عکسنوشته های بیل با هدف آموزش رفتار صحیح اینترنتی


عکسنوشته های بیل با هدف آموزش رفتار صحیح اینترنتی

پدیده ای تازه در فضای مجازی با بیش از یک میلیون دنبال کننده

عکسنوشته های بیل با هدف آموزش رفتار صحیح اینترنتی

شخصیت تازه وارد فضای مجازی که هدفش فرهنگسازی استفاده از دنیای تکنولوژی است، به محبوبیت و شهرتی چشم گیر رسید.

با فراگیر شدن تکنولوژی و شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره انسان ها، آنچه جامعه به آن محتاج می شود، فرهنگ استفاده از فضای مجازی است.

اخیرا در فضای سایبری و شبکه های اجتماعی غرب، چهره ای پدیدار شده است که رفتار صحیح اینترنتی را با روایت داستان هایی کوتاه فرهنگ سازی می کند

این چهره یک کارکتر انیمیشنی به نام “بیل” است که حدود یک ماه است وارد فضای مجازی شده ولی چند روزی است که کارتون های “مثل بیل باشید” از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردارند.

در ادامه، به برخی از این روایت ها پرداخته می شود:

عکسنوشته های بیل با هدف آموزش رفتار صحیح اینترنتی

این بیل است؛ بیل می بیند که بیرون باران می بارد. بیل دیگر این موضوع را در فیس بوک عنوان نمی کند چون می داند که دوستانش چشم دارند و می بینند که باران می بارد. بیل باهوش است. مثل بیل باشید.

عکسنوشته های بیل با هدف آموزش رفتار صحیح اینترنتی

این بیل است. بیل در فیس بوک است. بیل خاطرات هفت سال پیش خود را در فیس بوک به اشتراک نمی گذارد چون می داند برای کسی اهمیت ندارد. بیل باهوش است. مثل بیل باشید.

این شخصیت در فیس بوک صفحه ای برای خود دارد که بیش از یک میلیون دنبال کننده به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، ورژن های دیگر بیل به زبان های دیگر از جمله اسپانیایی موجود است که هدف همه آن ها فرهنگسازی در فضای مجازی و
جامعه است.

Eugeniu Croitoru طراح و سازنده صفحه فیس بوک “بیل” در گفتگو با یکی از رسانه های خارجی گفت: ” این طح خیلی پیچیده ای نیست. “بیل” می تواند هرانسان باشعور و هوشمندی باشد که کارهای آزار دهنده انجام نمی دهد. شما متوجه خواهید شد که بیل می تواند کسی باشد که در قالب جک و طنز هنجارهای اجتماعی را یادآور شود”

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات