هند 3 بالگرد جنگی به افغانستان داد


 کشور هند به دنبال تحویل چهار بالگرد جنگی به وزارت دفاع افغانستان، این بار سه بالگرد نظامی Mi-۲۵ دیگر را به این وزارتخانه تحویل داد.

به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از "افغانستان رو"، هند ۳فروند بالگرد نظامی «MI-۲۵» به وزارت دفاع افغانستان تحویل داد.  مقامات وزارت دفاع افغانستان می گویند این بالگردهای نظامی توانایی پرواز در مناطق کوهستانی و مرتفع را دارند که برای مبارزه با تروریستها مورد استفاده قرار می گیرند. 

"قدم شاه شهین" فرمانده قوای مسلح افغانستان در مراسم تحویل ۳ فروند بالگرد گفت: این بالگردهای نظامی برای کمک به نیروهای زمینی در جبهه های جنگ بسیار با ارزش است. 

وی ضمن تشکر از کشور هند تاکید نمود: تروریستها تنها دشمن مردم افغانستان نیستند بلکه دشمن بشریت می باشند و در صورتی که ارتش افغانستان تقویت شود، خطر تروریسم متوجه منطقه نخواهد شد. 

وی از جامعه جهانی خواست که به نیروهای زمینی و هوایی افغانستان کمک کنند. 

 وی در ادامه افزود: اگرکشورهای جهان در پی نابودی تروریستها در افغانستان هستند باید به نیروهای امنیتی این کشور کمک نمایند. 

گفتنی است که دولت هند تصمیم  تحویل بالگردهای جنگیMi-۲۵   به نیروی هواییافغانستان را پس از سفر «محمد حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان به دهلی نو اتخاذ نمود. 

این درحالیست که هفته گذشته چهار هواپیمای جنگی از نوع  A-۲۹ سوپر توکانو از جانب آمریکا به افغانستان تحویل داده شد. 

قرار است براساس توافقنامه امضا شده بین کابل- واشنگتن، ۲۸ بالگرد نظامی از نوع MD-۵۳۰F   به نیروی هوایی افغانستان داده شود. 

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال