سرعین قابلیت تبدیل به قطب گردشگری زمستانی کشور را دارد


به گزارش خبرنگار مهر، قادر تقی زاده عصر جمعه در حاشیه آئین افتتاحیه جشنواره زمستانی سرعین اضافه کرد: این شهرستان با دارا بودن شرایط خاص تمام آیتم های لازم برای گردشگری زمستانی را دارد و می تواند با توسعه این ویژگی ها به قطب گردشگری زمستانی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه سرعین با برخورداری از جاذبه‌های مطلوب به عنوان قطب گردشگری کشور شناخته می‌شود، تصریح کرد: هم اکنون این شهرستان با داشتن طبیعت بکر و آب های گرم معدنی و... جزو شش منطقه گردشگرپذیر کشور است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان لزوم گردشگرپذیری خارجی در این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: در این راستا باید با برنامه های عملی و اجرایی تلاش شود تا جاذبه های این شهرستان در سطح بین المللی مطرح و معرفی شود.

وی در عین حال خروج از گردش‌پذیری فصلی را از مهمترین برنامه های توسعه گردشگری سرعین برشمرد و ادامه داد: برگزاری جشنواره زمستانی برای سومین دوره در این راستا است.

تقی زاده با اشاره به اجرای یک ماهه این جشنواره با هدف توسعه گردشگری و خروج از گردشگری تک فصلی در سرعین بیان داشت: تلاش خواهد شد در طول برگزاری جشنواره جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری زمستانی سرعین معرفی شود.

وی ادامه داد: به همین منظور در قالب سه هفته برگزاری جشنواره برنامه های متنوعی نظیر ساخت تندیس های یخی و آدم برفی، رقابت های اسکی، تورگردی و... برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان کعتقد است برگزاری این جشنواره به افزایش تورهای ورودی، توسعه ورزش های زمستانی، رشد مسافرت های آخر هفته شهروندان این استان، معرفی ظرفیت های زمستانی، ایجاد نشاط اجتماعی و... را در پی خواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال