بازنگری در قانون توزیع عادلانه آب/ به بحران واقعی آب رسیده‌ایم


به گزارش خبرگزاری مهر، رحیم میدانی گفت: ایران در مسیر توسعه به آب با کیفیت و مطلوب در زمان و مکان مورد نیاز سرمایه گذاران و صاحبان حرفه ها و صنایع نیازمند است. معاون وزیر نیرو، حل مسئله آب را در گرو مدیریت فرابخشی، آسیب شناسی منصفانه و پرهیز از برخورد احساسی دانست.

وی اظهارداشت: ایران کشوری کم آب با میانگین بارش نزدیک به یک سوم میانگین بارش جهانی است و ۷۰ درصد گستره کشور در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد که بیشتر جمعیت در این منطقه ها زندگی می کند. آسیب شناسی منصفانه و پرهیز از برخورد احساسی با مسئله، موضوع اصلی در رویارویی با بحران کنونی آب در کشور است.

میدانی ادامه داد: برخی مواد قانونی مانند ماده ۴۵ قانون قانون اساسی درباره توزیع عادلانه آب به بازنگری نیاز دارد. وی بر لزوم نصب تجهیزات اندازه گیری آب و حضور گروه های نظارت به منظور جلوگیری از فعالیت متخلفان تاکید کرد و گفت: وزارت نیرو با تخصیص بودجه های مناسب در بودجه های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵، به دنبال فراهم کردن بایسته های مدیریت کارآمد منابع آب کشور بوده و هست.

میدانی ادامه داد: منابع آب زیرزمینی باید در هر شرایط، دست کم نیمی از نیاز آبی کشور را تامین کند اما این منابع امروز در مسیر نابودی قرار گرفته است. امروز نه در آستانه بحران، بلکه در دل بحران آب قرار داریم که فرونشست زمین ها و نزول کیفیت آب از پیامدهای آن است. اصلاح رویه های غلط گذشته، افزایش سرعت عمل در کار، جلوگیری از تخلف در آغاز کار و تشکیل دادگاه های ویژه و تخصصی به همین منظور، مورد نیاز است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال