طالبان پاکستان را به حمله دوباره به مدارس و دانشگاه ها تهدید کرد


روز چهارشنبه گذشته حمله تروریست های طالبان به دانشگاهی در شمال غرب پاکستان، موجب کشته شدن 26 نفر شد.

به گزارش رسانه های پاکستان، در این پیام ویدیویی که خیلی سریع در شبکه های اجتماعی پاکستان پخش شد، تصویری از 'عمر منصور' طراح اصلی حمله به مدرسه پیشاور و دانشگاه باچاخان دیده می شود که می گوید: مدارس و دانشگاه های بیشتری را مورد حمله قرار خواهیم داد زیرا این مراکز محل پرورش افرادی مثل وکلا، افسران نظامی یا نمایندگان مجلس هستند که شریعت و حاکمیت الهی را به چالش می کشند.
عمر منصور روز 16 دسامبر و بعد از حمله عوامل او به مدرسه ای در پیشاور که منجر به کشته شدن 150 نفر از دانش آموزان و کادر آموزشی این مدرسه شد، پیام ویدیویی مشابهی صادر کرد و گفت : اگر قرار است زنان و کودکان ما در حملات شما کشته شوند، پس کودکان شما هم جان سالم بدر نخواهند برد. اگر شما به ما حمله کنید، ما هم انتقام افراد بی گناه خود را خواهیم گرفت.
روز چهارشنبه گذشته حمله تروریست های طالبان به دانشگاهی در شمال غرب پاکستان، موجب کشته شدن 26 نفر شد.
یک روز پیش از حمله به این دانشگاه نیز انفجاری انتحاری در نزدیکی شهر پیشاور، دست کم 12 کشته برجا گذاشت.
هفته گذشته نیز انفجار در شهر کویته در مقابل یک مرکز واکسیناسیون فلج اطفال، حدود 15 قربانی گرفت.
به نظر می رسد سال 2016 میلادی، سال افزایش دوباره حملات تروریستی در پاکستان باشد.
ارتش پاکستان از بهار سال گذشته عملیات نظامی گسترده ای موسوم به عملیات 'ضرب عضب' راعلیه تروریست های طالبان و دیگر گروه هیا شبه نظامی و تروریستی به ویژه در مناطق شمال غرب پاکستان آغاز کرده و این عملیات که به گفته ارتش تا کنون موجب کشته شدن حدود سه هزار و 500 تروریست شده است، همچنان ادامه دارد.
گروه تروریستی طالبان بارها تهدید کرده ست که این حملات ارتش پاکستان را بی جواب نخواهد گذاشت.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات