http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

توسعه برند فرش دستباف تبریز ضروری است

توسعه برند فرش دستباف تبریز ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، فرزین حق‌پرست عصر پنج شنبه در حاشیه دومین جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش آذربایجان‌شرقی در جمع خبرنگاران گفت: در بهار آینده، تبریز میزبان شورای جهانی خواهد بود.

وی ضمن اشاره به روند انتخاب یک ساله تبریز به عنوان پایتخت فرش، از برگزاری شورای جهانی فرش دست بافت به میزبانی تبریز خبرداد و با بیان اینکه مایش آرسی کا با همکاری استانداری و مابقی اعضا در تبریز برگزار خواهد شد، ادامه داد: در این زمینه اقدامات زیادی انجام شده و با نظر به یک ساله بودن انتخاب و معرفی تبریز به عنوان پایتخت فرش جهان؛ اعضای شورای جهانی صنایع دستی که در انتخاب و شناسایی این شهر، از تبریز بازدید کرده بودند و پتانسیل های تبریز را دیده بودند، این بار برای پایش این موضوع علاقه مند به حضور در تبریز و بررسی وضعیت این شهر هستند.

وی در همین راستا با بیان اینکه ما برای تمدید و حفظ این عنوان ما نیازمند تأیید مسوولان این شورای جهانی هستیم؛ ضمن اشاره به مشکلات زیست محیطی رنگرزی این صنعت ادامه داد: در سفر پیشین مسوولان جهانی شورای صنایع دستی نگرانی هایی در زمینه آلوده کردن محیط زیست توسط رنگرزان فرش وجود داشت. از این رو در سال آتی، باید ورود جدی در این زمینه داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به نبود فاضلاب در بازار تبریز و آلودگی محیط زیست ناشی از فعالیت رنگرزان، این موضوع را یکی از دغدغه‌های مهم مسوولان شورای جهانی گردشگری دانست و با تاکید بر حساس بودن این قضیه، بازماندن بازار تبریز در ایام نوروز و وجود نشریه تخصصی در صنعت فرش، ابراز داشت: به شکل عمده، هدف ما باز ماندن بازار تبریز حداقل تا ظهر در ایام نوروز است تا با باز بودن بازار بتوانیم حداقل استفاده از امکانات رفاهی و سیاحتی گردشگران داخلی و خارجی را فراهم نماییم.

وی در همین راستا با تاکید بر توسعه برند فرش دستباف تبریز و استان، با بیا اینکه در کشورهای دیگر جهان مانند آلمان مجله‌هایی تخصصی در حوزه فرش هریس به چاپ رسیده و منتشر می‌شود، تصریح نمود: فرش دست بافت ما نشان دهنده هویت و شناسنامه ما، اهمیت فرش تبریز و استان ماست.

حق‌پرست در پایان با بیان اینکه برای راه اندازی یک چیز راکد و رونق دادن آن باید به آن صنعت و حرفه حرکت دهیم، با تاکید بر ضرورت و لزوم ایجاد موج بعد از برجام در حوزه صنعت فرش تبریز، ابراز داشت: در صنایع دستی تهران که فرش هم یکی از آن هاست، موجی ایجاد شده، اما این موج باید در حوزه فرش و دست بافته های تبریز هم اتفاق بیفتد. وی در این راستا ایجاد موج فروش فرش را از اهداف مسوولان ارشد استان در شرایط پسا تحریم دانست و با ارایه پیشنهادی چند افزود: ایجاد بازار فروش ویژه فرش در لاله پارک تبریز از جمله پیشنهادات ارایه شده برای خروج فرش تبریز از حالت رکودی و ایجاد حرکت جدی و موج‌وار در این صنعت است و ما در این زمینه برای شروع یک روند رو به رشد و جلو نیازمند برنامه‌ریزی هستیم.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
اطلاعات غلط معاون وزیر اقتصاد به رئیس‌جمهور!
استخدام بازاریاب در شرکت پخش مواد غذایی و بهداشتی
گالری جدیدترین مدل دستبند طلا زنانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۹۶
واکنش قانون و دادگستری به برگشتن بازیگران ایرانی به GEM پیوسته
پاتک شبانه پلیس به اراذل و اوباش در تهران
اندروید 7 برای کدام گوشی‌ها عرضه می‌شود؟
فرار یک آقازاده‌ با کیف 60 میلیون دلاری!
بستری شدن آهنگساز کشورمان در بیمارستان
فیلم: خروج غلیظ از زمین در یکی از خیابان‌های تهران
استخدام مسئول دفتر خانم در تهران
مافیا با خوراک مردم چه می‌کند؟
سیگار کشیدن علی انصاریان + عکس
40 شهر جذاب برای میلیاردرهای جهان
ماه تولد و صفات اخلاقی و رفتاری
از 5 برنامه پرمخاطب تلویزیون چه خبر؟
حضور دو شخصیت دیگر در فیلم Avengers: Infinity War تایید شد
امام موسی صدر چطور سنگ بنای حزب‌الله را گذاشت؟/حضور شیعیان در لبنان و زندگی در «کمربند فلاکت»!
استخدام بازاریاب تلفنی جهت کار در یک شرکت معتبر
افشاگری پرستو صالحی درباره دریافت پول برای مراسم ها
مدل های زیبا مبل ال – L شکل 2016 – 95
تبلیغات