ولایتی: اگر اصرار رهبرانقلاب در داشتن تعداد سانترفیوژها نبود، برنامه هسته‌ای ایران به این نقطه نمی‌رسید


 دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران گفت: افزایش حضور مردم در پای صندوق‌های رأی موجب استحکام نظام می‌شود و همه باید در انتخابات شرکت کنیم.

به گزارش ایسنا،  علی اکبر ولایتی در نشست عمومی انجمن اسلامی پزشکان ایران، خاطرنشان کرد: کار انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در درجه اهمیت قرار دارد، بنابراین همه باید در انتخابات شرکت کنیم.

وی ادامه داد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب تأکید کرده‌اند باید اطرافیان‌مان را برای حضور در پای صندوق‌های رأی تشویق کنیم.

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب حضور هر چه بیشتر مردم پای صندوق‌های رأی را اصل می‌دانند، افزود: این موضوع باعث استحکام نظام می‌شود که البته ما تاکنون این‌گونه عمل کرده‌ایم.

ولایتی درباره رفتار کشورهای گروه 1+5 سبت به ایران خاطرنشان کرد: اگر امکان استمرار رفتار این کشورها نسبت به وضع تحریم‌ها برای ایران وجود داشت، این کار را ادامه می‌دادند، اما در ادامه آنها به طرق مختلف به ایران پیام فرستادند که ما حاضریم تحریم‌ها را برداشته و غنی‌سازی را بپذیریم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در ادامه موضوع هسته‌ای ایران را مهم توصیف کرد و افزود: از ابتدای انجام گفت‌وگوها میان ایران و 1+ 5 که حدود 12 سال کشورمان با فراز و نشیب‌های بسیار زیادی روبرو شد و علی‌رغم مشکلات کارها به خوبی انجام گرفت و هدایت‌هایی که توسط مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای صورت گرفت، مهم‌ترین عامل در روند پیروزی و به سرانجام رسیدن موضوع هسته‌ای بود.

وی با اشاره به پیشنهادات غربی‌ها برای حل موضوع هسته‌ای، گفت: پیشنهاد غربی‌ها بر این اساس بود که مدت کوتاهی برنامه‌های هسته‌ای ایران متوقف شود؛ اما این توقف به مدت بیش از 2 سال به طول انجامید و در این راستا مقام معظم رهبری فرمودند که بنای آنها بر این است که برنامه‌ هسته‌ای ایران به صورت مطلق تعطیل شود نه موقت.

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران، گفت: اگر هدایت‌های مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره‌ کننده کشورمان نبود، نمی‌توانستیم این سرانجام را برای موضوع هسته‌ای تصور کنیم و باید از تمام کسانی که در 12 سال گذشته در این زمینه فعالیت‌ داشتند، تقدیر و تشکر کنیم.

ولایتی در ادامه با بیان این که در مسائل اساسی سیاست‌ خارجی هر دولتی باید بر اساس قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهم مسائل راهبردی داخلی و خارجی صورت گیرد، ادامه داد: حفظ استقلال سیاسی، مقاومت در منطقه و مبارزه با اسرائیل و ایستادگی در برابر زیاده‌ خواهی‌های آمریکا از مسائل مهمی است که باید طبق رهنمودهای رهبری انجام شود.

وی گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای به هدایت مقام معظم رهبری اذعان دارند و معتقدند که مقاومت رهبری و اصرار ایشان در داشتن تعداد سانترفیوژها اگر نبود، برنامه هسته‌ای ایران به این نقطه نمی‌رسید. ایران تنها کشوری است که حق غنی سازی فروش مواد و خرید کیک زرد را دارد و سازمان ملل متحد این حق را برای ما شناخته است.

ولایتی با اشاره به جلسات برگزار شده در وین برای رسیدن به راه‌حل بحران سوریه افزود: وزیر خارجه کشوری که در باتلاق گیر کرده و حد خودش را نمی‌داند، در جلسه‌ای که در وین برگزار شد این عقیده را داشت که 17 کشور حاضر در این جلسه فقط برای راضی کردن ایران دور هم جمع شده‌اند، ولی در ادامه وزیر خارجه آمریکا عقیده داشت که هرچه ایران خواسته ما در مصوبه آورده‌ایم.

دبیرکل انجمن اسلامی پزشکان ایران ادامه داد: نکته مهم در این موضوع این است که 16 کشور دیگر تلاش دارند راه‌حلی را برای سوریه در نظر بگیرند، که ایران موافق آن است و البته تلاش‌های جدی روسیه به عنوان ابرقدرت نظامی و چین به عنوان ابرقدرت اقتصادی نسبت به نزدیک شدن به ایران، نشان دهنده وضعیت و قدرت فعلی کشور ماست.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال