http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نماز بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود و نمایشگاه وحدت است

نماز بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود و نمایشگاه وحدت است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی پنجشنبه شب در مراسم گشایش نمایشگاه عطر حضور که با محور نماز و سنجش دستاوردها در محل نمایشگاههای بین المللی قزوین برپا شده گفت: نماز اگر با آداب و رعایت خضوع و نیت باشد انسان را به سعادت و آرامش می رساند و موجب اصلاح رفتار و اعمال فرد می شود.

وی افزود: نماز، نمایشگاه توحید و بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود است و هرگاه در نماز فکر و نیت می کنیم در واقع مسیر و جهت خود را مشخص می کنیم و به معبود متصل می شویم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر نماز در زندگی انسان کم رنگ شود زندگی انسانها کسل کننده خواهد شد و انگیزه و امید و نشاط نیز کم می شود و اگر نماز در جامعه جدی گرفته شود اثارش در جامعه بخوبی دیده خواهد شد و شاهد کاهش اسیب ها خواهیم بود.

آیت الله عابدینی یادآورشد: انسانی که اهل نماز باشد دروغ نمی گوید، تهمت نمی زند و در مسیر درست اخلاقی حرکت می کند و بتدریج ضمن اصلاح رفتارهای فردی شاهد اصلاح رفتار اجتماعی نیز می شویم که به موجب تقویت فضا و روحیه معنوی هم در جامعه می شود.

در ادامه ایوب رحیمی جانشین ستاد اجرایی اجلاس سراسری نماز در قزوین هم گفت: مهمترین هدف از برپایی نمایشگاه نماز پیش مقدمه ای برای استقبال از بیست و چهارمین اجلاس نماز است تا فضای استان آماده این اجلاس مهم شود.

رحیمی بیان کرد: بهره مندی آحاد مردم از اجلاس و آشنایی و استفاده از آثار و جریان سازی قبل از اجلاس از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

محسن قاسمی معاون اجتماعی استانداری قزوین هم گفت: سه هزار و ۸۰۰ متر فضای نمایشگاهی برای برپایی نمایشگاه نماز پیش بینی شده و با هماهنگی صورت گرفته ۱۶ وزارتخانه و دستگاه اجرایی برای شرکت در نمایشگاه حضور یافته اند.

وی افزود: دو سالن به مساحت ۲هزار مترمربع برای غرفه آرایی پیش بینی شده که ۱۶۸ مترمربع هم برای نمازخانه در نظر گرفته شده است.

قاسمی یادآورشد: ۱۴۱ غرفه ۱۲ متری برای نمایشگاه نماز پیش بینی شده که به دستگاههای اجرایی، کانونها، مدارس و رسانه ها و ناشران اختصاص یافته است.

اداره حج وزیارت، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه ها، آموزش و پرورش سپاه پاسداران، بنیاد شهید، کمیته امداد، میراث فرهنگی، اداره فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ارائه نماز در خارج از کشور، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، ادارات و دستگاههای اجرایی دیگر هم در نمایشگاه حضور فعالی دارند.

نمایشگاه عطر حضور تا ششم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برپاست و  علاقمندان می توانند از ساعت ۹.۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹.۳۰ دقیقه عصر از آن دیدن کنند.

منبع: مهر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام منشی و کارشناس فروش در یک شرکت معتبر واردکننده خودرو
ویدیو فیلم اسباب بازی الکترونیکی موش و گربه ( آپارات )
آشا محرابی در نمایی از سریال هشت و نیم دقیقه | عکس های سریال ۸/۵ دقیقه
مچ‌بند ورزشی که رژیم غذایی می‌دهد+تصاویر
راهکارهایی برای جلوگیری از حواس پرتی دانش آموزان
نرخ شکر برای مصرف کنندگان تعیین شد
استخدام کادر توزیع و فروش در شرکت معتبر موادغذایی
اشتباه داروخانه ای در گرگان نوزاد ۳ ماهه ای را به کما برد
نجات زنی که ۴ کیلومتر زیر خودرو کشیده شد! (عکس)
کپی چینی پورشه شاسی بلند آمد!(+عکس)
با این روغن های طبیعی، عمر پوستتان را افزایش دهید
مرگ دختربچه ۶ ساله حین عمل جراحی در هاله‌ای از ابهام
ورود تانک‌های ترکیه به حومه شهرک الراعی در حلب
استخدام سرپرست کارگاه(عمران،معماری) در نور
کلیپ فیلم یادگیری کاربردی AVR نشست ۱۲
وحشت داعشی‌ها از «X قرمز» روی دیوارها !
چرا فراکسیون امید و اصلاح طلبان از حسن روحانی دلخورند؟
پاک کردن تاتو و حقایقی که باید بدانید
حضور زنان و دختران مدل در نمایشگاه خودرو!+ عکس
اطلاعیه مهم شرکت آب و فاضلاب استان تهران