http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رقابت خیرین ادامه دارد/ وقف باغ پسته تا ۲۸ فنجان قنات

رقابت خیرین ادامه دارد/ وقف باغ پسته تا ۲۸ فنجان قنات

به گزارش خبرنگار مهر، دی ماه در حالی به پایان رسید که تعداد موقاف ثبت شده در سازمان اوقاف همچنان ادامه دارد. اما نکته قابل تامل، نیات واقفان است که هر یک با هدف و نیتی اموال خود را وقف می کنند.

وقف آب و زمین با نیت تعزیه در عاشورا

اصغر برزویی اهل روستای رزوی در سبزوار واقفی است که در دیماه سال جاری یک قطعه زمین به مساحت ۱۳۷مترمربع به همراه ۴۵ دقیقه آب قنات جاریه علیای برزو - بلوک کراب را در اقدامی خداپسندانه وقف کرد. نیت این واقف عزدارای و اطعام عزارادان در روز عاشورا ثبت شده و ارزش موقوفه اش در روستا ۲ میلیون تومان است. روستای برزو در ۲۵ کیلومتری شمال غرب سبزوار از توابع بخش مرکزی این شهرستان است که در دهستان کراب واقع شده است.

وقف مغازه ۱۵۰ میلیونی برای تبلیغ معارف اسلامی

دو خیر گلستانی شش دانگ مغازه خود در شهرستان آزادشهر را به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان وقف کردند. این خیرین که نامشان «محمدرضا میرعرب و ذکریا منصوری» است در وقف نامه نوشتند که عواید موقوفه صرف تامین هزینه های روزانه مسجد جامع روستای رضی و تبلیغ و نشر معارف اسلامی شود.

وقف یک باغ پسته همراه با یک ساعت آب برای مسجد فاطمیه

خیر بافقی زمین ۵۵۰۰ متری اش را وقف فعالیت های فرهنگی در مسجد فاطمیه کرد. همچنین در این وقفنامه آمده است یک ساعت آب هم به همراه این باغ پسته وقف شده که در مجموع ارزش این وقف مبلغی حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است که درآمد ناشی از آب چاه این باغ صرف حق الزحمه امام جماعت، خادم مسجد و سایر هزینه های فرهنگی مسجد فاطمیه می شود.

دو تهرانی یک وقف جدید مشارکتی در خوربیابانک به ثبت رساندند

سازمان اوقاف اعلام کرد که دو واقف نیک اندیش که در تهران ساکن هستند با مصداق بخشیدن به شعار همه ایران سرای من است یک وقف جدید را در منطقه خور به ثبت رساندند. عین الله ایران مهر و یونس ایران مهر یک قطعه زمین را که کاربری تجاری دارد به مساحت ۲۰ مربع و ارزش ۲۰۰ میلیون ریال وقف مجتمع فرهنگی مسجد امام جعفر صادق(ع) شهر فرخی کرده اند. این واقفین نیک اندیش از طریق یکی از دوستان خود که از اهالی شهر فرخی و ساکن تهران است از ساخت یک مسجد در شهر فرخی مطلع می شوند و برای شریک بودن در این امر خداپسندانه اقدام به خرید این قطعه زمین و وقف آن برای تامین هزینه های فرهنگی مسجد می کنند. این مسجد قرار است که با همت خیرین و مردم مومن و ولایتمدار شهر فرخی به مساحت ۶۰۰ متر مربع احداث شود و ایجاد این وقف جدید نشان از روحیه مردم مومن و بافهم ایران زمین می باشد که همیشه در صحنه های مختلف حاضر بوده و هستند.

۲۸ فنجان و یک ششم قنات در گناباد وقف تعزیه داری و جشن برای امام حسین (ع) شد

محمد انوشیروانی ۲۸ فنجان و یک ششم قنات جاریه قصبه شهر بخش یک شهر گناباد را وقف کرد. نیت این موقوفه تعزیه داری و برگزاری جشن برای امام حسین(ع) است ک ه در وقف نامه این موقوفه تاکید شده تعزیه داری ترجیحا در ماه محرم و صفر و جشن میلاد در ولادت امام حسین(ع) برگزار شود. بر اساس برآورد انجام شده ارزش این موقوفه دو میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
جزئیاتی از Season Pass بازی Call of Duty Infinite Warfare منتشر شد
مرگ کارگر مقنی در عمق ۴۰ متری چاه
کشف عتیقه های ۱۰۰۰ ساله
موتورسیکلت ها هوای شهر ها و روح و روان شهروندان را تخریب می کنند
بازدید همسر رئیس جمهور فنلاند از مدرسه محیط زیستی ایران
گهواره‌ گران قیمت برای خانواده‌های سلطنتی (+عکس)
مصرف بیش ازحد عرق نعنا در نفخ و ریفلاکس موجب تشدید بیماری می شود
کلیپ فیلم سامی بیگی کینگ دام
فیلم کلیپی که عراقی ها برای سردار سلیمانی ساخته اند! ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم آگهی کوتاه کارهای ناب عروسی و مراسم ازدواج تشزیفات مجالس آن دو
کلیپ فیلم عاشیق عدالت کرم گوزللمه سی
ویدیو فیلم اهنگ بسیاار زیباای خیره از جواد زارع.حتما ببینید و لایک ( آپارات )
زمین لرزه 9 بار خراسان رضوی را لرزاند/ دومین زمین لرزه شدید رخ داد
جنازه یک داعشی خوراک گربه‌ها شد +عکس(+16)
سید حسن خمینی عکسی از حضور پدرش در یک تیم فوتبال را منتشر کرد
پست متفاوت در اینستاگرام شهره سلطانی
کشف بقایای ماموت ها توسط شکارچیان (+عکس)
داستان خطاب به رئیس شرکت آمریکایی
متوجه تغییرات پوستتان هستید؟
استخدام مجموعه رستوران هفت خوان در فارس
تبلیغات