پیکر 42 قربانی فاجعه منا در عربستان باقی می ماند


در حال حاضر نیز خانواده یکی از حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا از شهرستان نیشابور درخواست انتقال پیکر حاجی خود را به ایران ارائه دادند، که این درخواست با 14 دی ماه روز قطع رابطه سیاسی عربستان سعودی با ایران مصادف شد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: با رضایت خانواده حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا، پیکر 42 حاجی قربانی در این فاجعه همچنان در عربستان سعودی می ماند.
 
به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز پنجشنبه در نشستی با خانواده 39 حاجی مازندرانی قربانی فاجعه منا در ساری افزود: سازمان حج و زیارت طبق تصمیم خانواده قربانیان فاجعه منا برای انتقال و باقی ماندن پیکر عزیزانشان در عربستان سعودی عمل کرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز خانواده یکی از حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا از شهرستان نیشابور درخواست انتقال پیکر حاجی خود را به ایران ارائه دادند، که این درخواست با 14 دی ماه روز قطع رابطه سیاسی عربستان سعودی با ایران مصادف شد.

اوحدی افزود: ما بار دیگر مکاتبه ای با این خانواده نیشابوری انجام دادیم و در صورت اصرار برای انتقال پیکر عزیرانشان به وطن، ما باید از طریق قانونی کار نبش قبر و انتقال را انجام دهیم که تا این ساعت این خانواده حاجی جان باخته نیشابوری مکاتبه ای با سازمان حج و زیارت نداشته است.

وی اضافه کرد: در مجموع پیکر 79 حاجی قربانی فاجعه دردناک منا به اشتباه از سوی عربستان سعودی در این کشور دفن شده بود که پس از شناسایی پیکر جان باختگان ایرانی از سوی حج و زیارت ایران ، رایزنی با خانواده ها برای انتقال و یا باقی ماندن پیکر این حجاج انجام شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: پس از قطعی شدن تصمیم ،خانواده 37 حاجی ایرانی قربانی فاجعه منا برای انتقال پیکر عزیرانشان به وطن، ما این کار را انجام دادیم و کار انتقال نیز انجام شده است.

شناسایی پیکر تمام حجاج ایرانی جان باخته در منا

اوحدی افزود: در حال حاضر پیکر تمام حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا حج تمتع سال جاری مورد شناسایی قرار گرفته و هیچ فرد غیر قابل شناسایی از حجاج ایرانی را نداریم.

در موسم حج تمتع سال جاری 461 ایرانی در فاجعه منا جان باختند که 39 نفر از حاجیان جان باخته مربوط به استان مازندران است که پیکر 36 نفر از حجاج مازندرانی به استان منتقل و سه نفر نیز در عربستان سعودی به خاک سپرده شدند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال