کسب پنج سهمیه آسیایی در رقابتهای دوومیدانی داخل سالن قهرمانی کشور


به گزارش خبرگزاری مهر، در نخستین روز از مسابقات دوومیدانی داخل سالن مردان قهرمانی کشور، عصر پنجشنبه در مواد، ۶۰ متر هفتگانه، ۶۰ متر، پرش طول هفتگانه، پرش با نیزه، پرتاب وزنه هفتگانه، ۱۵۰۰ متر، پرش طول و ۴۰۰ متر و پرش ارتفاع هفتگانه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب آغاز شد.  

ورزشکارانی که حد نصاب تعیین شده فدراسیون دوومیدانی را در این مسابقات کسب کنند، می توانند در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا که از ۳۰ بهمن تا ۲اسفند در دوحه قطر برگزار می شود، شرکت کنند.

کیهانی در ۱۵۰۰ متر قهرمان شد و به آسیا رسید

در ماده ۱۵۰۰ متر، حسین کیهانی از کرمانشاه با ثبت رکورد ۳:۵۰:۶۴ ثانیه در جایگاه نخست ایستاد و جواز ورود به مسابقات داخل سالن قهرمانی داخل آسیا را کسب کرد. حد نصاب در نظر گرفته شده فدراسیون برای این ماده ۳:۵۰:۷۵ دقیقه بود.

علی فهیمی از استان لرستان با ثبت نتیجه ۳:۵۲:۰۸ دقیقه دوم شد و مسلم نیادوست از فارس با رکورد ۳:۵۲:۵۴ دقیقه سوم شد.

در همین ماده کیوان چویانی، ایمان طالبی و پرویز خانجانی با رکورد ۴:۰۰:۱۷، ۴:۱۲:۵۱ و ۴:۱۳:۴۲ دقیقه در رده های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

پایان ۴۰۰ متر با رقابتی نفس گیر

 در ماده دوی ۴۰۰ متر، سجاد هاشمی آهنگر از استان آذربایجان شرقی (رکورد دار دوی ۴۰۰ متر) با ثبت زمان ۴۸:۱۷ ثانیه به عنوان قهرمانی رسید و جواز حضور در رقابتهای داخل سالن قهرمانی آسیا را کسب کرد.

در این ماده همچنین مهدی زمانی از استان تهران که با رقابتی نفس گیر بر سر صدم ثانیه ها با آهنگری جنگید، پیس از رقابتی پایاپای با ثبت زمان ۴۸:۳۰ ثانیه از خط پایان عبور کرد و ضمن کسب مقام نایب قهرمانی، نام او نیز به فهرست ملی پوشان مسابقات آسیا اضافه شد.

در دوی ۴۰۰ متر مهدی رحیمی از استان اصفهان با زمان ۴۸:۶۴ ثانیه بر سکوی سوم ایستاد.

ادوارد مانگاسار، امین قلیچی و سید رضا کاشف به ترتیب با ثبت زمان های ۴۸:۸۴ ، ۴۹:۰۵ و ۴۹:۱۲  در رده های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

سه دونده در ۶۰ متر به ورودی قهرمانی آسیا رسیدند

دوی ۶۰ متر با آسیایی شدن رضا قاسمی، محمد چشمه زار و علی اکبر ربیعی و همچنین قهرمانی رضا قاسمی از اصفهان با زمان ۶:۶۴ ثانیه به پایان رسید.

در این ماده همچنین محمد چشمه زار از کرمانشاه با زمان ۶:۶۸ ثانیه نایب قهرمان شد و علی اکبر ربیعی از کیش با زمان ۶:۶۹ ثانیه سوم شد. علی خدیور، فرشاد ادواری و مهران حسینی  به ترتیب با ثبت زمان های ۶:۷۱، ۶:۷۳ و ۶:۸۰  در رده های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

دریساوی در پرش طول قهرمان شد

در پرش طول میلاد دریساوی از استان قم با ۷.۴۶ متر به عنوان قهرمانی رسید. محمد ارزنده از استان چهار محال و بختیاری با ۷.۲۳ متر نایب قهرمان شد و پویا خلیلی از استان البرز با ۶.۹۸ متر سوم شد.

محسن زینلی، حسن میهن دوست و عادل بهرامیان  به ترتیب با ۶.۹۴ متر، ۶.۸۳ متر و ۶.۷۸ متر  در رده های چهارم تا ششم قرار گرفتند.

پرش ارتفاع بی نتیجه تمام شد

در ماده پرش ارتفاع، حداقل ارتفاع در نظر گرفته شده برای ورزشکاران ۴ متر بود که هیچ کدام از شرکت کنندگان موفق به عبور از مانع نشدند  و این ماده بدون نتیجه و قهرمان به پایان رسید.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال