نماز بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود و نمایشگاه وحدت است


به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی پنجشنبه شب در مراسم گشایش نمایشگاه عطر حضور که با محور نماز و سنجش دستاوردها در محل نمایشگاههای بین المللی قزوین برپا شده گفت: نماز اگر با آداب و رعایت خضوع و نیت باشد انسان را به سعادت و آرامش می رساند و موجب اصلاح رفتار و اعمال فرد می شود.

وی افزود: نماز، نمایشگاه توحید و بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود است و هرگاه در نماز فکر و نیت می کنیم در واقع مسیر و جهت خود را مشخص می کنیم و به معبود متصل می شویم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر نماز در زندگی انسان کم رنگ شود زندگی انسانها کسل کننده خواهد شد و انگیزه و امید و نشاط نیز کم می شود و اگر نماز در جامعه جدی گرفته شود اثارش در جامعه بخوبی دیده خواهد شد و شاهد کاهش اسیب ها خواهیم بود.

آیت الله عابدینی یادآورشد: انسانی که اهل نماز باشد دروغ نمی گوید، تهمت نمی زند و در مسیر درست اخلاقی حرکت می کند و بتدریج ضمن اصلاح رفتارهای فردی شاهد اصلاح رفتار اجتماعی نیز می شویم که به موجب تقویت فضا و روحیه معنوی هم در جامعه می شود.

در ادامه ایوب رحیمی جانشین ستاد اجرایی اجلاس سراسری نماز در قزوین هم گفت: مهمترین هدف از برپایی نمایشگاه نماز پیش مقدمه ای برای استقبال از بیست و چهارمین اجلاس نماز است تا فضای استان آماده این اجلاس مهم شود.

رحیمی بیان کرد: بهره مندی آحاد مردم از اجلاس و آشنایی و استفاده از آثار و جریان سازی قبل از اجلاس از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

محسن قاسمی معاون اجتماعی استانداری قزوین هم گفت: سه هزار و ۸۰۰ متر فضای نمایشگاهی برای برپایی نمایشگاه نماز پیش بینی شده و با هماهنگی صورت گرفته ۱۶ وزارتخانه و دستگاه اجرایی برای شرکت در نمایشگاه حضور یافته اند.

وی افزود: دو سالن به مساحت ۲هزار مترمربع برای غرفه آرایی پیش بینی شده که ۱۶۸ مترمربع هم برای نمازخانه در نظر گرفته شده است.

قاسمی یادآورشد: ۱۴۱ غرفه ۱۲ متری برای نمایشگاه نماز پیش بینی شده که به دستگاههای اجرایی، کانونها، مدارس و رسانه ها و ناشران اختصاص یافته است.

اداره حج وزیارت، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه ها، آموزش و پرورش سپاه پاسداران، بنیاد شهید، کمیته امداد، میراث فرهنگی، اداره فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ارائه نماز در خارج از کشور، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، ادارات و دستگاههای اجرایی دیگر هم در نمایشگاه حضور فعالی دارند.

نمایشگاه عطر حضور تا ششم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برپاست و  علاقمندان می توانند از ساعت ۹.۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹.۳۰ دقیقه عصر از آن دیدن کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال