً قطعي است.
نه، من تا پايان فصل با مسيمير قرارداد دارم و هم مسئولان باشگاه و هم خودم تمايل داريم به اين قرارداد پايبند باشيم.

پرسپوليسي‌ها كه تماسي با تو نگرفته‌اند؟
نه، من عاشق پرسپوليس بوده و هستم. دلم هم مي‌خواهد روزي با پيراهن تيم محبوبم از فوتبال خداحافظي كنم اما فعلاً در خدمت مسيمير قطر هستم.

اگر پرسپوليس تو را نخواهد، چه واكنشي نشان مي‌دهي؟
گفتم كه پرسپوليس تيم محبوب من است. هر زماني به ايران برگردم، گزينه اولم پرسپوليس خواهد بود. اگر مرا بخواهند، با كمال ميل در خدمت پرسپوليس خواهم بود اما اگر نخواهند، باز هم براي موفقيت تيم محبوبم دعا خواهم كرد.

باورش سخت است كه ناراحت نشوي!
مگر بارسا عذر ژاوي را نخواست؟ مگر كاسياس از رئال جدا نشد؟ مگر رائول مجبور نشد از رئال برود؟ من كه بزرگ‌تر از اينها نيستم. چنين مسائلي در فوتبال طبيعي است. گفتم كه دوست دارم به پرسپوليس بروم و با پيراهن اين تيم از فوتبال خداحافظي كنم. اگر شد كه خيلي خوب است اما اگر هم نشد، با اين مسئله كنار مي‌آيم. لطفاً اين را هم از قول من بنويسيد كه پرسپوليس شايسته‌ترين تيم براي قهرماني ليگ پانزدهم است و همه از ديدن فوتبال زيباي اين تيم لذت مي‌برند.

طي اين مدت خيلي از برانكو تعريف كردي. دليل آن چيست؟
حرف حق را زدم. من اهل نوشابه باز كردن براي كسي نيستم. برانكو يكي از باشخصيت‌ترين و كاربلدترين مربياني است كه به ايران آمده است. به نظرم مسئولان باشگاه پرسپوليس بايد قبل از اتمام فصل قرارداد برانكو را تمديد كنند.

 

2051

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
اظهارات بی پرده علی جنتی در مراسم خداحافظی اش
جمشید مشایخی راهی بیمارستان شد+تصویر
استخدام مسئول انبار، انباردار و فروشنده در خراسان رضوی
خواننده پاپ طلبکار جدید باشگاه پرسپولیس
آیا کاهش اسپرم خطرناک است و باید نگران کم شدن اسپرم شویم؟
دلایل بی‌وفایی مردان به همسرانشان/ ۸ توصیه برای پیشگیری از خیانت
تاکتیک بریتانیا برای هک کردن داعش در موصل
DeNA استودیوی خود در سن فرانسیسکو را تعطیل کرد
دولت احمدی‌نژاد رکورددار اقتصاد پنهان در تاریخ اقتصادی ایران
استخدام طراح و گرافیست آقا مسلط به نرم افزارهای مربوطه
ناراحتی مورینیو از خوشحالی کونته
دانلود قسمت ۹ نهم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
نشانه‌های مهمترین بیماری‌ شایع ناتوان کننده
میوه‌های صادراتی ۶۰ درصد ارزان شدند!
ستایشی دیگر/دیدن این عکس برای کودکان و افرادی که بیماری قلبی دارند توصیه نمی شود
تونل‌های زیرزمینی داعش در موصل
استخدام چاپ مروی در دو رده شغلی
تجربه جوانی و شادابی با انگور قرمز
عکس های خاطره حاتمی و رضا عطاران با سر تراشیده!
کاخ آنجلینا جولی و برد پیت در فرانسه به فروش گذاشته شد (+عکس)
تبلیغات