http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بزرگ‌ترين بانك جهان آماده ورود به ايران

بزرگ‌ترين بانك جهان آماده ورود به ايران

بانك‌هاي با سطح و ارزش بالا براي ايجاد روابط با ايران اعلام آمادگي كرده‌اند؛ حتي بانك «ICBC» چين نيز به عنوان بزرگ‌ترين بانك دنيا مذاكرات زيادي براي اين روابط داشته است.
روزنامه اعتماد نوشت؛

شبكه بانكي ايران در ١٠ سالي كه گذشت همه ظرفيت‌هاي قانوني بين‌المللي خود را براي ارتباط با جهان از دست داده بود. كارگزاران حاضر به خدمات‌دهي به بانك‌هاي ايراني نبودند و جريمه‌هاي بسيار سنگين در انتظار هر نوع سرويس‌دهي به ايران است. سوييفت ايران را از مدار ارتباطي‌اش خارج كرد و ايران توان گشايش هيچ‌نوع ال‌سي در جاي جاي جهان نداشت. حالا برجام فرصتي را براي ايران فراهم كرده تا شبكه بانكي جهاني ارتباطاتش را با ايران از سرگيرد.

پس از ماجراي بسته شدن پرونده «PMD»، استقبال بانك‌هاي خارجي براي ورود به ايران و ايجاد روابط بانكي شدت گرفت. به گونه‌اي كه در اين مدت هيات بانك مركزي ايران با مقام‌هاي عالي بانكي كشورهاي زيادي از جمله ايتاليا، فرانسه، اتريش، آلمان ، ژاپن، سوئد، دانمارك و الجزاير مذاكراتي داشت و هيات‌هايي از ايران هم به كشورهاي ديگر سفر كرد. در دوران تحريم نه‌تنها بانك‌ها ترجيح مي‌دادند كه ريسك روابط با بانك‌هاي ايراني را نپذيرند، بلكه اگر هم بانكي وارد مي‌شد در سايز بسيار كوچك بود كه اگر دچار مشكل مي‌شد چندان ضرري براي كشورش نداشته باشد.

حالا يعقويي، مديركل بين‌الملل بانك مركزي به ايسنا خبر داده كه بانك‌هاي با سطح و ارزش بالا براي ايجاد روابط با ايران اعلام آمادگي كرده‌اند؛ حتي بانك «ICBC» چين نيز به عنوان بزرگ‌ترين بانك دنيا مذاكرات زيادي براي اين روابط داشته است. آنطور كه يعقويي گفته اوايل شروع مذاكرات هسته‌اي زماني كه بانك‌هاي مختلف خارجي به ايران سفر مي‌كردند سايز كوچكي داشتند و در حد يك بانك ١٠ تا ٢٠ ميليون دلاري بودند. هرچند پيش از اين مذاكرات و در دولت گذشته، در عمل بانكي براي مذاكره حاضر نمي‌شد يا كشورها گاهي بانك‌هايي با ارزش سه تا چهار ميليون دلار مي‌فرستاند كه اگر در دوران تحريم مشكلي براي آن پيش آمد ضرر زيادي نكرده باشند.

 او با اشاره به اينكه يكي از دستاوردهاي ما در مذاكرات هسته‌اي اين بود كه بانك‌هاي بزرگي اكنون براي مذاكره با ايران وارد شده‌اند، اعلام كرد: در نمونه‌اي بارز بانك «ICBC» چين، به عنوان بزرگ‌ترين بانك جهان از نظر صورت‌هاي مالي و دارا بودن بزرگ‌ترين شبكه براي مذاكره به ايران آمد و اكنون با بانك مركزي ايران پيشنهاد ارايه خدمات در حوزه خزانه داري ارزي، عمليات اعتبار اسنادي و ارايه خدمات فاينانس را مطرح كرده و در اين خصوص توافقات خوبي هم به دست آمده است.

منبع: روزنامه اعتماد

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ضرورت تشکیل کارگروه ملی نجات یوز ایرانی
قدیمی ترین کتابخانه جهان در مغرب پس از بازسازی فعالیت خودرا از سر می گیرد
استخدام طراح حرفه ای وب سایت مسلط به PHP
معمای جیمز جونز (حتما این فیلم را ببینید) / دریافت کلیپ
فیلم استاد رائفی پور پول بی پشتوانه ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم خط و نشانه استاد دانشگاه کشورمان ایران بر علیه رهبری
فیلم بی آبرویی های اخلاقی و جنسی کلینتون و آقای ترامپ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من آقای مهران مدیری ۱۹ +( آپارات ) پخش
فیلم پشت پرده با نمک ویلای من کارگردان مهران مدیری ۱۸ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من آقای مهران مدیری ۱۷ +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من آقای مهران مدیری ۱۶ ( آپارات )
فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من کارگردان مهران مدیری ۱۵ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم پشت پرده آخر خنده ویلای من کارگردان مهران مدیری ۱۴
تبلیغ انتخاباتی در شبکه اجتماعی کار دست خواننده پاپ داد
(تصاویر)ستاره دونالدترامپ در پیاده روی مشهور هالیوود تخریب شد
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش مشتریان در پیلتن شاپ
کیلیپ فیلم جنگ مخوف و خونین سگ های پیتبول ۲ +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم مستند دردناکی از زندانیان بانو در زندانها +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم باورنکردنی ترین نیروهای عراقی در حال جنگ با داعشند
کلیپ فیلم اعجاز شعله ای که بی گاز و نفت و … دیگ را میجوشاند
تبلیغات