http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

قیمت خودرو در سال آینده افزایش می یابد

قیمت خودرو در سال آینده افزایش می یابد

محمدرضا نجفی منش گفت: میزان افزایش قیمت ها بر اساس محاسبه شرکتها و با در نظر گفتن قدرت خرید جامعه و وضعیت بازار و تقاضای موجود خواهد بود تا مشکلی نیز در فروش شرکتها بوجود نیاید

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان گفت : با وجود نرخ تورم و افزایش نرخ دلار به طور طبیعی افزایش قیمت خودرو را برای سال آینده خواهیم داشت.

به گزارش خبر خودرو ، محمدرضا نجفی منش گفت: البته میزان افزایش قیمت ها بر اساس محاسبه شرکتها و با در نظر گفتن قدرت خرید جامعه و وضعیت بازار و تقاضای موجود خواهد بود تا مشکلی نیز در فروش شرکتها بوجود نیاید.

وی اظهار داشت : البته این امکان می رود که خودروساز با فشار بر خود و سود کمتر و کاهش هزینه ها ،افزایش قیمت صورت گرفته آنها در حدی باشد که قدر خرید در جامعه وجود داشته باشد.

وی یکی از اقدامات لازم برای کنترل و تنظیم قیمت خودرو را خروج دولت از قیمت گذاری  خودرو دانست و گفت : یکی از مواردی در چند سال اخیر همواره مورد تاکید قرار گرفته موضوع عدم دخالت دولت در قیمت گذاری خودرو است در صورتی که قیمت گذاری خودرو به بازار واگذار شود به طور هوشمند وضعیت بازار و قیمت خودرو تثبیت و رقابتی قابل قبول در قیمت ایجاد خواهد شد.

وی اظهار داشت :  با قیمت گذاری خودرو ، زمینه ایجاد رانت برای دلالان و ضرر و زیان برای تولید کنندگان فراهم می شود.

وی تاکید کرد : پیشنهاد می شود که به طور مشخص دولت  در قیمت گذاری خودرو دخالت نکند اگر چنین شود و دولت دخالتی در قیمت گذاری نداشته باشد مسلما بازار تعیین کننده قیمت ها خواهد بود.

وی گفت :  در سالهای گذشته نیز دولت در بخش سیمان قیمت گذاری می کرد و با این اقدام رانتی شدید در این بازار ایجاد گردید و قیمت ها برای کارخانه کم و با ضرر و زیان همراه بود و از سویی برای مصرف کننده نیز بالا تمام می شد و تنها در این میان واسطه ها و دلال ها بودند که سود لازم را کسب می کردند .

عضو انجمن قطعه سازان تصریح کرد : لذا پیشنهاد می شود که اولا دولت در قیمت گذاری خودرو دخالت نکند ضمن اینکه با به فرجام رسیدن برجام و حضور سرمایه گذاران خارجی این مساله نکته ای منفی است چرا که شرکتهای خارجی قبول نخواهند کرد که تولید کند و دستگاهی دیگر قیمت محصولاتشان را تعیین کند.

نجفی منش تاکید کرد : به طور طبیعی افزایش قیمت خودرو را برای سال آینده خواهیم داشت چرا که چند اتفاق در حال رخ دادن است اولا یک تورم 10 درصدی را در بازار داریم ضمن اینکه نرخ دلار رسمی و غیر رسمی نیز در حال افزایش است این در حالی است که تولید تا این لحظه افزایش چندانی در قیمت ها نداشته ایم که هزینه ها را  پوشش دهد.

وی تصریح کرد : مسلما به طور طبیعی افزایش قیمت را خواهیم داشت اما اگر دولت در این زمینه دخالت نکند خود بازار قیمت ها را به طور منطقی تنظیم خواهد کرد.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام طراح حرفه ای وب سایت مسلط به PHP
معمای جیمز جونز (حتما این فیلم را ببینید) / دریافت کلیپ
فیلم استاد رائفی پور پول بی پشتوانه ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم خط و نشانه استاد دانشگاه کشورمان ایران بر علیه رهبری
فیلم بی آبرویی های اخلاقی و جنسی کلینتون و آقای ترامپ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من آقای مهران مدیری ۱۹ +( آپارات ) پخش
فیلم پشت پرده با نمک ویلای من کارگردان مهران مدیری ۱۸ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من آقای مهران مدیری ۱۷ +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من آقای مهران مدیری ۱۶ ( آپارات )
فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من کارگردان مهران مدیری ۱۵ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من کارگردان مهران مدیری ۱۴
تبلیغ انتخاباتی در شبکه اجتماعی کار دست خواننده پاپ داد
(تصاویر)ستاره دونالدترامپ در پیاده روی مشهور هالیوود تخریب شد
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش مشتریان در پیلتن شاپ
کیلیپ فیلم جنگ مخوف و خونین سگ های پیتبول ۲ +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم مستند دردناکی از زندانیان بانو در زندانها +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم باورنکردنی ترین نیروهای عراقی در حال جنگ با داعشند
کلیپ فیلم اعجاز شعله ای که بی گاز و نفت و … دیگ را میجوشاند
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه ۶ آبان ۹۵
کیلیپ فیلم مستخدم مجانی جالب +( آپارات ) پخش
تبلیغات