نسل جوان امروز نسلی کتابخوان نیست


افراد کتابخوان به کتاب‌های چاپ شده نسبت به نوع الکترونیک آن علاقه بیشتری دارند.

نسل جوان امروز نسلی کتابخوان نیست و بیشتر مطالعات آن‌ها در فضای مجازی به پیام‌ها و فیس بوک منحصر می‌شود

مهدی افشار، مترجم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به روی آوردن نسل جوان به استفاده از کامپیوتر و اکتشافات جدید گفت: نسل جوان امروز نسلی کتابخوان نیست و بیشتر مطالعات آن‌ها در فضای مجازی به پیام‌ها و فیس بوک منحصر می‌شود و کتاب در ذهن این نسل جا نیافتاده است.

وی افزود: نسل قدیم هم که به مطالعه کتاب می‌پردازد از وجود کتاب‌های الکترونیک اطلاعی ندارد و به اختراعات جدید عادت نکرده‌اند. کتاب‌های الکترونیک از نگاه کتابخوانی هنوز در جامعه جا نیافتاده‌اند و تعداد محدودی از این طریق به مطالعه می‌پردازند.

این مترجم با اشاره به چگونگی استفاده از کتاب‌های الکترونیک در جامعه اظهار داشت: هم اکنون کسانی هم که از کتاب‌های الکترونیک استفاده می‌کنند مطالعه خود را از طریق نسخه چاپی و پرینت آن انجام می‌دهند. به دلیل آنکه چشم این افراد به مطالعه در فضای مجازی عادت ندارد و در اثر این کار آزار می‌بیند به همین دلیل کتابخوان‌ها به سراغ اثر مکتوب می‌روند.
 
افشار ادامه داد: معلوم نیست نسل‌های آینده هم به سراغ مطالعه کتاب‌های الکترونیک بروند. هنوز استفاده از این نوع کتاب‌ها به میزانی که سبب تأثیرگذاری بر ذائقه مخاطب شود، میان مردم جا نیافتاده است. تردید دارم آنچه امروز به عنوان کتاب ارائه می‌کنیم حجم دارد و نوشته می‌شود را بتوان در آینده هضم کرد و نسل‌های بعدی به سراغ آن بروند.
 
این مترجم با اشاره به آنکه افراد جامعه به این زودی‌ها سراغ کتاب‌های الکترونیک نمی‌روند، بیان کرد: افراد کتابخوان به کتاب‌های چاپ شده نسبت به نوع الکترونیک آن علاقه بیشتری دارند و افرادی که از روی آی پد مطالعه می‌کنند به زودی از انجام این کار خسته می‌شوند. استفاده از این نوع کتاب برای کتابخوان‌ها حرفی بسیار خسته کننده‌تر از دیگران خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال