فائو: بیش از نیمی از سوری‌ها در گرسنگی به سر می‌برند


سازمان خواروبار و کشاورزی وابسته به سازمان ملل تاکید کرد: جنگ سوریه در حال حاضر وارد ششمین سال خود می‌شود و تولید کشاورزی در این کشور به شدت کاهش یافته و تامین مواد غذایی به پایین‌ترین حد خود رسیده و باعث شده میلیون‌ها تن در گرسنگی به سر ببرند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) از تمامی کشورها خواست تا کمک‌ به کشاورزان برای حفظ زمین‌های زراعی‌شان و جلوگیری از وخیم‌تر شدن وضعیت کشور را افزایش دهند.

درخواست این آژانس پیش از کنفرانس اهداکنندگان بین‌المللی که قرار است چهار فوریه سال جاری میلادی در لندن برگزار شود، مطرح شد.

در این نشست کشورهایی همچون انگلیس، آلمان، نروژ، کویت و سازمان ملل به منظور تجهیز حمایت از اقدامات بشردوستانه در سوریه گردهم می‌آیند.

خوزه گرازیانو داسیلوا، دبیرکل سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت سوریه نیازمند کمک‌های غذایی هستند. بدون افزایش بودجه برای حمایت از فعالیت‌های کشاورزی، کشاورزان بیشتری شانسی جز رها کردن زمین‌های خود و نقل مکان به داخل شهرها یا نزدیکی مرزها را ندارند.

وی افزود: جنگ داخلی سوریه بخش کشاورزی را که تاثیر مهمی در تامین مواد غذایی و بازارها دارد، نابود کرده است. در حال حاضر نیمی از سوری‌ها که در کشور باقی مانده‌اند در گرسنگی به سر می‌برند و یک سوم آنها قادر به تامین مواد غذایی اولیه نیستند.

این مقام ادامه داد: همزمان با کاهش تولید مواد غذایی ملی قیمت مواد غذایی در سوریه به شدت افزایش یافته است. سوریه باید تا جایی که می‌تواند خودش مواد غذایی را تولید کند و در حال حاضر افزایش جدی بودجه برای حمایت از کشاورزی در سوریه لازم است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال