کودکان سوری و رویای خانه (+عکس)


بنا به همین گزارش بین ماه ژانویه و سپتامبر سال گذشته بیش از ۲۱۴ هزار کودک سوری در فهرست درخواست کنندگان پناهندگی در اروپا قرار گرفته اند.

فرادید - بیش از پنج سال جنگ در سوریه باعث شده اکنون نزدیک به هشت میلیون کودک در شرایط وخیم نیازمند کمک فوری باشند.

یونیسف ماه گذشته در گزارشی با اشاره به این موضوع خبرداد از آنجا که در سوریه دیگر هیچ مکانی برای حمایت و محافظت از کودکان آواره و بی خانمان و بی سرپرست وجود ندارد بسیاری از کودکان همراه و یا بدون همراه خطر خروج از سوریه و عبور از دریا را به جان می‌خرند.

بنا به همین گزارش بین ماه ژانویه و سپتامبر سال گذشته بیش از ۲۱۴ هزار کودک سوری در فهرست درخواست کنندگان پناهندگی در اروپا قرار گرفته اند. همچنین روزانه نزدیک به ۷۰۰ کودک سوری درخواست پناهندگی در اروپا می کنند که در میان آنها نوزادان، کودکان معلول، کودکان و نوجوانان یتیم و بی سرپرست دیده می شوند.

در اردوگاه پناهندگان سوری در لبنان بسیاری از کودکان در شرایط غیرانسانی بزرگ می شوند. بسیاری به مدرسه نمی روند و اکثرا کار می کنند تا بتوانند در خرج هزینه ها به والدینشان کمک کنند. آنها برای رویای آینده‌ای روشن روزهای سخت را تحمل می‌کنند. در همین حال "اومیت بکتس" عکاس خبرگزاری رویترز به سراغ شماری از این کودکان جنگ زده در کمپ "ییلا داجی" در ترکیه رفته و از آنها عکاسی کرده است. او برای گزارش تصویری خود از کودکان خواسته تا تصویری از خانه‌ای که در ذهن دارند نقاشی کنند و سپس از آنها و رویایشان عکاسی کرده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال