اسبها در هفته بیست‌و‌چهارم کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد تاختند


به گزارش خبرنگار مهر، در هفته بیست‌و‌چهارم این رقابت‌ها عصر جمعه ۶۲ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هفت دور هزار، هزار و ۵۵۰ و هزار و ۶۰۰ متری به رقابت پرداختند که در پایان ۵۳۳ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله و ۱۶ تا ۱۸ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ابوطالب چاریزاده با اسب تاگور زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب نورگزل و مهرداد خوجملی با اسب آهوچی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر بود که نادر صالح پور با اسب نامبروان عنوان اول را به دست آورد و عیدمحمد غراوی با اسب مهتاج و ابوطالب چاریزاده با اسب یادگار گلنام به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبردداخلی دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهرداد خوجملی با اسب ریوچندو موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه عطا با اسب جنی بست و عیدمحمد غراوی با اسب ریوگیفت به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار و ۶۰۰ متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب ورگلاس زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و ستار مهرانی با اسب آتیک و جواد آچاک با اسب ساریسا به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

 

در دور پنجم اسب‌های تروبردداخلی سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ابوطالب چاریزاده با اسب کاررا نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب ریواونجر و امین محمدی با اسب تیم پای لت نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های دوخون سه ساله و ۳۸ تا ۴۸ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار و ۶۰۰ متر بودند که کمال دالیجه عطا با اسب قلیچ بابا مقام اول را کسب کرد و مهرداد خوجملی با اسب فرنیا و نادر صالح پور با اسب ایلکای به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که جواد آچاک با اسب مهگل زودتر از سایرین به مقصد رسید و قربان محمد اودک با اسب ایرامینم و کمال دالیجه عطا با اسب های‌پریون به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

گفتنی است؛ در هفته بیست‌و‌چهارم این رقابت‌ها ابوطالب چاریزاده با کسب دو مقام نخست و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و مهرداد خوجملی و کمال دالیجه عطا هر کدام با کسب یک مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم در رده های بعدی ایستادند، همچنین نادر صالح پور یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و محمد خوجملی و جواد آچاک هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

هفته‌های بیست‌و‌پنجم و بیست‌و‌ششم این رقابت‌ها، هشتم و نهم بهمن در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال