یک فروند جنگنده اف-16 آمریکا سقوط کرد


مسئولان پایگاه لوک اطلاع دادند که یک فروند هواپیمای متعلق به باله آموزشی 56 این پایگاه در ساعت 8 و 45 دقیقه صبح پنجشنبه به وقت محلی در نزدیکی آریزونا کرده است.

یک فروند جنگنده اف-16 آمریکایی صبح پنجشنبه متعلق به باله آموزشی پایگاه نیروی هوایی لوک در نزدیکی «شهر بغداد» ایالت آریزونا سقوط کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه هوایی لوک یکی از پایگاه های مهم نیروی هوایی آمریکا است که در 137 کیلومتری شهر بغداد در ایالت آریزونا قرار دارد.

 مسئولان این پایگاه اطلاع دادند که یک فروند هواپیمای متعلق به باله آموزشی 56 این پایگاه در ساعت 8 و 45 دقیقه صبح پنجشنبه به وقت محلی در نزدیکی این شهر سقوط کرده است.

«تانیا وارن» سخنگوی پایگاه مذکور به خبرنگاران گفت، هنوز از علت سقوط این جنگنده و سرنوشت خلبان آن اطلاعی در دست نیست.

هواپیماهای اف 16 آمریکایی در ژانویه سال 1979 رسما مورد استقاده نیروی هوایی آمریکا قرار گرفتند.

باله آموزشی 56 پایگاه هوایی لوک بزرگترین باله ویژه جنگنده های جهان و تنها باله آموزشی مورد استفاده در نیروی هوایی آمریکا با 23 گردان هوایی شامل هواپیماهای اف -35آ و اف -16 است که سالانه بیش از 400 خلبان جنگنده اف-16 و 300 مامور کنترل هوایی نیروی هوایی آمریکا و کشور های متحدان آن از این مرکز دانش آموخته می شوند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال