تکمیل فاز دوم تصفیه خانه جنوب تهران تنها راه نجات کشاورزی ورامین


محمد حسین تاجیک در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بحران کم آبی در عرصه کشاورزی شهرستان ورامین اظهار داشت: امروز منابع محدود آبی در عرصه کشاورزی شهرستان ورامین وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی ورامین افزود: همین منابع محدود آبی در ورامین سبب شده تا ازهمه ظرفیت های موجود عرصه کشاورزی شهرستان نتوان استفاده کرد.

وی ادامه داد: امروز برداشت بی رویه از آب سفره های زیر زمینی، خطر فرونشست زمین را در منطقه به همراه خواهد داشت و باید فعالان عرصه کشاورزی به این نکته توجه کنند.

تاجیک اضافه کرد: باید از منابع محدود آبی موجود در عرصه کشاورزی شهرستان استفاده بیشتری را برد و با گسترش آبیاری نوین و استفاده از شیوه های مدرن آبیاری و افزایش کشت گلخانه ای، زمین های بیشتری را زیر کشت قرار داد.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی فاز دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین عنوان کرد: امروز تنها راه نجات کشاورزی ورامین در مقابله با کم آبی، راه اندازی سریع تر فاز دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: دولت در این زمینه اقداماتی را انجام داده است و هم اکنون سه و نیم متر مکعب آب از تصفیه پساب جنوب تهران به دشت ورامین سرازیر می شود و با افتتاح فاز دوم می توان این میزان را افزایش داد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال