انسجام فکری مهم‌ترین عامل رشد انجمن‌های اولیا و مربیان است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در همایش «خانه و مدرسه در مسیر تعلیم و تربیت» با حضور مدیران و مسئولان انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس سمنان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اولیا و فرهنگیان افزود: رسالت اصلی انجمن‌ها، همفکری اولیای مدرسه و خانه در رشد فکری و جسمی دانش‌آموزان است که باید تقویت شود.

وی مهم‌ترین عامل رشد انجمن‌ها را انسجام فکری اولیا، مربیان و مدیران واحدهای آموزشی دانست و گفت: وجود این انجمن‌ها در واحدهای آموزشی و در پیشرفت علمی دانش‌آموزان نقش بسزایی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به شعار سال تحصیلی آموزش و پرورش استان با عنوان «نماز؛ سرچشمه همه خوبی‌ها»، اظهار کرد: پیشبرد برنامه‌های آموزشی در محیط خانه و مدرسه بر اساس تعالیم قرآنی ضروری است.

 وی تصریح کرد: تربیت نسل آینده‌ساز با اتکا به آموزه‌های دینی و مذهبی باعث رشد و بالندگی در سطح جامعه می‌شود.

رئیس شورای انجمن اولیا و مربیان استان سمنان با ابراز امیدواری از اقدامات مفید آموزشی، پرورشی و ورزشی، از اولیا و مربیان ساعی که در این عرصه‌ها تلاش کرده‌اند تقدیر کرد.

این همایش باهدف برقراری ارتباط هرچه بیشتر اعضای انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس و مدیران، طرح رئوس مأموریت‌ها، وظایف و همکاری‌ها، اهمیت، اهداف و مسئولیت‌های انجمن و تعامل انجمن‌های اولیا و مربیان با آموزش و پرورش برگزار شد.

بصیرت‌افزایی و علم‌اندوزی مهم‌ترین وظیفه فرهنگیان بسیجی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان همچنین در دیدار با مشاور عالی سازمان بسیج فرهنگیان ضمن بیان اینکه بصیرت‌افزایی و علم‌اندوزی مهم‌ترین وظیفه فرهنگیان بسیجی در برهه کنونی است، افزود: تحقق اهداف نظام اسلامی و منویات رهبری از وظیفه‌های بسیج فرهنگیان در جامعه است و باید در این عرصه فعالیت مؤثر و مستمر داشته باشد.

محمدرضا جهان اظهار کرد: فرهنگیان بسیجی می‌توانند برنامه‌ریزی منسجم و آینده‌نگرانه، دانش‌آموزان و آحاد مردم را به حضور در فعالیت‌های علمی و فرهنگی تشویق و ترغیب کنند.

وی تصریح کرد: تمام تلاش‌های فرهنگیان باید این باشد که فرهنگ اصیل جبهه را به‌خوبی به پشت جبهه منتقل کنیم و آن هم نیازمند برنامه‌ریزی کارآمدی برای معرفی این فرهنگ در جامعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در ادامه با تأکید بر اینکه برای تحقق تحول بنیادین باید عمیق باشیم، گفت: یکی از زمینه‌های تحول، مشارکت در ایجاد فرهنگ سازمانی است که بسیجیان به خاطر دغدغه حفظ ارزش‌ها می‌توانند میدان‌دار تحول فرهنگ سازمانی باشند تا بستر و عرصه برای اجرای مفاد سند تحول فراهم سازند.

جهان از همکاری نزدیک بسیج فرهنگیان با آموزش و پرورش استان تقدیر و اعلام کرد: برابر ارزیابی‌های به عمل آمده، برنامه‌های اجراشده در آموزش و پرورش استان سمنان با همکاری بسیج فرهنگیان در سطح مطلوبی قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال