اجرای طرح اشتغال «هر استان یک شهر»/۴۰هزار خانوار نیازمند اشتغال


محمد امید در رابطه با طرح «اشتغال خرد مددجویان امداد و نیازمندان» که با همکاری وزارت کشور برای اشتغال مددجویان در شهرهای کوچک اجرایی می شود، به خبرنگار مهر گفت: بر اساس این طرح به دنبال این هستیم که از هر استان یک شهری را انتخاب و در آن اشتغال مددجویان را با ایجاد فرصت‌های شغلی به صفر برسانیم.

وی افزود: با انتخاب طرح هر استان یک شهر، یک الگویی برای سایر شهرستان های استان نیز تدوین خواهیم کرد. این طرحی است که با همکاری وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد تنظیم شده و تفاهم نامه آن نیز آماده است.

به گفته معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، شهرهایی را که انتخاب می کنیم منابع مورد نیاز برای اشتغال مددجویان و نیازمندان اشتغال آن شهر از سوی کمیته امداد تامین می شود که اجرای آن نیز در سال ۹۵ محقق خواهد شد.

امید با تاکید بر اینکه بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته ۳۵ هزار خانوار در شهرهای کوچک نیازمند اشتغال هستند، توضیح داد: تعداد خانواده های نیازمند اشتغال مشخص شده که با اضافه شدن دو شهر آبادان و خرمشهر، تعداد نیازمندی های اشتغال به ۴۰ هزار خانوار می رسد که امیدواریم در سال آینده بتوانیم این تعداد را به صفر برسانیم و در این صورت به مرور تعداد خانواده های خودکفا شده نیز افزایش پیدا می کند.

به گفته وی، در صورت همکاری دستگاه های ذیربط می توان در شهرهای کوچک سایر نیازهای مردم منطقه را نیز برطرف کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال