http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رئیس دفتر مطبوعات چین در ایران چه گفت؟

رئیس دفتر مطبوعات چین در ایران چه گفت؟

 رئیس دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین در گردهمایی رسانه‌های چین و ایران ابراز امیدواری کرد که رسانه‌های دو کشور سفیر خوبی برای برقراری روابط میان دو تمدن بزرگ چین و ایران باشد.

به گزارش ایسنا، درگردهمایی رسانه‌های چین و ایران که 2 بهمن ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، علاوه بر مدیران رسانه‌ای چین، مدیران رسانه‌ای ایران هم به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ابتدای این بخش از برنامه، "جیان گوئوو" رئیس دفتر مطبوعاتی دولت چین در سخنانی بیان کرد: دولت چین اهمیت بسیاری برای دیدار رئیس جمهور خود از ایران قائل است، مدت زیادی است که رسانه‌های چین در پی گزارش‌ها، برنامه‌های زیادی برای انعکاس رابطه‌ی دوستی چین و ایران اختصاص داده‌اند و محیط مطلوبی را برای دیدار رئیس جمهوری چین از ایران فراهم کرده‌اند.

او ادامه داد: امیدوارم رسانه‌های ایرانی حاضر به اتفاق رسانه‌های چین با اعزام بهترین خبرنگاران خود و افزایش گزارش‌های زنده و برجسته به طور مشترک وضعیت مطلوب همکاری‌های دوستانه‌ چین و ایران که مبنی بر منافع مشترک و بُرد بُرد، دو طرف است را به خوبی نشان بدهند.

این مسوول چینی با بیان اینکه "رسانه" سفیر دوستی و برقرار کننده تبادلات فرهنگی است، ادامه داد: امیدوارم رسانه‌های دو کشور همچنان با داشتن رویکردی باز و جامع با یکدیگر در ارتباط باشند و با کمک آن فرهنگ، سنت دیرینه و ویژه خود را به نمایش گذاشته و در دفاع از آن با کلیه تبعیض‌ها و تعصبات علیه یک ملت و یک مذهب مخالفت کنند.

رئیس دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین در عین حال با ابراز امیدواری از اینکه تبادلات رسانه‌های چین و ایران به سطح بالاتری برسد بیان کرد: اکنون مردم چین برای ساخت همه جانبه، جامعه مرفه‌تر و تحقق رویای شکوفایی ملت چین به طور خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند، برای تحقق این هدف رئیس جمهوری چین ایده‌ جدید توسعه با رویکرد به نوآوری اهمیت دادن به هماهنگی‌، حفاظت از محیط زیست‌، اجرای سیاست درهای باز و کمک به بهره برداری مشترک را تنظیم و مطرح کرده است.

او همچنین گفت: در عین حال چین همکاری با جهان به ویژه کشورهای آسیایی از جمله ایران را افزایش خواهد داد تا فرصت‌های بیشتری را برای توسعه جهان به ویژه کشورهای آسیا فراهم کند. ما انتظار داریم بتوانیم در کنار دوستان ایرانی با بهره برداری از هر فرصتی برای توسعه، آینده را زیبا خلق کنیم و در این راستا امیدواریم که رسانه‌های ایران و چین فعالانه فرصت ساز ‌، ظرفیت ساز و عرصه‌های جدید برای همکاری دو طرف را دنبال کنند و به طور همه جانبه عینی و زنده، داستان دوستی چین و ایران را به نمایش گذاشته و فهم شایانی را در تعمیق دوستی سنتی مردم دو کشور و همکاری و توسعه آنها به خود اختصاص دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین با پشتیبانی از تبادلات و همکاری‌ رسانه‌های چین و ایران فعالانه تسهیلات لازم را برای ایران آماده خواهد کرد.

رئیس دفتر مطبوعاتی شورای دولت چین در پایان گفت: ما همچنان سعی خواهیم کرد با برگزاری نشست‌های مختلف میان دو کشور زمینه را برای تبادلات و همکاری شما ایجاد کنیم. علاوه بر این تعداد تحصیل کرده‌های ایرانی از جمله مقامات مطبوعاتی و اصحاب رسانه را در چین افزایش خواهیم داد و برای تحصیل این افراد در چین کمک هزینه در نظر خواهیم گرفت.

وی در پایان از مدیران رسانه‌ حاضر در این جلسه درخواست کرد تا برای تهیه و تولید مطلوب گزارش‌های دیدار رئیس جمهوری چین از ایران و کمک به روابط دوستانه چین و ایران و همکاری رسانه‌های دو کشور نظرها و پیشنهادهای بیشتری را مطرح کنند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم مدیران رسانه‌ای ایران به سخنرانی پرداختند.

حجت الاسلام سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات‌، علی متقیان مدیر عامل خبرنگار دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد علی وکیلی مدیر مسئول روزنامه ابتکار‌، مدیر مسئول روزنامه سلامت، مدیرعامل خبرگزاری آریا‌ از جمله نمایندگان رسانه‌ ایرانی بودند که به سخنرانی پرداختند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام دانشگاه های علوم پزشکی (کارت آزمون)
چهره سردار آزمون روی دیوار ورزشگاهی در روسیه
مهران مدیری وماشین لوکسش! (عکس)
بیرانوند سوژه شبکه های اجتماعی شد+عکس
ضعف گمرک برای کنترل کالا از طریق ایکس‌ری
عکس پانته آ بهرام در کنار پدر و مادر و خواهرش
دستگاه تصفیه آب تایوانی
استخدام کارشناس فروش،کارشناس حسابداری،کارشناس تحقیقات بازار
پیکسل ایکس ال امتیاز تعمیرپذیری 6 را از iFixit دریافت کرد
عکس های عاشقانه دلتنگی برای تصویر پروفایل
ماشین میلیاردی و خاص بازیگر زن مشهور در خیابان های تهران+تصاویر
مجيدی فيلم جديدش را در هند كليد می‎زند
نینتندو سوییچ از آنریل انجین 4 پشتیبانی می‌کند
اردوغان : از عراق تا بوسنی زمانی برای ما بود/ هشدار نخست وزیر به ایران
توضیح اژه ای در مورد پرونده‌های «برادران روزچنگ»، «سعید طوسی»، «صندوق ذخیره فرهنگیان»، «معماری‌نیوز» و «نرگس محمدی»
استخدام مهندس برق(کارشناس فروش،فنی)دریک شرکت بین المللی
طرز تهیه سالاد مرغ و کدو
بهنوش بختیاری و سحر قریشی در لباس عروسی + عکس
«تراریخته» خوب است یا بد؟!
همه دستیاران منصوریان ممنوع‌المصاحبه شدند