قائم مقام جامعه روحانیت مبارز: به کارنامه مجلس نهم نمره قبولی می‌دهم


حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی گفت: اصولگرایان تلاش می‌کنند تا لیست‌شان را قوی کرده و آن را از دل مجموعه‌ای منتشر کنند که رهبری به آن مجموعه اعتماد داشته باشد و در نتیجه به لیست اصولگرایان رای دهند و عملکرد ما با امضای رهبری همراه شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی قائم مقام جامعه روحانیت مبارز عصر امروز طی سخنانی در نشست جبهه یکتا در مسجد امام صادق (ع) با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های انسان مومن زمان شناسی است اظهار کرد: زمان شناسی به این معناست که تحولات زمانه را بشناسیم و بدانیم در چه شرایطی قرار داریم و نیز اینکه در کجای تاریخ ایستاده‌ایم و چه آینده‌ای در انتظار ماست و ما برای رقم زدن آینده چه نقشی بر عهده داریم.

وی با اشاره به تجربیات گذشته اصولگرایان در فعالیت‌های سیاسی‌شان اظهار کرد: ما باید از گذشته و نیز از گذشتگان‌مان درس بگیریم و آن مسیری را که آن‌ها طی کردند و احیانا شکست خوردند تکرار نکنیم. ما در گذشته متوقف نمی‌شویم اما آن گذشته را مد نظر قرار خواهیم داد و با استفاده از دستاوردهای ارزشمند آن آینده را شکل خواهیم داد.

تقوی با تاکید بر اینکه عبارت «چو فردا شود فکر فردا کنیم» یک شعار استعماری است گفت:‌ باید برای امروزمان همین امروز تصمیم بگیریم و نباید آن را موکول به آینده کنیم؛ چرا که نگاه به آینده و آینده نگری جزو اصول اعتقادی ماست که اگر نسبت به آن بی توجه شویم کافر خواهیم باید.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی و طی شدن فرازها و نشیب‌ها در این زمینه اظهار کرد: در حال حاضر که 37 سال از انقلاب می‌گذرد و فرازها و نشیب‌ها، ریزش‌ها و رویش‌ها و جهادها و تلاش‌هایی در این مسیر طی شده و نظام ما آن را امروز به این نقطه رسانده است، باعث رشد دادن جمع کثیری از شخصیت‌ها شده و البته جمعی را نیز از صحنه انقلاب خارج کرده است.

تقوی ادامه داد: غربال انقلاب به حرکت در آمده است و ناخالصی‌ها را غربال نموده، چرا که مدعیان بسیاری بوده‌اند که چون اخلاص نداشتند انقلاب آن‌ها را مانند یک غذای نامطبوع پس زد و نپذیرفت هرچند که این افراد ظاهری انقلابی داشتند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برخی را نیز در آغوش گرم خود قرار داده و آن‌ها را پرورش داده است اظهار کرد: در این میان البته عده‌ای نیز در آغوش گرم انقلاب قرار گرفتند و بخش عظیمی از دستاوردهای انقلاب نیز به همین گروه مربوط است.

تقوی ادامه داد: یک جریان اصیل از پیش از انقلاب،‌ حین پیروزی آن و بعد از انقلاب همچنان ماندگار بوده و هست و برای ارزش‌های انقلاب پافشاری کرده و می‌کند و این جریان همان جریان ولایی است که از امام و امامت تاثیر می‌گیرد.

قائم مقام جامعه روحانیت مبارز جریان ولایی را جریانی مقاوم، بالنده، سرسخت و شکوفا توصیف کرد و گفت: جریان ولایی همچنان بر مواضعش‌ پای می‌فشرد و هرچند که در مقاطعی از انقلاب و تحت تاثیر فضاسازی‌هایی کنار زده شده است اما حتی هنگامی که در حاشیه بوده است نیز بالندگی خود را حفظ کرده و به حیات خویش ادامه داده است.

وی در ادامه با طرح این پرسش که چرا لازم است بر ولایت پافشاری کنیم اظهار کرد: ولایت محور این انقلاب است و محور وحدت امت و ملت نیز هست و نمی‌شود چنین محوری را که محور اعتقادات و چرخه منظومه فکری، اعتقادی و فرهنگی ما است نادیده گرفت.

وی افزود: جریانی که بر این محور گرد آمده است از اصالت خاصی برخوردار بوده است و اینان همان گروهی هستند که اگر امام امت اشاره می‌کرد به سرعت در خط مقدم جبهه حضور می‌یافتند.

تقوی ادامه داد: این‌ها همان کسانی هستند که اگر امامشان بخندد، ‌می‌خندند و اگر متاثر شود، متاثر می‌شوند و این جریان را نباید در فضای سیاسی نادیده گرفت.

عضو شورای ائتلاف اصولگرایان با اشاره به شکست نیروهای اصولگرا در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اظهار کرد: ما باید گذشته‌مان را مورد مطالعه قرار دهیم و ببینیم چرا در برخی مقاطع موفقیت نداشته‌ایم، از جمله در همین انتخابات ریاست جمهوری اخیر که علی رغم آنکه اصولگرایان رای قابل توجهی داشتند، شکست خوردند و می‌توان علت این شکست را نیز عدم وحدت آن‌ها دانست.

وی با تاکید بر اینکه اصولگرایان می‌خواهند در آینده فصلی از تاریخ را رقم بزنند که هرکسی راه خودش را نرود اظهار کرد: مرحوم آیت الله مهدوی کنی می‌گفت که آقایان اصولگرا گوش به حرف ما نمی‌کنند و خودشان احساس تکلیف کرده و وارد میدان می‌شوند. اگر ما در جمع وسیع اصولگرایان بخواهیم هرکدام‌مان راه خودمان را برویم طبعا در هیچ صحنه‌ای موفق نخواهیم شد و لطف خدا نیز شامل حال ما نمی‌شود.

تقوی با اشاره به تشکیل شورای همگرایی اصولگرایان از دو سال گذشته تاکنون اظهار کرد: حوزه اصولگرایی در کشور، گذشته خود را مورد مطالعه قرار داده است و اکنون نیز حرکت کرده و به نقطه خوبی رسیده است. من از دو سال گذشته که شورای همگرایی را تاسیس کرده‌ایم به اکثر استان‌ها و بعضی شهرهای بزرگ سفر کرده‌ام و در حدود این 40 سفر استانی که داشته ام دیده‌ام که اصولگرایان در کشور تصمیم گرفته‌اند کار خود را با مشورت جلو ببرند و بر این اساس نیز جمعی از عناصر و احزاب اصولگرایی گرد هم آمده و شورای ائتلاف اصولگرایان را ایجاد کرده‌اند و محوریت آن را نیز به آیت الله موحدی کرمانی واگذار نموده‌اند.

وی افزود: این شورا مرکب از 22 شخصیت از احزاب و تشکل‌های اصولگرایی است و قرار بر این شده است که در این شورا مسائل مورد نظر به بحث گذاشته شود و حزب گرایی و منفعت طلبی نیز در آن مطرح نبوده و کسی به دنبال سهم خواهی‌ نباشد.

تقوی با تاکید بر اینکه اصولگرایان در کنار هم قرار گرفته اند تا یک مجلس ولایی به وجود آورند اظهار کرد: ما در کنار هم قرار گرفته‌ایم تا به انتخاب مردم کمک کنیم و تلاش کنیم تا مجلسی شکل گیرد که یک مجلس ولایی باشد.

وی با اشاره به جلسات 5 تا 6 ساعته اصولگرایان در این زمینه ادامه داد: ما در جلسات خود تصمیم گرفته‌ایم تا شرایط را فراهم کنیم که علاوه بر لیست 30 نفره استان تهران در شهرستان‌ها نیز به یک وحدت و هماهنگی برسیم تا بتوانیم 260 نماینده دیگر مجلس را نیز از دل همین جلسات استانی و با ارائه لیست واحد برای انتخاب مردم معرفی کنیم.

تقوی اظهار کرد:‌ مبادا روز هشتم و نهم اسفند زمانی که اسامی نمایندگان مجلس را می‌خوانند شاهد شکل‌گیری یک مجلس ششم دیگر باشیم چرا که ما نباید بگذاریم چنین مجلسی شکل بگیرد. ما در شرایط بسیار حساسی هستیم و در این شرایط باید به یکدیگر کمک کنیم تا آینده ای مورد رضایت خداوند در انتظار ما باشد و در این راستا هشدارهای رهبری را نیز در نظر بگیریم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توجه مردم به لیست‌های انتخاباتی در روز انتخابات اظهار کرد:‌ مقام معظم رهبری فرموده‌اند که من به لیست رای می‌دهم پس ما اصولگرایان نیز باید لیست‌مان را قوی کنیم و آن را از دل مجموعه‌ای منتشر سازیم که رهبری به آن مجموعه اعتماد داشته باشد و در نتیجه به لیست ما نیز رای دهند و این افتخار برای ما به وجود آید که عمل‌مان مورد امضای رهبری قرار گیرد.

قائم مقام جامعه روحانیت مبارز با اشاره به ویژگی‌های نماینده مورد نظر خود در مجلس دهم اظهار کرد:‌ ما نمایندگانی را می‌خواهیم که برای آلاف و الوف به مجلس نروند، زندگی صاف و ساده‌ای داشته و دارای منش انقلابی باشند.

وی در پایان با بیان اینکه به کارنامه مجلس نهم نمره قبولی می‌دهد اظهار کرد: در این مجلس نمایندگانی شجاع، انقلابی و پاک حضور داشته‌اند که پرونده‌ آن‌ها نیز مشخص است و در حال حاضر سر ما در پیشگاه امام زمان (عج) و رهبری بلند است هرچند که معتقدیم ایراداتی هم داشته‌ایم اما روی هم رفته نمره مجلس نهم، نمره قبولی است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال