http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

راه مطالبه گری حقوق پرستاران بسته است

راه مطالبه گری حقوق پرستاران بسته است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نظام پرستاری، وحید نصیری اظهارداشت: چرا برخی مسئولان وزارت بهداشت، خدمات اندک خود را بزرگ نمایی می کنند و از پرستاران که نزدیکترین افراد مجموعه سلامت به کاستی ها و سوء مدیریت های فراوان موجود در این بخش حیاتی جامعه هستند، انتظار دارند به آنها بپردازند و تأیید کننده این امر ناصواب باشند،؟ ولی از کمی و کاستی کار خود به مردم توضیح نمی دهند.

وی ادامه داد: بعضی از همکاران و مدیران پرستاری نیز در خصوص مسائل و تهدیدات موجود در این بخش که در گام اول سلامت جامعه و بعد حقوق پرستاران را تهدید جدی می نماید، نقد نمی کنند و با توسل به تهدید و ایجاد مشکل برای نقادان دلسوز، راه نقد و روشنگری را می بندند و البته بعضی از دوستان هم می گویند اینکار را انجام ندهی بهتر است! زیرا بعضی مسئولان بیمارستان و دانشگاه، تحمل نقد را ندارند و می گویند بارها نقدهایی که ما کرده ایم برایمان خط و نشان کشیده اند و می گویند بعضی از مسئولان برای خود خط قرمز قائلند و نمی گذارند کسی از خط قرمزشان بگذرد و به بهانه اینکه دچار تشویش اذهان عمومی می شوید برای ما چالش درست می کنند.

نصیری ادامه داد: باید خدمت این دسته از مسئولان عرض کنم که شما دنبال تشویش اذهان عمومی هستید که با مدیریت غلط و تدابیر نادرست خود، موانع خدمتی متعددی برای پرستاران ایجاد و سلامت مردم را با کارهای خود به خطر می اندازید.

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور تاکید کرد: بهتر است مسئولان حوزه بهداشت و درمان از بالاترین تا پایین ترین سطح آن، این را بدانند که اگر چشم های بیدار پرستاران بسته شده و شما را نظاره نکنند و کارتان را مورد نقد و بررسی قرار ندهند و نیازهای پزشکی مردم را در غیبت های شما از بالین مرتفع نسازند، چه سرنوشتی در انتظار سلامت مردم است.

نصیری گفت: اعتقاد قلبی بنده این است که نقد و مطالبه، باید عادلانه، سازنده، منصفانه و البته با ارائه پیشنهاد باشد و نقد با ایراد گرفتن و به چالش کشیدن غیر منطقی اداره یا شخصی تفاوت دارد و مسئولین به این نقدها و مطالبات با صبر و تحمل گوش داده و به جای خط و نشان کشیدن و یا تهدید منتقد، جواب منطقی و راه گشا ارائه و تمام سعی خود را در جهت برآوردن مطالبات قانونی و به حق پرستاران بنمایند.
 
رئیس کمیسیون حقوقی شورای عالی نظام پرستاری کشور در پایان افزود: سئوال این است در مورد عدم پرداخت صحیح حقوق پرستاران در طرح قاصدک، عدم اجرای صحیح و کامل قانون ارتقاء بهره وری در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی کشور برای پرستاران و صدها مورد دیگر حقی از جامعه پرستاری ضایع شده که باید این حق از افراد خاطی گرفته شود تا بدانند مدیریت غلط تاوان هم دارد. همانطور که پرستاران بارها تاوان داده اند و اینکه چرا عده ای از مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی از احساسات پاک انسانی و خدمات برحسب وجدان کار بالای پرستاران نجیب ما سوء استفاده می کنند و امانت دار خوبی برای این فرشتگان رحمت نیستند. لذا، جا دارد مسئولان دولتی و مقامات ناظر، برخوردی قاطع و عاجل با این موارد داشته باشند.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام پرسشگر با سابقه ویزیتوری یا فروش در یزد
رستوران خلیج فارس بوشهر
استراتژی دریایی رژیم صهیونیستی و زیردریایی «دلفین» (۳ عکس)
افزایش فشار بر دولت اسپانیا بابت سوخت رسانی به ناو گروه روسیه عازم مدیترانه
«ترامپ» خواستار تحقیق از «اوباما» بخاطر آگاهی از ایمیل های محرمانه «کلینتون» شد
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا پرخرج ترین انتخابات تاریخ این کشور
دلیل بدبو شدن واژن احتمالا این خوردنی ها باشد!
کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی
استخدام منشی در شرکت آذرنگارشرق با برند کاما
سفارش کشتیرانی برای ساخت کشتی ۲۲۰۰ TEU به خارجی ها
شیطان روسی را بشناسیم+تصاویر
چطور با همسر خسته از سرکار به منزل آمده رفتار کنیم
پذیرش نقش مادری؛ مهم ترین اولویت دفتر تخصصی بانوان آفتاب
چرخ دنده های صنعت استان مرکزی در شرایط سکون و رکود خشک شدند
برنامه های مصوب سفر هیئت دولت به استان مرکزی اجرایی می شود
چگونه می توان از بیماری «پیری» درامان ماند
کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی
استخدام گرافیست در شرکت جامع صنعت پایگان
۱۸ ایده ارزان قیمت برای این که خانه ای زیباتر داشته باشید
سریال رویای فرمانروای بزرگ عکس بازیگران و داستان قسمت آخر سریال رویای فرمانروای بزرگ
تبلیغات