http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

وزیر علوم: بازنگری رشته‌های دانشگاهی آغاز شده است

وزیر علوم: بازنگری رشته‌های دانشگاهی آغاز شده است

وزیر علوم با تاکید بر این که لازم است رشته های بین رشته ای را تقویت کنیم، گفت: بازنگری رشته های دانشگاهی در این وزارتخانه آغاز شده و با جدیت پیش می رود.

به گزارش میزان، محمد فرهادی امروز در دومین کنفرانس مهندسی پزشکی قلب و عروق اظهار کرد: برای این که به یکی از اهداف خود که در کنار هم قرار گرفتن رشته های مهندسی و پزشکی است، برسیم چاره ای جز اجرای کارهای تیمی و مشترک با مراکز علمی و مهندسی نداریم.

وی ادامه داد: امروز 168 مرکز رشد، 38 پارک علم و فناوری و بیش از دو هزار شرکت دانش بنیان در کشور شکل گرفته است که این مراکز در کنار هم می توانند تحقیق را به تولید برسانند.

وزیر علوم تاکید کرد: همچنین وجود صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از پژوهش و نوآوری کمک بزرگی به توسعه فناوری و تبدیل آن به محصول می کند. درصدی از اعتبار تمام دستگاه ها باید صرف تحقیق و پژوهش شود.

وی اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و پیرو سیاست های کلی کشور در زمینه علم و فناوری و به رغم شرایط خاص و ویژه اقتصادی خوشبختانه شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم.

فرهادی گفت: در شرایط کنونی اقتصادی و با توجه به تاکید دولت، اعتبارات خوبی در بودجه دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، پژوهشگاه ها، موسسات علمی و پارک های علم و فناوری تخصیص یافته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: توسعه علمی کشور و رسیدن به افق 1404 نیازمند تامین اعتبارات کافی است که طبق این برنامه باید اعتبارات بخش پژوهش از تولید ناخالص ملی تامین شود که در وزارت علوم هیچ وقت به نیم درصد نرسیده بود.

وی ادامه داد: باید تلاش شود فناوری به تولید تبدیل و وارد بازار شود که بر این اساس باید تامین اعتبار بخش پژوهش در پایان برنامه ششم توسعه 3 درصد و در افق 1404 به 4 درصد ناخالص ملی برسد.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
استخدام کارمند،نیرو جهت لباس و عروسک تنپوش،پیک باموتور
درخواست مهریه از دامپزشک بیـکار
هر ۹ ثانیه یک خشونت در ایران رخ می‌دهد
درمان درد سینوس با این 10 روش خانگی
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
«تاریکی شب، روشنایی روز» داستانی عاشقانه در بستر سیاسی
جدول/ قیمت انواع مونوپاد در بازار
استخدام شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵ (اصلاحیه شرایط آزمون)
سالن نیمه کاره سام و زال بزودی تکمیل می شود
پراید سواری یونانی (تصاویر)
رقابت چشم آبی ها برای رسیدن به سردار جنگل!
آوارگی ۱۶۰۰ پناهجو همزمان با آغاز تخریب ارودگاه «کاله» در فرانسه
گوگل و بنیانگذار مایکروسافت گوشت تولید می کنند
عکس/ کامیون، زانتیا را مچاله کرد
برای داشتن شکم تخت چه بخوریم؟
۳۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
چگونه خودرو را در برابر سرقت ایمن کنیم؟
آخرین قیمت محصولات ام جی +عکس
باشکوه‌ترین و زیباترین هتل های دنیا+عکس
تبلیغات