معرفی محمدصادق نائبی (6) – کارشناس ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان


مهندسان رشته های چهارگانه ساختمان شامل معماری، مکانيک تأسیسات، برق و عمران (عمران، ترافیک و نقشه برداری)، بعد از گذشت ۳ سال از مدرك كارشناسی خود می توانند در آزمون نظام مهندسی شركت كنند و در صورت پذیرفته شدن در این آزمون بسیار پررقابت و نيز احراز سوابق مفید در زمینه ساختمان، در صورت تأييد وزارت راه و شهرسازی، می توانند نائل به دریافت پروانه اشتغال به كار پایه ۳ در يکي از زمينه هاي طراحي، اجرا يا نظارت شوند.

در سازمان نظام مهندسی، پایین ترین درجه پروانه اشتغال به كار، پایه ۳ می باشد كه مهندسانی كه دارای این پروانه باشند طبق ماده ۱۱ قانون نظام مهندسی پس از گذشت 5 سال در صورت گذراندن دوره هاي تخصصی و نيز ارائه مدارک طراحي، يا نظارت يا اجرا، می توانند از پایه ۳ به ۲ و پس از گذشت 4 سال دیگر با قبولي در آزمون هاي تخصصي و احراز سوابق تخصصی از پایه ۲ به ۱ ارتقاء پیدا كنند.

برای ارتقاء از پایه یک به پایه ارشد 6 سال سابقه تخصصي در زمينه ساختمان لازم است. به عبارتی يک مهندس عضو سازمان نظام مهندسی پس از 18 سال سابقه تخصصی در يک يا همه زمینه های طراحی، نظارت و اجرا و قبولی در آزمونهاي دوره هاي تخصصي به درجه "پايه ارشد" نائل می شود که بالاترين سطح کارشناسی در سازمان نظام مهندسی ساختمان می باشد. البته بسیاری از مهندسان پایه یک یا پایه ارشد تنها در یک يا دو زمینه اجرا یا طراحی يا نظارت به درجه پایه یک یا ارشد می رسند و رسیدن به پایه ارشد در هر سه زمینه، بسیار اندک می باشد.

مهندس محمدصادق نائبی نه به صورت خطی بلکه به صورت ماتریسی در هر سه زمینه طراحی ، نظارت و اجرا به درجه "کارشناس پایه ارشد سازمان نظام مهندسی" رسیده است.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال