«دست های ویرانگر» عامل شعله ور شدن اعتراضات است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، السبسی همزمان با اجرای قانون منع رفت و آمد در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: اقدامات جوانان در شهر القصرین تحرک طبیعی به خاطر بیکاری است، ولی دست های ویرانگری باعث شعله ور شدن اعتراضات شده است.

وی افزود: قانون منع رفت و آمد به خاطر تعرض به تاسیسات عومی و خصوصی از طرف خرابکاران اجرایی شد. رییس جمهوری تونس تصریح کرد: دولت اقداماتی را برای کاهش معضل بیکاری در نظر گرفته است.

تظاهرات مردم تونس بعد از اعتراض رضا الیحیاوی که فارغ التحصیل دانشگاه و بیکاربود، اوج گرفت. وی هنگامی که تلاش کرد از تیر برق بالا برود تا صدای خود را به گوش مسئولان برساند دچار برق گرفتگی شد، نام او از فهرست اسامی قبول شدگان در وزارت آموزش و پرورش حذف شده بود.

میانگین بیکاری در تونس در سال ۲۰۱۵ به ۱۵.۳ در مقایسه با آمار ۱۲ درصدی در سال ۲۰۱۰ به سبب ضعف رشد و کاهش سرمایه گذاری رسیده است. حجم بالای بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاه ها تشکیل می دهند.

ادامه اعتراضات الحبیب الصید نخست وزیر تونس را مجبور کرد مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس را ترک کند و به کشور باز گردد تا نشست اضطراری کابینه را تشکیل دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال