امام جمعه میانه: مطالبه مردم از کاندیدها، شنیدن بهترین وعده هاست/ آگاهی از وظایف نماینده، از مسابقه وعده دادن کاندیدها جلوگیری می کند


امام جمعه میانه با اشاره به فرارسیدن بهمن ماه و سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، ضمن توصیه به جوانان برای مطالعه تاریخ انقلاب، گفت: این ماه خاطرات فراوانی برای ملت ایران دارد که از جمله آن کارشکنی ها، اعلام حکومت نظامی و اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد توسط دولت بختیار در چهارم بهمن و برای جلوگیری از ورود به میهن بود که به تحصن های مختلف از جمله علما در دانشگاه تهران انجامید که خواستار بازگشایی فرودگاه و ورود امام بودند.

به گزارش فردای میانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به سالروز امضای قرارداد ننگین کمپ دیوید بین اسرائیل و مصر از آن به عنوان  جنایت در حق مردم مظلوم فلسطین یاد کرده، افزود: این قرارداد را حکومت فعلی مصر نیز مجددا تایید و امضا کرد و با توجه به اینکه مصر کشوری اسلامی و عرب است، جنایتی که اعراب در حق مردم فلسطین انجام داده اند، توسط هیچ قوم و ملتی صورت نگرفته است و تعصب عربی که زبانزد است در مورد فلسطین نشان ندادند.

حجت الاسلام حامدی با اشاره به روز چهارشنبه 7 بهمن، از برگزاری یادواره شهدای زینبیه و ثارا... در شهرستان میانه خبر داده، گفت: دشمن بعثی در حرکتی ددمنشانه پس از عدم توفیق در مواجهه با رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل با حمله هوایی و بمباران مدرسه زینبیه بر سر دختران مظلوم و بی دفاع، جنایتی کم نظیر یا بی نظیر مرتکب شد و با این جنایت نام شهدای مظلوم زینبیه و ثارا... در دنیا زبانزد شده و کوچکترین حرکتی که ما توانسته ایم در دفاع از حق و حقوق خود انجام دهیم برگزاری چنین یادواره ای است.

خطیب جمعه میانه هدف از برگزاری این یادواره را نمایاندن مظلومیت ایران اسلامی به جهانیان در 8 سال دفاع مقدس عنوان کرده افزود: به صورت شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی برگزار شد و استمرار دارد و باید استمرار داشته و از یاد نرود.

حجت الاسلام حامدی در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع برجام اشاره داشته، گفت: هفته گذشته، بعد از حدود 12 سال و بخصوص در 2 سال اخیر مذاکرات، پیگیری و صحبت های مختلف پیرامون موضوع هسته ای ایران قرار شد مفاد برجام از این هفته اجرایی شود و این ثمره ایستادگی مردم در مقابل تحریم ها بود و سرانجام، حق به کرسی نشست و آنها از مواضع ناحق خود عقب نشینی کرده در مقابل ایستادگی و مقاومت ملت تسلیم شدند.

وی ادامه داد: نباید تلاش های بسیار ارزشمند دانشمندان هسته ای علی الخصوص 4 شهید گرانقدر که تقدیم این راه شده و سرمایه مملکت هستند را فراموش کنیم.

امام جمعه میانه ثمره این موفقیت را نتیجه ایستادگی مردم و تلاش های دست اندرکاران دولت قبلی و دولت فعلی، وزیر امور خارجه، تیم مذاکره کننده و ریاست جمهوری عنوان کرده گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه ریاست جمهوری، مواردی را متذکر شدند که ایشان ضمن ابراز خرسندی نسبت به تلاش هایی که انجام شده نکاتی را متذکر شده اند که بزرگان و مراجع تاکید بر دقت و توجه به این نکات دارند.

حامدی ادامه داد: بنا بر تحلیل کارشناسان، بزرگان و صاحب نظران و در راس آن مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حداکثر تاثیر برجام و برداشته شدن تحریم در حل مشکلات، 30 تا 40 درصد است و بخش عمده آن به تدبیر و درایت مسئولین و پیاده شدن اقتصاد مقاومتی بستگی دارد و اینگونه خیال نشود که با رفع تحریم ها و اجرای برجام، مشکلات از غیب حل خواهد شد و مستلزم تلاش بی وقفه و خردمندانه بوده و رفع تحریم ها به تنهایی برای گشایش اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست.

وی از قول رهبر معظم انقلاب گفت: اینگونه القا نشود که 5+1 و آمریکا با برچیدن تحریم ها در حق ایران لطف کرده و منت نهادند، بلکه در سایه پیگیری و تلاش و استقامت مردم ناچار به این کار شدند و این امر، ارزان محقق نشده و امتیاز کمی در مقابل ندادیم و این جزو مذاکرات بود که ناچار به امتیاز دادن شدیم و با بضاعت و فرصت و موقعیت، تیم مذاکره بیش از این نتوانستند کاری انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با اشاره به دیدار مسئولین برگزارکنندگان انتخابات با مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در بحث انتخابات به تاکید ایشان بر اینکه مردم با بصیرت و فکر، انتخابی صالح داشته باشند، پرداخته گفت: مصداق این صحبت، سپر بلا نمودن نماینده در مواجهه با مشکلات است و کسی از این ویژگی برخوردار است که نسبت به مجلس، دیدگاهی انقلابی داشته و مجلس را مکانی مقدس بپندارد.

امام جمعه میانه ادامه داد: دهمین مجلس را پیش رو داریم و باید از تمامی تجارب انتخابات گذشته بهره برد و استفاده از این تجربیات موجب انتخاب بهترین فرد می شود؛ کاندیدی نبوده و نیست که شعار خدمت به مردم را نداده باشد و همگی بلااستثنا شعار خدمتگزاری داده اند و ما منکر خدمات برخی نیستم اما این خدمت، حد و شکل دارد و باید قدری دقت کنیم که مهمترین وظیفه نماینده قانونگذاری است و برخی مشکلات ریشه ای لاینحل ناشی از کهنگی قانون بوده و متاسفانه با 36 سال از عمر مجلس در جمهوری اسلامی، نمایندگان فرصت به روزرسانی و اصلاح برخی قوانین را نداشته اند زیرا توقع ما از نمایندگان بجا نیست که همین موجب بروز مشکل می شود.

حامدی با برشمردن برخی از مشکلات شهرستان میانه و وعده های برخی در همین مورد گفت: حل مشکلاتی چون آب شرب میانه، اتوبان، پایاب سد آیدوغموش از وظایف ذاتی دولت است نه نماینده مجلس و نماینده بخاطر اینکه در دوره بعد رای مردم را بدست آورد مجبور به انجام اموری غیر از وظیفه ذاتی خود می شود.

وی ادامه داد: مردم باید وضع قوانین و نظارت بر عملکرد دولت را از نماینده مجلس انتظار داشته باشند و انتظاراتی چون ایجاد اشتغال برای افراد معدود از نماینده باعث می شود وی بخاطر فعالیت برخی در ستاد انتخاباتی با استفاده از روش های نادرست، غیرقانونی و غیرشرعی مثل راند و تضییع حقوق دیگر افراد این کار را انجام دهد درحالیکه مردم باید انتظار حل ریشه ای این مشکل را از طریق وضع قوانین مترقی و به روز در مجلس داشته باشند تا میدان رقابت و مسابقه در وعده دادن شکل نگیرد.

وی با ابراز ناخرسندی از نابجا بودن برخی انتظارت مردم، گفت: متاسفانه مطالبه مردم، شنیدن بهترین وعده هاست و باید بدانیم که این وعده ها ملاک و تعیین کننده نیست و باید این دیدگاه توسط خودمان با آگاهی از توقعات و انتظارات و وظایف نماینده مجلس، تغییر، اصلاح و مطالبه گردد.

امام جمعه میانه با تاکید مجدد بر انتخاب افراد صالح و بهره گیری از تجارب انتخابات گذشته گفت: مجلس ششم تجربه است زیرا کسانی به مجلس راه یافتند که نه تنها از نظام دفاع نکردند بلکه علیه نظام سینه سپر کردند و اکنون هر کدام از آنان کارشناسان شبکه های مختلف خارجی و معاند هستند پس باید دقت کنیم تا مجلسی را شکل داده و افرادی را راهی مجلس کنیم که مملکت را به دشمن نفروشند و از جایگاه والای خود آگاهی داشته باشند.

حامدی بر پیروی از قانون و پرهیز از تضعیف نهادهای قانونی تاکید داشته گفت: اگر بنا باشد ازقانون عقب مانده و یا فراتر از قانون گام نهاده شود به معنای هرج و مرج است و ملاک و معیار، قانون است.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی به موضوع احراز صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس اشاره کرده افزود: با نگاهی عقلانی در این موضوع باید متوجه شد که کثرت افراد رد صلاحیت شده نمی تواند معیار درستی باشد و منتقدین این موضوع، مصداقی خلاف قانون ارائه کنند و افرادی که صلاحیتشان بر اساس قانون احراز نگردیده می توانند طبق قانون اعتراض کرده و این اعتراضات بررسی شده و پاسخ داده می شود و فرد مجاب می شود زیرا قانون در این زمینه کاملا شفاف است و افرادی که هوچی گری می کنند یقیناً اغراضی را در سر می پرورانند.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال