رکوردهایی که در انتظار مسی و رونالدو هستند


شکی نیست که دنیای فوتبال را حالا باید به دو بخش قبل و بعد از مسی و رونالدو تقسیم کرد و هرگز شاهد نبوده ایم که در طی سال های متوالی، رقابت اصلی برای تصاحب جوایز فردی تنها بین دو بازیکن خاص باشد.

به گزارش "ورزش سه"، مسی به عنوان دارنده 5 توپ طلا و رونالدو با داشتن 3 توپ طلا، تقریبا تمام رکوردهای فردی را در اختیار خود دارند اما وبسایت یوفا رکوردهای که این دو بازیکن هنوز بدان دست پیدا نکرده اند را منتشر کرده است. باهم به 10 نمونه از این رکوردها نگاهی می اندازیم:

1- بیشترین گل زده در فینال های جام باشگاه های اروپا که در اختیار دی استفانو و پوشکاش از رئال مادرید با 7 گل زده است.

2- گلزنی در بیشترین فینال جام باشگاه های اروپا که در اختیار دی استفانو است. او در 5 فینال با رئال مادرید موفق به گلزنی شده بود.

3- بیشترین گل زده در یک فینال جام باشگاه های اروپا که در اختیار پوشکاش از رئال مادرید با 4 گل زده است.

4- بیشترین گل زده در یک فینال لیگ قهرمانان(شکل جدید جام باشگاه های اروپا از سال 1992) که در اختیار ماسارو(میلان)، ریدله(دورتموند)، کرسپو(میلان)، اینزاگی(میلان) و میلیتو(اینتر) با دو گل زده است.

مسی و رونالدو هرکدام در دو فینال موفق به زدن یک گل شده اند.

5- سریع ترین گل در لیگ قهرمانان که در اختیار روی ماکای از بایرن است. او ثانیه 10 به رئال در سال 2007 گل زده بود.

6- سریعترین گل در فینال لیگ قهرمانان که در اختیار پائولو مالدینی از  میلان است. او به لیورپول در ثانیه 53 گلزنی کرده بود.

7- سریع ترین هت تریک در لیگ قهرمانان که در اختیار گومیس از لیون است. او در فاصله 8 دقیقه موفق به ثبت هت تریک مقابل دیناموزاگرب شده است.

8- ثبت دو هت تریک متوالی که در اختیار لوئیز آدریانو از شاختار است. او دو بار متوالی برابر باته موفق به زدن سه گل شد.

9- گلزنی در بیشترین فصل از لیگ قهرمانان که در اختیار گیگز است. او در 16 فصل موفق به زدن گل در این تورنمنت شده است.

10- رائول با گلزنی در 14 فصل متوالی در لیگ قهرمانان، از این حیث رکوردی تاریخی در اختیار دارد که هنوز مسی و رونالدو بدان دست پیدا نکرده اند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال