http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دلیل آرامش خاکپور: با این بازیکنان نباید نگران شد


دلیل آرامش خاکپور: با این بازیکنان نباید نگران شد

وبسایت رسمی برنامه نود - دلیل آرامش خاکپور حضور بازیکنانی است که تیم المپیک ایران از وجودشان استفاده می‌کند

به گزارش وبسایت برنامه نود و به نقل از ایران ورزشی، مثل همیشه قرص و محکم صحبت می‌کند. برای تقابل با ژاپن نگران نیست. فقط از مردم انتظار دعا دارد. می‌داند حریف قدرتمندی روبه‌روی تیمش است اما این را هم می‌داند که بازیکنانش در صدم ثانیه می‌توانند نتیجه بازی را تغییر بدهند. همین نکته محمد خاکپور را امیدوار کرده. امیدوار به موفقیت در پلی‌آف و صعود به جمع چهار تیم پایانی مسابقات مقدماتی المپیک. با او در هتل میلینیوم گپ زدیم. یک روز قبل از بازی حساس مقابل ژاپن.
 
نگرانی در چهره شما نمی‌بینم. آن هم یکی دو روز مانده به بازی حساس مقابل ژاپن. دلیلش چیست؟
 دلیلش حضور بازیکنانی است که تیم المپیک ایران از وجودشان استفاده می‌کند. من بازیکنانی دارم که هر یک می‌توانند ستاره باشند و در آینده‌ای نزدیک برای تیم ملی بزرگسالان بازی کنند. با وجود این بازیکنان، شما هم جای من بودید نگران نمی‌شدید.
اما باید با ژاپن بازی کنید. تیمی قدرتمند از شرق آسیا.
 ژاپن را در 3 بازی قبلشان آنالیز کرده‌ایم. حسن ژاپن این است که تمام بازیکنانش از نظر فنی به یکدیگر نزدیک هستند. یعنی فرقی نمی‌کند کدام بازیکن بازی کند و کدام نه. از طرفی فرهنگ آنها نیز نشات گرفته از یک جامعه منظم است. کاری را انجام می‌دهند که به آنها محول شده. مسوولیت پذیر هستند و وظایف خود را در زمین به نحو احسن انجام می‌دهند. سازمان تیمی شان در حمله و دفاع فوق‌العاده است. خودم چندین بار بازی‌های‌شان را دیده‌ام. روی ضربات ایستگاهی عالی کار می‌کنند و در مجموع تیم با برنامه‌ای هستند.
برای از کار انداختن این تیم با تمام برنامه‌هایش چه ایده‌ای به کار می‌گیرید؟
 ما تمرینات منظمی را در طول روزهای گذشته انجام داده‌ایم. راه تقابل با ژاپن را مرور کرده‌ایم. از نظر روانی هم آماده هستیم. هر چقدر روی برنامه حودمان تمرکز کنیم موفق تریم. باید احساس مسوولیت مان را هم برای بازی در یک 90 دقیقه بالا ببریم چون پلی‌آف با بازی‌های گروهی متفاوت است. اگر در طول 90 دقیقه بدون اشتباه بازی کنیم می‌توانیم جواز صعود به جمع 4 تیم را بگیریم. مهم‌ترین کلید موفقیت در این بازی تمرکز روی کار خودمان است. این را باز هم تاکید می‌کنم.
در روزهای اخیر انتقادهایی هم متوجه شما بوده. اینکه چرا تیم را با چند تغییر نسبت به بازی قبل به زمین می‌فرستید.
 ما تنها تیمی نیستیم که با تغییر ترکیب وارد زمین می‌شویم. تمام تیم‌های حاضر در مسابقات سعی کرده‌اند از تمامی بازیکنان خود استفاده کنند. در همین گروه خودمان قطر و ژاپن ترکیب اصلی خود را بارها تغییر داده‌اند. ژاپن در بازی دوم با 5 تغییر نسبت به بازی اول راهی زمین شد. قطر همینطور. این به خاطر نزدیکی بازی‌ها و آینده نگری است. الان که به پلی‌آف رسیده‌ایم باید از تمام نیروهای خود استفاده کنیم. بازی مرگ و زندگی را پیش رو داریم و باید بهترین ترکیب را انتخاب کنیم.
از مردم ایران چه انتظاری دارید؟
 انتظار که نه، فقط یک خواهش دارم. هر شکستی که تا اینجا برای ما رقم خورده را به نام من بنویسند و بردها را به نام بازیکنان. اگر باحتی رقم خورد نتیجه اشتباه من و تفکراتم بوده. پس از من انتقاد کنید و نه بازیکنان. این بازیکنان شاید 5، 6 یا یک سال دیگر به تیم ملی بزرگسالان بروند. اینها سرمایه فوتبال ایران هستند. از این بازیکنان باید حمایت کرد. شاید باورتان نشود اما روزبه چشمی بعد از بازی مقابل چین در رختکن گریه می‌کرد. طوری اشک می‌ریخت که کسی نمی‌توانست آرامش کند. حرف من فقط حمایت از این بچه‌ها است. از منتقدان می‌خواهم محمد خاکپور را به باد انتقاد بگیرند اما با این بازیکنان کاری نداشته باشند. اگر تقصیری هم هست متوجه من است نه این بچه‌ها که تمام انرژی شان را برای موفقیت می‌گذارند.

20441

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
درمان درد سینوس با این 10 روش خانگی
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
«تاریکی شب، روشنایی روز» داستانی عاشقانه در بستر سیاسی
جدول/ قیمت انواع مونوپاد در بازار
استخدام شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵ (اصلاحیه شرایط آزمون)
سالن نیمه کاره سام و زال بزودی تکمیل می شود
پراید سواری یونانی (تصاویر)
رقابت چشم آبی ها برای رسیدن به سردار جنگل!
آوارگی ۱۶۰۰ پناهجو همزمان با آغاز تخریب ارودگاه «کاله» در فرانسه
گوگل و بنیانگذار مایکروسافت گوشت تولید می کنند
عکس/ کامیون، زانتیا را مچاله کرد
برای داشتن شکم تخت چه بخوریم؟
۳۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
چگونه خودرو را در برابر سرقت ایمن کنیم؟
آخرین قیمت محصولات ام جی +عکس
باشکوه‌ترین و زیباترین هتل های دنیا+عکس
رقابت پزشکان بسیجی برای "خدمت رسانی" به زائران اربعین حسینی (۲ عکس)
روزی که رضاشاه، جم را غافلگیر کرد!
چه تعداد پارکینگ عمومی در کشور داریم؟
کیلیپ فیلم مجتمع فرهنگی دیجیتال استان مرکزی +( آپارات ) پخش
تبلیغات