وزیر علوم: بازنگری رشته‌های دانشگاهی آغاز شده است


وزیر علوم با تاکید بر این که لازم است رشته های بین رشته ای را تقویت کنیم، گفت: بازنگری رشته های دانشگاهی در این وزارتخانه آغاز شده و با جدیت پیش می رود.

به گزارش میزان، محمد فرهادی امروز در دومین کنفرانس مهندسی پزشکی قلب و عروق اظهار کرد: برای این که به یکی از اهداف خود که در کنار هم قرار گرفتن رشته های مهندسی و پزشکی است، برسیم چاره ای جز اجرای کارهای تیمی و مشترک با مراکز علمی و مهندسی نداریم.

وی ادامه داد: امروز 168 مرکز رشد، 38 پارک علم و فناوری و بیش از دو هزار شرکت دانش بنیان در کشور شکل گرفته است که این مراکز در کنار هم می توانند تحقیق را به تولید برسانند.

وزیر علوم تاکید کرد: همچنین وجود صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از پژوهش و نوآوری کمک بزرگی به توسعه فناوری و تبدیل آن به محصول می کند. درصدی از اعتبار تمام دستگاه ها باید صرف تحقیق و پژوهش شود.

وی اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و پیرو سیاست های کلی کشور در زمینه علم و فناوری و به رغم شرایط خاص و ویژه اقتصادی خوشبختانه شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم.

فرهادی گفت: در شرایط کنونی اقتصادی و با توجه به تاکید دولت، اعتبارات خوبی در بودجه دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، پژوهشگاه ها، موسسات علمی و پارک های علم و فناوری تخصیص یافته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: توسعه علمی کشور و رسیدن به افق 1404 نیازمند تامین اعتبارات کافی است که طبق این برنامه باید اعتبارات بخش پژوهش از تولید ناخالص ملی تامین شود که در وزارت علوم هیچ وقت به نیم درصد نرسیده بود.

وی ادامه داد: باید تلاش شود فناوری به تولید تبدیل و وارد بازار شود که بر این اساس باید تامین اعتبار بخش پژوهش در پایان برنامه ششم توسعه 3 درصد و در افق 1404 به 4 درصد ناخالص ملی برسد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال