انتقاد جو بایدن از نقض آزادی بیان در ترکیه


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، بایدن در حضور شخصیت های آکادمیک، سردبیران روزنامه ها و خبرنگاران ترکیه ای نزدیک به مخالفان دولت این کشور گفت: اگر شما نتوانید نظر خود را اعلام کنید و یا از سیاستی انتقاد کنید و بدون نگرانی و ترس از مجازات جایگزینی برای سیاست های مورد انتقاد اعلام کنید، یعنی اینکه کشور شما فرصتی را برای شما فراهم نمی کند.

معاون اول رییس جمهوری آمریکا افزود: این افکار و ایده های جدیدی برای ملت ترکیه نیست، آزادی بیان در قانون اساسی ترکیه آمده است.

گفتنی است رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه از هفته گذشته حملات شدیدی را علیه شخصیت های آکادمیکی که با امضای طوماری کشتار کردها را محکوم کردند، شروع کرده است.

شخصیت های آکادمیک تاکید کردند که ارتش ترکیه اقدام به کشتار کردها در شهرهای جنوب شرق این کشور کرده است.

این شخصیت های آکادمیک به خاطر انتقاد از کشتار، مورد بازجویی و مجازات های تأدیبی قرار گرفتند که باعث واکنش های منفی در داخل و خارج این کشور شد.

مخالفان دولت ترکیه و سازمان های غیر دولتی، اردوغان را که از سال ۲۰۰۳ حکومت را در این کشور در اختیار دار به سلطه بر کشور و محدود کردن آزادی بیان متهم می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال