http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه: انتخاب مدیران بر اساس «اصل برائت» ساده‌‌اندیشی است

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه: انتخاب مدیران بر اساس «اصل برائت» ساده‌‌اندیشی است

به گزارش مهر، سید رضا تقوی در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: وقتی این شعار مطرح شد توقع این بود که برنامه‌های مسئولان در راستای تحقق این شعار باشد، اما آیا تا به حال مسئولان توانسته‌اند هدف مقدس رهبری از نامگذاری امسال را تحقق بخشند؟

وی ادامه داد: باید در جواب گفت خیر، آن‌گونه که شایسته است با این عنوان برخورد نشده است.

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه افزود: مقام معظم رهبری در این خصوص گلایه کرده و اظهار داشتند برخوردها شعاری و تبلیغاتی نباشد. برای تحقق شعار سال برنامه‌ریزی کرده و آن را عملیاتی کنید.

وی با ابراز تاسف از برخورد شعاری برخی دستگاه‌ها با بیانات مقام معظم رهبری گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی که در راس نهادهای فرهنگی قرار دارد و سیاستگذار است نیز در زمینه تحقق این شعار کار چشمگیری انجام نداده است. برخی اعضای شورا نیز در این خصوص گلایه کرده‌اند.

حجت‌الاسلام تقوی تصریح کرد: وقتی مسئولان با این موضوعات به صورت شعاری برخورد می‌کنند، فضای شعاری را نیز به جامعه القا می‌کنند.

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه با اشاره به روش‌های سیاستگذاری مقام معظم رهبری گفت: برخی سیاست‌های رهبری ابلاغی، برخی اعلامی و برخی نیز مردمی است که اعلام شعار سال از سیاست‌های کلان مردمی است که توسط مقام معظم رهبری اعلام می‌شود.

وی همدلی را ایجاد احساس محبت، دوستی و اخلاق میان مردم خواند.

حجت‌الاسلام تقوی تاکید کرد: همدلی یک امر مهارتی و آموزشی است و باید در این زمینه به مردم آموزش داد و صحنه‌های همدلی را طراحی کرد.

وی تصریح کرد: همدلی به ذات یک ارزش و با سودجویی و منفعت‌طلبی در تضاد است.

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه گفت: از مسیر همدلی می‌توان آرامش و امنیت را در جامعه توسعه بخشید، سوء‌تفاهم‌ها و بدبینی‌ها را پایان بخشید و رغبت به همکاری و تعاون در جامعه را افزایش داد.

وی ادامه داد: اقتدار و همگرایی ملی در سایه همدلی افزایش می‌یابد.

حجت‌الاسلام تقوی در تحلیل عوامل ایجاد همدلی، گفت: حسن‌ظن و خوشبینی از عوامل ایجاد همدلی است، علاوه بر این همسانی و هم‌سطحی با مردم و ایجاد عدالت نیز از عوامل مهم همدلی است.

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه در تبیین خصوصیات افراد خوشبین نیز گفت: افراد خوشبین پرنشاط بوده و از زندگی‌شان راضی هستند و نگاه امیدوارانه به آینده دارند.

وی با بیان اینکه نباید افراد جامعه نسبت به همه موضوعات خوشبین باشند، گفت: اگر دیدیم در یک گروه یا حزب بر باطل بیشتر از حق تاکید می‌کنند، حق نداریم نسبت به آنها خوش‌گمان باشیم. باید نسبت به آنها بدگمان باشیم.

حجت‌الاسلام تقوی با تاکید بر اینکه به دشمنان نیز نباید خوشبین بود، گفت: آمریکا به ما لبخند می‌زند، نباید به این لبخندها خوشبین بود. نباید برای آنها فرش قرمز پهن کنیم. اینجا خوشبینی مذموم است.

وی تاکید کرد: در انتخاب کارگزاران و مدیران نیز نباید خوش گمان بود، باید بدگمان باشیم تا به ما ثابت شود فرد درستی است و معیارها و شرایط لازم را دارد.

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه، انتخاب مدیران بر اساس «اصل برائت» را ساده‌اندیشانه خواند و گفت: نباید مرکز تصمیم‌گیری نظام را در اختیار کسانی که صلاحیتشان احراز نشده است، قرار دهیم.

حجت‌الاسلام تقوی ادامه داد: حضرت علی(ع) در نامه‌ای به مالک تاکید کردند ای مالک کارگزارانت را گزینش کن و از آنها مطمئن شو. در مقابل این فرمایشات حضرت علی(ع) متاسفانه عده‌ای قائل به این هستند که در انتصاب کارگزاران باید اصل را بر برائت گذاشت.

وی، همسانی و هم‌سطحی با مردم را از عوامل مهم همدلی خواند و گفت: مسئولان باید هم‌سطح با مردم باشند، نه اینکه نفهمند فرزندِ بیکار و سفره بی‌نان یعنی چه، ما باید خود را در سطح مردم بیاورم و این هم‌سطحی را در عمل اثبات کنیم.

حجت‌الاسلام تقوی عدالت را از عوامل مهم دیگر ایجاد همدلی خواند و گفت: عملکرد گروهی و جناحی عامل از بین رفتن همدلی است. نمی‌شود وقتی یک مدیر جدید می‌آید همه افراد را عوض کند و بگوید ما اهل همدلی هستیم.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مدل کت زنانه اچ اند ام H M برای پاییز 2016
مدل کت زنانه اچ اند ام H M برای پاییز 2016
مایکروسافت امکان پرینت سه بعدی ساخته‌های بازی Minecraft را فراهم کرد
دانلود آهنگ جدید مهدی نکوئیان به دادم رسیدی
اولین تصاویر از هیوندا آزرای 2017
ایران چگونه از ورود داعش جلوگیری کرد؟/چند ایرانی عضو داعش هستند؟
استخدام دستیار دندانپزشک در یک مطب دندانپزشکی در تبریز
کیلیپ فیلم رقابت بزرگ برگزیدن اسم اپراتور آینده ویدئوی شماره ۸ +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم رقابت بزرگ برگزیدن اسم اپراتور آینده ویدئوی شماره ۷ +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم رقابت بزرگ برگزیدن اسم اپراتور آینده ویدئوی شماره ۶ +( آپارات ) پخش
فیلم شناسایی فست سئو ( آپارات ) -دانلود و پخش
نحوه درست کردن سالاد اسفناج با بال دودی
کلیپ فیلم کاربرد میکرو فیلتر
فیلم رقابت بزرگ برگزیدن اسم اپراتور آینده ویدئوی شماره ۵ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم کانکتور صنعتی ویدمولر weidmuller
کلیه مقاطع تحصیلی در اردبیل تعطیل شد
احیای سبک زندگی ایرانی و اسلامی با احیای "امر به معروف" ممکن می شود
دانلود آهنگ جدید میلاد ملک زاده به نام بی تو
کشتار مردم یمن به‌ دست دولت سعودی بدترین نوع تروریسم است
عکس آتلیه‌ای جدید و دیدنی نیوشا ضیغمی و همسرش!
تبلیغات