عفو بین الملل: ترکیه در حال مجازات گروهی کردهاست


در این گزارش آمده است عملیات نظامی ترکیه در جنوب شرقی این کشور شامل برقراری حکومت نظامی شدید و جدی، مقررات منع آمد و شد در مناطق مسکونی و منع دسترسی به آب شرب و خدمات پزشکی، به اعمال مجازات گروهی نزدیک است.

سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد: ترکیه در حال اعمال مجازات گروهی علیه کردهاست.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه در گزارشی دولت ترکیه را به اعمال مجازات گروهی و بی هدف علیه بخش هایی از مردم کُرد در این کشور متهم کرد.

در این گزارش آمده است عملیات نظامی ترکیه در جنوب شرقی این کشور یعنی درگیری با اعضای گروه پ ک ک در مناطق کردنشین ترکیه، شامل برقراری حکومت نظامی شدید و جدی، مقررات منع آمد و شد در مناطق مسکونی و منع دسترسی به آب شرب و خدمات پزشکی، به اعمال مجازات گروهی نزدیک است.

عفو بین الملل: ترکیه در حال مجازات گروهی کردهاست
این سازمان مدافع حقوق بشر که مقر آن در لندن است گفته که در بررسی میدانی مناطق آسیب دیده در جنوب شرقی ترکیه ( مناطق کردنشین) مشخص شده است ساکنان این مناطق به دلیل اقدامات شدید، تاسف آور و سختگیرانه با سختی و دشواری زیادی روبه رو هستند.

در گزارش این سازمان آمده است: بررسی مناطق کردنشین در ترکیه که البته ورود به آنها برای ناظران نیز سخت است نشان داد حمله ارتش ترکیه به مناطق کردنشین جان حدود 200 هزار نفر را به خطر انداخته است. این اقدامات نزدیک به مجازات گروهی است.

"جان دالهوزن" مدیر برنامه اروپا و آسیای مرکزی سازمان عفو بین الملل نیز گفت : قطع آب و برق در کنار خطرات دست یابی به غذا و خدمات پزشکی در سایه شلیک گلوله، به صورت نابودگری بر ساکنان تاثیرگذار است. اگر این وضعیت تغییر نکند مشکلات بیشتر و بیشتر می شود.

مقامات کُرد می گویند که 100 شهروند غیرنظامی از جمله 18 کودک در درگیری های ارتش و مخالفان کرد در مناطق کردنشین ترکیه در ماه گذشته میلادی کشته شدند.
علاوه بر این 150 نفر دیگر نیز در مناطق حکومت نظامی ممنوع نیز کشته شدند.

در چند ماه اخیر شهرهای کردنشین ترکیه شاهد درگیری های شدید مسلحانه میان ارتش و پلیس ترکیه از یک سو و اعضای مسلح گروه پ ک ک از سوی دیگر است.
دولت ترکیه در مناطق درگیری ها مقررات منع و آمد شد اعمال کرده است.

دراین گزارش آمده است: نیروهای دولتی ترکیه در مناطق درگیری از سلاح سنگین و تک تیرانداز استفاده و بسیاری از ناظران را از ورود به مناطق درگیری منع می کند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال