http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پیکر 42 قربانی فاجعه منا در عربستان باقی می ماند

پیکر 42 قربانی فاجعه منا در عربستان باقی می ماند

در حال حاضر نیز خانواده یکی از حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا از شهرستان نیشابور درخواست انتقال پیکر حاجی خود را به ایران ارائه دادند، که این درخواست با 14 دی ماه روز قطع رابطه سیاسی عربستان سعودی با ایران مصادف شد.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: با رضایت خانواده حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا، پیکر 42 حاجی قربانی در این فاجعه همچنان در عربستان سعودی می ماند.
 
به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز پنجشنبه در نشستی با خانواده 39 حاجی مازندرانی قربانی فاجعه منا در ساری افزود: سازمان حج و زیارت طبق تصمیم خانواده قربانیان فاجعه منا برای انتقال و باقی ماندن پیکر عزیزانشان در عربستان سعودی عمل کرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز خانواده یکی از حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا از شهرستان نیشابور درخواست انتقال پیکر حاجی خود را به ایران ارائه دادند، که این درخواست با 14 دی ماه روز قطع رابطه سیاسی عربستان سعودی با ایران مصادف شد.

اوحدی افزود: ما بار دیگر مکاتبه ای با این خانواده نیشابوری انجام دادیم و در صورت اصرار برای انتقال پیکر عزیرانشان به وطن، ما باید از طریق قانونی کار نبش قبر و انتقال را انجام دهیم که تا این ساعت این خانواده حاجی جان باخته نیشابوری مکاتبه ای با سازمان حج و زیارت نداشته است.

وی اضافه کرد: در مجموع پیکر 79 حاجی قربانی فاجعه دردناک منا به اشتباه از سوی عربستان سعودی در این کشور دفن شده بود که پس از شناسایی پیکر جان باختگان ایرانی از سوی حج و زیارت ایران ، رایزنی با خانواده ها برای انتقال و یا باقی ماندن پیکر این حجاج انجام شد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: پس از قطعی شدن تصمیم ،خانواده 37 حاجی ایرانی قربانی فاجعه منا برای انتقال پیکر عزیرانشان به وطن، ما این کار را انجام دادیم و کار انتقال نیز انجام شده است.

شناسایی پیکر تمام حجاج ایرانی جان باخته در منا

اوحدی افزود: در حال حاضر پیکر تمام حجاج ایرانی جان باخته در فاجعه منا حج تمتع سال جاری مورد شناسایی قرار گرفته و هیچ فرد غیر قابل شناسایی از حجاج ایرانی را نداریم.

در موسم حج تمتع سال جاری 461 ایرانی در فاجعه منا جان باختند که 39 نفر از حاجیان جان باخته مربوط به استان مازندران است که پیکر 36 نفر از حجاج مازندرانی به استان منتقل و سه نفر نیز در عربستان سعودی به خاک سپرده شدند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
نینتندو سوییچ از رم میکرو SD پشتیبانی می‌کند
آخرین خبرها از سریال «عاشقانه»/ پخش در شب های زمستان از شبکه نمایش خانگی
استخدام مدرس دروس نقشه کشی معماری در هنرستان پسرانه
استخدام غذای تلفنی ایرانیان در تبریز
استخدام منشی خانم جهت جوابگویی تلفن در تهران
استخدام منشی و صندوقدار خانم در تهیه غذا
استخدام حسابدار خانم در تبریز
استخدام کارشناس فروش تلفنی در شرکت انتقال داده ماهان
استخدام کارشناس IT آقا آشنا به شبکه، سخت افزار و ایمیل سرور
۸ چاره عطر زدن بانوان پیوسته معطر!!
استخدام منشی آشنا به کامپیوتر در دفتر وکالت
نابودی داعش سخت یا نشدنی؟
شکار یک مار سمی در یکی از بیمارستان های مشهد +عکس
واردات لاستیک فرغون از ویتنام ! +جدول
خطر الگوسازی از هنرمندان؛ چرا جامعه درگیر ازدواج‌های فصلی بازیگران می‌شود؟
فیلم درگیری های گیرا هکتور بلرین و دله الی ( برنامه ۹۰)
ویدیو فیلم بررسی بازی جنجالی خاتم اردکان عمران ساری / دریافت کلیپ
فیلم ۵ حرکت دیدنی در NBA ؛ (۹۵/۰۸/۰۷) – دانلود و پخش
صادرات گاز ایران به ترکیه قطع شد
ظریف: مشکلات سوریه از راه سیاسی و مبارزه با گروههای تکفیری حل می شود
تبلیغات