چند خبر از فرمانداری ویژه شهرستان میانه ؛ از افتتاح اداره میراث فرهنگی تا ایجاد شهرک قهرمانان


به گزارش صدای میانه ؛ معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه بحث ایجاد شهرک قهرمانان در مرحله نهایی قرار گرفته افزود: این شهرک در آینده ای نزدیک با 50 قطعه در فاز اول اجرا خواهد شد.

 محمدرضا مشایخی در نشست شورای ورزش قهرمانی و همگانی با تبریک پیروزی مقتدرانه ایران در عرصه دیپلماسی خارجی با اجرایی شدن برجام و روند لغو تحریمهای تحمیل شده بر کشور در سایه پشتیبانی داهیانه مقام معظم رهبری و تلاشهای دولت تدبیرو امید  از جمله پیش قراولان عرصه دیپلماسی افزود: امیدواریم در سایه این امر شاهد رفع مشکلات در تمامی زمینه ها باشیم.

وی با بیان اینکه شهرستان میانه در حوزه ورزش قهرمانی نام آور و زبانزد عام و خاص در کشور با وجود قهرمانان آسیایی، جهانی و بین المللی است افزود: اداره ورزش و جوانان باید در حوزه ورزش قهرمانی در جهت اقتدار، اعتلا و صلابت کشور  و  ورزش همگانی با محوریت نشاط اجتماعی، حوزه ورزش بانوان و ورزشهای بومی، محلی و روستایی برنامه ریزی کرده و در جهت ارتقای آن همت مضاعف داشته باشد.

مشایخی خواستار حمایت و پشتیبانی همه جانبه از سوی نهادها و ارگانهای شهرستان در امر ورزش و توسعه آن شد.

وی خواستار ارتقای سطح فوتبال شهرستان با استعدادیابی و پایش افراد از جمله فوتبال نوجوانان شده بر حمایت شرکت فولاد آذربایجان و شورای شهرو شهرداری برای موفقیت این تیم در مسابقات لیگ کشوری تاکید کرد. 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه همچنین خواستار حمایت تمام دستگاهها و متولیان اصلی برای ارتقای ورزش جانبازان و معلولین شد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان میانه با تاکید بر اینکه تمامی برنامه های ورزشی شهرستان با رویکرد علمی و بر مبنای ورزش پاک و معرفتی انجام می شود افزود: این اداره با عنایات صاحبنظران، روسای هیاتهای ورزشی و پیشکسوتان به دور از مسائل سیاسی که آفت ورزش محسوب می شود و همچنین مبتنی بر آموزه های دینی و بسیجی به انجام برنامه های مختلف ورزشی می پردازد.

مهدی نوایی با اشاره به عملکرد اداره ورزش و جوانان شهرستان از کسب 26 مدال آسیایی، جهانی و بین المللی در 9 ماهه سال جاری خبرداده اظهار امیدواری کرد که تاپایان سال بتوانیم نسبت به کسب مدال در سال گذشته رکورد بزنیم.

وی جمعیت ورزشی شهرستان در سال جاری را 6 هزار نفر عنوان کرده از کاهش 3 هزار نفری نسبت به سال گذشته خبرداده افزود: کاهش جمعیت ورزشی می تواند آسیب زا باشد که در راستا انتظار می رود با استفاده از ظرفیت کلیه اماکن ورزشی شهرستان این آمار روند رو به رشدی داشته باشد.  

نوایی از فعالیت 34 باشگاه ورزشی مخصوص آقایان و 6 باشگاه مخصوص بانوان خبرداده به اجرای برنامه های مختلف ورزشی، فرهنگی و برگزاری جلسات مختلف ورزشی از سوی اداره ورزش و جوانان اشاره کرده گفت: ورزش شهرستان با مشکل درآمدزایی و کمبود سرانه روبرو می باشد.

وی خواستار حمایت از تیم فوتبال نوجوانان، ساماندهی اعتبارات ورزشی و اختصاص سالن برای ورزش جانبازان و معلولین در راستای ارتقای ورزش شهرستان از جمله ورزش قهرمانی شد.    

***************

دیدار مردمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه همچون هفته های گذشته امروز نیز برگزار شد.

این ملاقات با حضور 30 نفر مراجعه کننده برگزار شد که همگی توانستند مسائل خود را با  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه مطرح کنند.

مردم شریف شهرستان میانه می توانند علاوه بر بیان مسائل خود بصورت ملاقات حضوری در روزهای دوشنبه، از طریق تلفن پیامگیر 166 و نیز فرم ارتباط مستقیم با فرماندار در سایت فرمانداری ویژه میانه، بصورت غیرحضوری در ارتباط باشند و این اطمینان خاطر را نیز داشته باشند که همه موارد دریافتی از سوی مردم عزیز در کمترین زمان رسیدگی می شود.


**************

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت اشتغال زایی پایدار برای زندانیان  با تجهیز و توسعه دو کارگاه تولیدی و صنعتی در سطح شهرستان میانه تاکید کرده از اشتغالزایی برای 80 نفر از زندانیان خبرداد.

حمید شکری خواستار تخصیص امکانات و فضای این کارگاهها به منظورآموزش و اشتغال زایی برای زندانیان میانه شده افزود: انجمن حمایت از زندانیان شهرستان با همکاری بنیاد تعاون زندانیان  در استان می توانند با تشکیل شرکت سهامی خاص و یا شرکت تعاونی های چند منظوره از وام 3 درصد دولت از محل تسهیلات کارگاه های روستایی بدون محدودیت منابع مالی در راستای اشتغالزایی زندانیان بهره مند شوند.

فرماندار ویژه میانه از راه ندازی واحد تولیدی روکش صندلی اتومبیل و واحد تولید و بسته بندی جاروی دستی سنتی با مجموع 80 نفر اشتغالزایی برای زندانیان خبر داده خواستار توسعه این واحدها در راستای افزایش اشتغالزایی و تولید در سطح شهرستان شد.

مدیر کل بنیاد تعاون و زندان های استان آذربایجان شرقی با اشاره به این موضوع که میانگین درآمد در بین زندانیان آزاد شده بطور متوسط 400 هزار تومان بوده و کفاف زندگی آنان را نمی کند  افزود: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و همچنین کارآفرینی یکی از اصلی ترین سیاست های قوه قضاییه و سازمان زندان ها برای افزایش اشتغالزایی و سطح درآمد در بین زندانیان است.

میرعلی اکبر بنی هاشمی با اشاره به پایین بودن سطح فرهنگ و بستر پذیرش زندانیان آزاد شده در بازار کار جامعه، اظهارکرد: کاهش اعتماد به زندانی از طرف خانواده و اطرافیان از دیگر مشکلاتی است که باعث برگشت زندانی آزاد شده به زندانها می شود.

وی فقر فرهنگی، تربیتی و اعتقادی، فقر علم و آگاهی و فقر مالی را عامل بزه و جرم عنوان کرده افزود: سازمان زندان و قوه قضائیه در راستای کاهش فقر در بین زندانیان اقدامات گوناگونی از جمله ایجاد مدرسه در زندان برای اولین بار در تبریز نموده همچنین به آموزش سبک زندگی و مهارتهای فنی و حرفه ای در سطح زندانها نموده و اقدام به فراهم ساحتن بستر و زمینه برای اشتغازایی هرچه بیشتر زندانیان نموده است.

بنی هاشمی با اشاره به آمار بالای زندانیان نسبت به ظرفیت اسمی ساختمان زندان میانه، از آغاز اقدامات لازم جهت انتقال و ساخت ساختمان جدید زندان در خارج از محدوده شهر خبر داد.

وی با تقدیر از زحمات انجمن حمایت از زندانیان شهرستان میانه گفت: در حال حاضر انجمن زندانیان شهرستان میانه جزو 10 انجمن برتر کشور به شمار می آید.

دادستان عمومی و انقلاب میانه نیز در این جلسه بر لزوم عملیاتی شدن تصمیمات و مصوبات در راستای افزایش سطح اشتغالزایی برای زندانیان در سطح شهرستان   افزود: در حال حاضر در بحث نیروی کار ارزان و حمایت های صورت گرفته از سوی انجمن حمایت از زندانیان و بنیاد تعاون مشکلی نداریم.

سعید کشاورز امامی حرکت به سمت اصلاح و بازپروری و افزایش اشتغالزایی با حداکثر بهره وری و تولید در بین زندانیان را از عمده وظایف سازمان زندانها و قوه قضائیه  با حمایت انجمن زندانیان  عنوان کرد.


***********************

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه تبدیل نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری میانه در استان به تصویب رسیده و به شهرستان ابلاغ شده از آغاز به کار اداره میراث فرهنگی و گردشگری در فروردین سال آتی خبرداد.
حمید شکری در جلسه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میانه با اشاره به اینکه شهرستان میانه با یکهزارو 700 اثر تاریخی ثبت شده، 20 درصد آثار تاریخی استان را به خود اختصاص داده است به اهمیت جایگاه ویژه میراث فرهنگی و گردشگری در برنامه ششم توسعه اشاره کرده گفت: در سند تدبیرو توسعه استان و شهرستان نیز یکی از محورهای کلیدی و عمده، بخش گردشگری است.
وی جلب و جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری شهرستان را سبب توسعه صنعت گردشگری عنوان کرده افزود: در این راستا قدمهایی برداشته شده و طرح هایی برای پل و قلعه دختر ارائه شده و 1 میلیاردو 200 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده همچنین 800 میلیون ریال نیز تخصیص یافته اما توسط سازمان مدیریت جابجا شده که با اعتراض شهرستان در دست پیگیری هستیم.
شکری اظهارکرد: در قالب طرح گردشگری برای سد آیدوغموش 2 طرح ارائه شده، برای پارک جنگلی نیز 2 سرمایه گذار ارائه طرح نموده اند  و همچنین برای 23 پل میانه و آبگرم سبز نیز اقداماتی انجام شده و حرکتهایی برای تصویب طرح های ارائه شده انجام شده  که امیدواریم با راه اندازی اداره میراث فرهنگی و گردشگری و تعامل و همکاری اعضا برای جذب سرمایه گذار بتوانیم به اهداف حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در سند تدبیرو توسعه دست یابیم.

**********

منبع : سایت فرمانداری وِیژه میانه

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال