واکنش نصیرزاده به احتمال برگزاری مجمع فوق العاده فوتبال/ تعیین سرپرست برای فدراسیون منتفی است!


وب سایت رسمی برنامه نود- ماجرای پایان مدت زمان حضور علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال این روزها حسابی سوژه شده است.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، این بحث پس از تعویق انتخابات فدراسیون فوتبال از اسفند 94 به فروردین یا اردیبهشت 95 مطرح شد و البته با توجه به اینکه علی کفاشیان و هیات رئیسه اش 15 اسفند 94 مهلت قانونی شان به پایان می رسد، صحبتهای معاون وزیر ورزش و جوانان و تعدادی از اعضای مجمع نشان می دهد که می خواهند برای فدراسیون فوتبال تا زمان انتخابات سرپرست تعیین کنند.

این در حالی است که مجمع عمومی فدراسیون فوتبال،اختیار تعیین زمان انتخابات را به هیات رئیسه سپرده است و آنطور که علیرضا اسدی به سایت نود گفته بود در مصوبه مجمع خبری از تعیین سرپرست نبوده و اساسنامه فدراسیون فوتبال هم در این باره بندی ندارد و سکوت کرده است.

نبود این بند در اساسنامه مورد انتقاد نصرالله سجادی معاون وزیر ورزش هم هم قرار گرفته و وی در برنامه رادیو ورزش چند شب پیش خواهان اضافه شدن این بند به اساسنامه در دوره بعد شد و گفت بهتر است یک سرپرست فدراسیون فوتبال را اداره کند. اما تفویض اختیارات مجمع به هیات رئیسه حتی برای تعیین تاریخ جدید انتخابات با یک اشکال بزرگ همراه است.

اینکه همین هیات رئیسه هم در تاریخ 15 اسفند مهلت قانونی شان به پایان می رسد. پس تصمیم آنها قانونی نیست. اما راه حل چیست؟ مهدی تاج دو شب پیش در رادیو ورزش این مورد را تا حدودی قبول کرد و گفت باید مجمع فوق العاده تشکیل شود و اعضای مجمع تصمیم بگیرند که چه کسی سرپرست باشد. او در حالی درباره برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال صحبت کرد که از یکی دو روز بعدش احتمال برگزاری مجمع فوق العاده جدی شده بود.

البته سرپرست باید یکی از اعضای مجمع باشد و اعضای هیات رئیسه چون در مجمع حق رای ندارند، نمی توانند سرپرست فدراسیون فوتبال شوند.

اما هوشنگ نصیرزاده رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات در این باره نظر دیگری دارد. نظری که با نظرات تاج و البته سجادی کاملا متفاوت است:« رئیس مجمع با اطلاع کافی از اساسنامه که حضور آنها را پس از پایان دوره انتخابات در مسند فدراسیون فوتبال موجه نمی سازد، موضوع را به اطلاع مجمع عمومی رساند و با این بیان که اسفندماه زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است و اعضای مجمع به نوعی درگیر این انتخابات هستند و همینطور به دلیل تعطیلات بیش از حد در فروردین ماه این موضوع را به رای گذاشت که انتخابات در اردیبهشت ماه برگزار شود و تاریخ دقیق آن را هیات رئیسه فعلی مشخص کند و تلویحا خواست که مجمع به دو ماه حضور بیشتر آنها تا اردیبهشت ماه 95 مصوب کند و همینطور از آنجا که رئیس فدراسیون فوتبال هم یکی از اعضای هیات رئیسه است لذا دیگران نمی توانند او را از هیات رئیسه مجزا و برای جایگاه او سرپرست تعیین کنند. اتفاقا فیلم مجمع نشان می دهد که اکثریت اعضای مجمع با بلند کردن دست به این موضوع رای مثبت دادند و همین موافقت هم توسط فدراسیون فوتبال برای فیفا ارسال شد. چون در اساسنامه مجمع عمومی بالاترین مقام تصمیم گیرنده برای عزل و نصب های کلان به حساب می آید، لذا استنباط این است که رئیس فدراسیون فوتبال برای خود و هیات رئیسه برای ماندگاری دو ماه بیشتر خودشان، از کنگره ملی فوتبال مجوز گرفته اند.به همین دلیل صحبتهایی که درباره سرپرست می شود ناشی از عدم توجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال و به اختیارات مجمع و مفاد صورت جلسه مجمع 23 دی ماه است.به این ترتیب قانونا سرپرستی منتفی است و با هیچکدام از بندهای اساسنامه فدراسیون فوتبال مطابقت ندارد.» باید دید در روزهای آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

 

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال