کلاهبردار همدانی دستگیر شد


سرهنگ امینی گفت: با انجام اقدام فنی و با بکارگیری شگردهای خاص پلیس، در این رابطه فردی شناسایی و با اخذ دستور از مقام قضایی طی عملیات غافلگیرانه‌ای در یکی از استان‌های مرکزی کشور دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا همدان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار 60 میلیون ریالی خبر داد.

سرهنگ اکبر امینی با اعلام این خبر افزود: با مراجعه فردی شاکی مبنی بر کلاهبرداری از وی موضوع در دستور کار کار‌شناسان پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش میزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، این مقام انتظامی ادامه داد: بنا به اظهارات شاکی، وی در یکی از سایت‌های تبلیغات اینترنتی با آگهی استخدام ۲۰نفر خانم و آقا مواجه می‌شود که مدعی شده بود با واریز مبلغ ۳۸. ۶۰۰ تومان در شرکتی معتبر در شهر همدان استخدام می‌شوید و پس از واریز وجه مورد نظر برای شما کد استخدامی پیامک می‌شود و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای تکمیل مراحل استخدام به شرکت مذکور مراجعه کنید.

وی افزود: شاکی با واریز پول و دریافت پیامک اطمینان خاطر پیدا می‌کند و این آگهی را به دوستان و آشنایان جویای کار خود نیز معرفی می‌کند، غافل از اینکه با مراجعه برای تحویل مدارک به شرکت معرفی شده در آگهی، متوجه ماهیت غیرواقعی شرکت می‌شود و بلافاصله با پلیس فتا تماس و برای پیگیری کار خود از کار‌شناسان این پلیس مشاوره می‌خواهد.

سرهنگ امینی تصریح کرد: با انجام اقدام فنی و با بکارگیری شگردهای خاص پلیس، در این رابطه فردی شناسایی و با اخذ دستور از مقام قضایی طی عملیات غافلگیرانه‌ای در یکی از استان‌های مرکزی کشور دستگیر شد.

وی اظهار کرد: متهم در مواجهه با ادله و مستند انکارناپذیر رایانه‌ای به بزه انتسابی اقرار و در بازجویی فنی به عمل آمده ادعا کرد تعداد ۵واریز به حساب وی صورت گرفته و از بازدید بسیار زیاد آگهی‌های استخدامی در سایت‌های تبلیغاتی توسط افراد جویای کار به فکر اینگونه کسب درآمد افتاده است.

سرهنگ امینی گفت: با انجام اقدامات تخصصی ماموران پلیس فتا محرز شد آگهی‌های مشابهی توسط شاکی در خصوص استخدام در استان‌های دیگر نیز زده شده وتعداد ۱۵۴فرد قربانی که به شماره حساب شاکی واریز داشته‌اند، شناسایی و جهت شکایت و تکمیل پرونده به پلیس فتا خوانده شدند و متهم در بازجویی‌های بعدی به تعداد واریزی مذکور اعتراف و انگیزه خود را از این عمل وسوسه شیطان و کسب درآمد عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا همدان در پایان به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجهه با موارد مشابه مراتب را به قسمت گزارش مردمی سایت پلیس فتا به نشانی www. cyberpolice. ir یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۶۷۵ گزارش نمایند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال