گرم ترین سال زمین در ۱۳۵ سال گذشته


طبق اعلام اداره ملی اقیانوسی و جوی و سازمان فضانوردی آمریکا(ناسا)، سال ۲۰۱۵، گرم ترین سال کره زمین از سال ۱۸۸۰ بود.
 
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری 'سی ان ان'، اداره ملی اقیانوسی آمریکا و ناسا اعلام کردند، میانگین درجه حرارت کره زمین در سال ۲۰۱۵، ۱.۶۲ درجه فارنهایت(۰.۹۰ درجه سلسیوس) بالاتر از میانگین این درجه حرات در قرن بیستم بود.

بر اساس این گزارش، دسامبر اولین ماهی بود که تا کنون درجه حرارت زمین، ۲ درجه فارنهایت بالای درجه حرارت عادی این کره رسید. دسامبر در آمریکا، گرم ترین و مرطوب ترین ماه بود.
 
این گزارش افزود، علت اصلی گرم شدن زمین در سال ۲۰۱۵ به پدیده النینو یا همان گرم شدن قابل توجه آب های سطح اقیانوس آرام برمی گردد که نه تنها باعث گرم شدن این اقیانوس بلکه موجب ورود گرمای شدید به جو و افزایش درجه حرات کره زمین در سطح جهان می شود.
 
طبق اعلام ناسا، البته، تنها النینو باعث گرم شدن بی سابقه کره زمین در سال ۲۰۱۵ نبود بلکه افزایش ورود دی اکسید کربن و سایر آلاینده های بشری به جو نیز در این زمینه نقشی موثر داشت.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال