خبرگزاری فرانسه: کری و ظریف درباره سه آمریکایی ربوده شده در عراق گفتگو کردند


آمریکا پیشتر مدعی شده بود اگرچه ایران نقشی در ربوده شدن این سه آمریکایی نداشته اما مطمئن است روی گروه های تندرویی که این اقدام را انجام داده اند نفوذ دارد.

 جان کری در حاشیه اجلاس جهانی داووس با وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص سه آمریکایی ربوده شده در عراق دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش خبرانلاین به نقل از صفحه خبرگزاری فرانسه در توئیتر،  وزیر خارجه آمریکا که به داووس رفته است در حاشیه این اجلاس با همتای ایرانی خود دکتر ظریف دیدار و گفتگو کرده است.

براساس این گزارش موضوع مورد علاقه طرف آمریکایی رایزنی با ظریف درباره سرنوشت سه آمریکایی است که هفته پیش اعلام شده در بغداد ربوده شده اند.

آمریکا پیشتر مدعی شده بود اگرچه ایران نقشی در ربوده شدن این سه آمریکایی نداشته اما مطمئن است روی گروه های تندرویی که این اقدام را انجام داده اند نفوذ دارد.

ادعای آمریکایی ها در حالی است که مقامات عراقی درباره ربوده شدن این افراد ابراز تردید کرده اند اما  آمریکایی ها با احتیاط درباره ناپدید شدن آنان صحبت می کنند تا راه حلی سیاسی برای این مشکل بیابند.

کری در نشست اقتصاد جهانی در داووس سوئیس به خبرنگاران گفت: من با ظریف وزیر خارجه ایران،‌ در این باره صحبت کرده ام ؛ من از او پرسیدم آیا ایران راهی برای کمک می شناسد یا راهی برای تاثیر گذاری و نتیجه گیری در این باره سراغ دارد.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد که ظریف به او گفته است دراین باره مشورت خواهد کرد و هر چه در توان دارد به کار خواهد برد؛ وی دراین باره اطلاع خاصی نداشت.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات