یک روانشناس: به فرزندان خود احترام بگذارید


یک دکترای روانشناسی گفت: احترام گذاشتن به فرزندان، مشورت و تعریف از ظاهر آنها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در فرزندان می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیما فردوسی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود با بیان اینکه داشتن فرزندان موفق ارتباط مستقیم با ویژگی‌های رفتاری خود والدین دارد، افزود: والدین موفق مهربان، متعادل، جدی، منطقی و مقتدر هستند.

این روانشناس بالینی نقش روابط والدین در موفقیت و اعتماد به نفس در فرزندان را مهم، برشمرد و اظهار کرد: فرزندانی که در خانواده‌های احساسی و هیجانی رشد می‌کنند و والدین آنان قادر به مدیریت رفتار خود نیستند، از اعتماد به نفس پایینی برخوردار بوده و اضطراب و استرس دارند.

فردوسی اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی بشر، امنیت روانی است و کودکان باید در خانواده احساس کنند که پدر و مادری دلسوز و مهربان دارند که یکدیگر را دوست داشته و به‌هم‌دیگر احترام می‌گذارند.

این روانشناس با بیان اینکه دلبستگی بین کودک و مادر از بدو تولد اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: دلبستگی به سه نوع ایمن، ناایمن و دوسویه گرا تقسیم می‌شود. در وابستگی ایمن کودک احساس می‌کند که مادر تکیه‌گاه امنی است در حالی که در دلبستگی ناایمن مادر متزلزل است، اضطراب فراوانی دارد و نمی‌تواند تکیه گاه امنی بر فرزند باشد. در دلبستگی دوسویه‌گرا نیز رفتار مادر متغیر بوده و گاهی اوقات خوب است و رفتار منطقی دارد و گاهی اوقات هم بد است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال