وزیر بهداشت: سوء تدبیرهای خود را به تحریمها ربط ندهیم


وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح فاز دوم دانشکده دندان پزشکی لرستان گفت :سوء تدبیرهای خود را به تحریمها ربط ندهیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح فاز دوم دانشکده دندان پزشکی لرستان با اشاره به موضوع رفع تحریمها و اثر آن بر کاهش قیمت تجهیزات دندان پزشکی گفت: بر خلاف پزشکی، بسیاری از تجهیزات و مواد اولیه دندان پزشکی در داخل کشور تولید می شود و ربط دادن مشکلات این حوزه به تحریمها درست نیست.

دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه نباید بعضی از سوء تدبیرهای خود را به تحریمها ربط بدهیم گفت: البته رفع تحریمها در کاهش قیمت مواد وتجهیزات وارداتی اثر خواهدداشت و ما نیز حتما قیمت گذاری این تجهیزات را شروع خواهیم کرد.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در ساخت یونیتهای دندان پزشکی و صادرات آن گفت: این که هرچه در ایران تولید می شود مرغوب نیست و هرچه از چین و هند و فرانسه وارد می شود مرغوب است، تصور درستی نیست. 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت:در حوزه دندان پزشکی کارهای بسیار خوبی شروع شده است و یک گروه پایه برای بچه های دبستان و متوسطه با همکاری روسای دانشگاه های علوم پزشکی شروع شده که امیدواریم با پیشبرد آن رضایت مردم را جلب کنیم.

دکتر قاضی زاده هاشمی با انتقاد از وارد نشدن دولت به حوزه بهداشت دهان و دندان گفت: اشکال کارما این است که بیش از 90 درصد خدمات دندان پزشکی غیر دولتی است و در طول تاریخ، دولت در این حوزه سرمایه گذری نکرده است.

وی گفت: در تلاش هستیم خدمات دندان پزشکی بخش دولتی را تقویت کنیم و بعد از آن امکان رقابت و مدیریت بهتر بخش خصوص فراهم خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال