شهرداری گرگان مغلوب صدرنشین شد/ پرحاشیه‌ترین بازی لیگ بسکتبال


به گزارش خبرنگار مهر، از هفته بیست و یکم و سومین بازی دور سوم لیگ برتر بسکتبال شامگاه پنجشنبه تیم های شهرداری گرگان و پتروشیمی بندرامام در سالن امام خمینی (ره) گرگان به مصاف هم رفتند که این بازی پرنوسان و پرحاشیه در پایان با نتیجه ۸۴ بر ۷۳ به سود تیم میهمان خاتمه یافت.

حسن نیکخواه به عنوان سرداور به همراه محمدرضا صالحیان و مهدی آقاجانی کار قضاوت و حمید خمجانی کار نظارت بازی را بر عهده داشتند.

شهرداری گرگان کوارتر چهارم را با نتیجه ۳۰ بر ۱۹ پیروز شد اما سه کوارتر ابتدایی را به ترتیب با حساب ۲۱ بر ۱۷، ۲۱ بر ۱۹ و ۲۳ بر ۷ مغلوب تیم صدرنشین لیگ شد.

محمدمهدی ایزدپناه بازیکنانش را با ترکیب ابتدایی بابک نظافت، بنی کوچویی، حامد سهراب نژاد، عدنان دورقی و رایان ریچاردز به میدان فرستاد و مهران شاهین طبع تیمش را با ترکیب ابتدایی بهنام یخچالی، میثم میرزایی، سعید داورپناه، آرمان زنگنه و ادگار سوسا راهی زمین کرد.

نخستین امتیاز بازی را ادگار سوسا برای سرمه ای پوشان پتروشیمی به دست آورد. این بازیکن اهل کشور دومینیکن در ثانیه هشتاد و هفتم میهمان را پیش انداخت. برتری پترو ثانیه هایی بیش دوام نیاورد و این بار نوبت ریچاردز بازیکن خارجی شهرداری بود که نخستین امتیاز تیمش را به دست آورده و بازی را به تساوی بکشاند.

سپس بازی متعادل دنبال شد و پس از گذشت نیمی از کوارتر اول، میثم میرزایی با گل کردن یکی از پرتاب های آزاد خود نتیجه را ۱۱ بر ۱۰ به سود پتروشیمی رقم زد. در فاصله سه دقیقه مانده به پایان یک چهارم ابتدایی، پتروشیمی سه امتیاز پیش بود که در این لحظه سه پرتاب آزاد در اختیار ریچاردز قرار گرفت. بازیکن انگلیسی سفیدپوشان میزبان با گل کردن هر سه پرتاب کار را به تساوی کشانید.

در یک دقیقه پایانی، میرزایی چهار امتیاز دیگر برای پتروشیمی به دست آورد تا کوارتر اول با اختلاف چهار امتیازی به سود شاگردان شاهین طبع به پایان برسد.

در کوارتر دوم بهنام یخچالی اولین بازیکنی بود که با پرتاب راه دور سه امتیاز را به دست آورد تا اختلاف به هفت امتیاز برسد. شهرداری که برای جبران نتیجه تلاش می کرد پس از گذشت بیش از سه دقیقه با خطای منجر به امتیاز روی فرهاد صبوری اختلاف را به چهار امتیاز کاهش داد و در ادامه پرتاب راه دور محسن محمدی فاصله را به حداقل رساند.

درحالی که پتروشیمی با یک امتیاز از شهرداری پیش افتاده بود، شاهین طبع اولین زمان استراحت را درخواست کرد. دقیقه ای پس از آن بود که یخچالی چهارمین پرتاب سه امتیازی موفق خود را روانه سبد میزبان کرد و اختلاف به ۶ امتیاز افزایش داد. در ۸۲ ثانیه پایانی نیمه اول به پایان فرهاد صبوری دوبار پیاپی برای میزبان کسب امتیاز کرد تا دومین وقت استراحت نیز از سوی کادرفنی پتروشیمی درخواست شود.

در پایان این کوارتر نزدیک با دو اختلاف به سود سرمه ای پوشان به پایان رسید و در پایان نیمه اول تابلوی امتیازات عدد ۴۲ را در مقابل نام پتروشیمی و ۳۶ را مقابل نام شهرداری گرگان نشان می داد.

در حالی که ایزدپناه شاگردانش را بدون تغییر در ترکیب اولیه در نیمه دوم راهی بازی کرد، در آن سو شاهین طبع با دوتغییر بازیکنانش را به میدان فرستاد. ورود حامد حسین زاده و جلیل آکیندله بازیکن نیجریه ای از ابتدای بازی این دو تغییر را شامل می شد.

هنوز یک دقیقه از نیمه دوم نگذشته بود که پرتاب راه دور داورپناه راهی سبد بسکتبال شهرداری شد. در ادامه زنگنه دیگر ملی پوش پترو دومین پرتاب سه امتیازی تیمش در این نیمه را داخل سبد تیم میزبان جای داد تا اختلاف دوتیم برای اولین بار دورقمی شود. در همین لحظه ایزدپناه برای اولین بار زمان استراحت درخواست کرد.

توقف سه باره بازی به علت شعار تماشاگران

درحالی که بازی در اختیار پتروشیمی بود و این تیم رفته رفته اختلاف را بیشتر و بیشتر می کرد، اعتراض تماشاگران به یکی از بازیکنان تیم میهمان در فاصله سه دقیقه مانده به پایان کوارتر، موجب توقف بازی شد. پس از دقایقی بازی از سر گرفته شد و پتروشیمی که کوارتر را با ۱۶ امتیاز بیشتر به پایان رسانده بود در مجموع با نتیجه ۶۵ بر ۴۳ حریف شمالی اش را شکست داد.

کوارتر چهارم که پرحاشیه ترین بازی لیگ بسکتبال را شاهد بودیم نیز با کسب امتیاز بازیکنان تیم جنوبی آغاز شد. داورپناه دوبار متوالی موفق به کسب امتیاز شد تا اختلاف دوتیم به بالاترین حد ممکن برسد. نظافت با یک پرتاب راه دور موفق کمی اختلاف را تعدیل کرد اما گرگانی ها همچنان ۲۳ امتیاز عقب بودند.

در لحظاتی که تماشاگران گرگانی، نارضایتی خود از جریان بازی را به صورت علنی اعلام می کردند پرتاب راه دور ریچاردز ورق را برگرداند و سالن را به وجد آورد. با این پرتاب، شهرداری همچنان ۱۲ امتیاز از حریفش عقب بود.

دومین توقف بازی در فاصله ۲۳۰ ثانیه مانده به پایان رقم خورد. این بار تماشاگران خشمگین گرگانی اعتراض خود را با انواع و اقسام روش ها اعمال کردند و بازیکنان پتروشیمی راه خروج از زمین را در پیش گرفتند.

در این لحظات بازی متوقف شد تا دومین وقفه در بازی را شاهد باشیم. در این لحظات تماشاگران گرگانی معتقد بودند که رفتار برخی بازیکنان تیم پتروشیمی نسبت به آنها توهین آمیز است. پس از وقفه حدود ۱۰ دقیقه‌ای بازی از سر گرفته شد.

پس از پایان وقفه دوم، شهرداری برای جبران نتیجه تلاش می کرد اما از طرفی برای مدیریت زمان بازی مجبور به ارتکاب خطا برروی بازیکنان پتروشیمی بودند. در جریان همین پرتاب های آزاد پتروشیمی و در حالی که نتیجه ۸۴ بر ۷۰ بود، تماشاگران گرگانی برای سومین بار از کوره در رفتند و به نشانه اعتراض به رفتار برخی بازیکنان تیم پتروشیمی، اقدامات خودجوش و ناپسندی را به نمایش گذاشتند و اقدام به پرتاب سنگ کردند.

در این لحظات بازی به طور کامل متوقف شده بود و حتی داوران و بازیکنان پتروشیمی لباس های خود را تعویض کرده بودند، اما ناظر بازی که گویا نمی خواست بازی نیمه کاره بماند از ماموران انتظامی درخواست کرد تماشاگران را از سالن خارج کنند تا با بازگشت آرامش، بازی از سر گرفته شود. مهران شاهین طبع با این موضوع مخالف بود اما در نهایت زور ناظر بازی چربید و پس از وقفه سوم و طولانی مدت، بازیکنان دوتیم به قصد پایان دادن به بازی وارد زمین شدند.

در نهایت این بازی پرحاشیه که به آن می توان لقب پرحاشیه ترین بازی لیگ بسکتبال را اعطا کرد، با نتیجه ۸۴ بر ۷۳ به سود تیم صدرنشین پتروشیمی بندرامام به پایان رسید.  

آزمایش دوپینگ از چهار بازیکن بر اساس قرعه کشی 

در پایان بهنام یخچالی بازیکن ملی پوش پتروشیمی با کسب ۱۷ امتیاز و اثرگذاری ۲۵، بهترین بازیکن میدان لقب گرفت. فرهاد صبوری نیز با کسب ۱۹ امتیاز و اثرگذاری ۲۳ بهترین بازیکن تیم میزبان بود.

همچنین در پایان با قید قرعه از دوبازیکن هر یک از دوتیم تست دوپینگ گرفته شد. بر این اساس رهام کبیر و رایان ریچاردز از شهرداری و رسول مظفری و موسی نبی پور از پتروشیمی برای انجام آزمایش انتخاب شدند.

ضمن اینکه اسلاوکو ورانس بازیکن بلندقامت تیم منحل شده آینده سازان اصفهان که برای انجام مذاکرات به تمرینات تیم شهرداری گرگان آمده است، در گوشه ای از سالن حضور یافت و بازی را به طور کامل تماشا کرد.

شهرداری با این نتیجه ۲۷ امتیازی شد و همچنان در مکان ششم جدول ۹ تیمی مسابقات باقی ماند. نماینده بسکتبال گرگان در بازی بعدی خود دوشنبه پنجم بهمن به میهمانی همنام اراکی خود خواهد رفت.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات