http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

واگذاری و تغییر مدیریتی «پدیده» قطعی شد

واگذاری و تغییر مدیریتی «پدیده» قطعی شد

قاضی غلامعلی صادقی خاطرنشان کرد: در گذشته هر بار که سرمایه گذارانی به طور جدی وارد مذاکره می شدند و تصمیم به سرمایه گذاری در این پروژه را می گرفتند، عده ای با راه اندازی تجمعات غیرقانونی، آنان را از سرمایه گذاری منصرف می کردند.

دادستان مرکز خراسان رضوی ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده در ماجرای شرکت سرمایه گذاری «پدیده» از قطعی بودن تغییر مدیریت در این شرکت خبر داد و گفت: هم اکنون چندین موسسه، بانک و شرکت خارجی برای سرمایه گذاری و در اختیار گرفتن این مجموعه اعلام آمادگی کرده اند که این موضوع به طور جدی از سوی مسئولان پی گیری می شود و در همین رابطه بانک مرکزی نیز برای فراهم کردن شرایط واگذاری کمک شایانی خواهد کرد.
 
قاضی غلامعلی صادقی در گفت و گوی اختصاصی با خراسان افزود: تغییر مدیریت در شرکت سرمایه گذاری پدیده قطعی شده است و اقدامات مسئولان برای تعیین مدیر جدید در حال انجام است.

مقام ارشد قضایی مشهد همچنین از تصمیم قطعی مسئولان برای واگذاری مجموعه «پدیده» خبر داد و گفت: تاکنون تقاضاهای خوبی از سوی افراد حقیقی و حقوقی، بانک ها، موسسات و شرکت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی واصل شده است که در حال بررسی پیشنهادات هستیم و اخیراً نیز یک بانک دیگر برای در اختیار گرفتن این مجموعه، اعلام آمادگی کرده است که در این رابطه مشورت ها و مکاتباتی هم با بانک مرکزی صورت گرفته و مسئولان برای فراهم کردن شرایط واگذاری قول مساعد داده اند.
 
تجمعات برای فراری دادن سرمایه گذاران

 
دادستان عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به این که همه تلاش های مسئولان و دستگاه قضایی برای آن است که پروژه های شرکت پدیده فعال شده و به بهره برداری برسد، تصریح کرد: تلاش می کنیم تا بعد از تغییر مدیریت، مجموعه پروژه های پدیده به مرحله بهره برداری برسد و سهامداران نیز حق و حقوقات کامل خود را دریافت کنند اما در این بین عده ای که منافع خود را در خطر می بینند، قصد دارند به هر طریقی از واگذاری پروژه های پدیده به شرکت های سرمایه گذاری و یا بانک ها جلوگیری کنند.

قاضی غلامعلی صادقی خاطرنشان کرد: در گذشته هر بار که سرمایه گذارانی به طور جدی وارد مذاکره می شدند و تصمیم به سرمایه گذاری در این پروژه را می گرفتند، عده ای با راه اندازی تجمعات غیرقانونی، آنان را از سرمایه گذاری منصرف می کردند.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی اضافه کرد: بررسی ها و تحقیقات درباره عاملان اصلی این گونه تجمعات مشخص کرد که برخی از این عوامل مرتبط با معاندان نظام هستند که در میان سهامداران نفوذ کرده اند و در کنار خواسته های به حق برخی خریداران سهام، از این موضوع برای ضربه زدن به نظام و سهامداران استفاده می کردند و یا به تحریک بعضی از عوامل، اقداماتی را برای فراری دادن سرمایه گذار انجام می دادند.
 
وی گفت: اما در این میان افرادی نیز هستند که ناآگاهانه و ناخواسته در زمین معاندان بازی می کنند و با طرح شعارهایی هنجار شکنانه برای عملی شدن نقشه های آنان کمک می کنند.

قاضی «صادقی» همچنین به اجرایی نشدن مصوبات ستاد تدبیر توسط مدیران پدیده نیز اشاره کرد و افزود: با آن که هنوز مصوبات ستاد تدبیر در مجموعه پدیده اجرایی نشده است و مدیران این شرکت از فرصت های مناسبی که در اختیار آنان گذاشته شد، استفاده نکردند اما زمینه های مشارکتی خوبی برای واگذاری این مجموعه ایجاد شده است.
 
مشوق های میلیاردی برای مشارکت

 
دادستان مرکز خراسان رضوی در ادامه این مصاحبه به ارائه مشوق های میلیاردی برای مشارکت سرمایه گذار در این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون با مشوق هایی که مسئولان و به ویژه ستاد تدبیر در نظر گرفته، زمینه های خوبی برای سرمایه گذاری در این مجموعه به وجود آمده است که مجوز تغییر کاربری 40 هکتار از زمین های کشاورزی به تجاری و اقامتی و همچنین تخفیف های کلان در بدهی های دولتی و عمومی و حتی قسط بندی تا مدت 20 سال و... از جمله این گونه مشوق هاست.

وی گفت: به همین خاطر نیز پیشنهادهای اشخاص حقیقی و حقوقی برای مشارکت در این مجموعه افزایش یافته است و ستاد تدبیر استان نیز در حال رایزنی است تا این پروژه ها فعال شده و به بهره برداری برسد.
 
اعلام آمادگی یک بانک برای مشارکت

 
قاضی «غلامعلی صادقی» به تمایل یک بانک برای سرمایه گذاری و در اختیار گرفتن شرکت سرمایه گذاری پدیده اشاره کرد و افزود: با توجه به اعلام آمادگی بانک مرکزی برای کمک به بانک های سرمایه گذار، رایزنی های مسئولان استان و کشور نیز ادامه دارد تا این شرکت همانند موسسه میزان به یک بانک واگذار شود و سهامدارانی که قصد دریافت وجوه خود را دارند بتوانند به حق و حقوقات خود برسند و افراد دیگری نیز که مایل به ادامه سرمایه گذاری هستند از این مزایا برخوردار شوند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
روش های کاهش فشار خون
متهم: مشکل مالی داشتم حساب خواهرم را خالی کردم
شش قرارداد جدید نفتی امضا می‌شوند
«احسان علیخانی» رقیبی جدی برای خندوانه و دورهمی/ طراحی برنامه‌ای برای شب‌های زمستان
استخدام منقل دار و کباب پیچ حرفه ای در کرمان
کافه ترنج مشهد
سرقت پلیس های قلابی از 2 تبعه ایتالیایی و اردنی
آسمان ۴ نقطه کشور برفی می‌شود
انفعال سازمان سینمایی در مقابل فساد مالی و پولشویی در سینما
استخدام انتشارات جنگل
انتقال هپاتیت از طریق آرایشگاهها
ماشین لوکس مهران مدیری + عکس
ثبات نرخ رسمی ارزها +جدول
دانلود آهنگ جدید سهیل کاظمی همسرم
استخدام حسابدار خانم در محدوده خمینی شهر
هفته نامه ۸۸: از جریان داشتن Call of Duty در ویتنام تا حملات DDoS سراسری
حمله انتحاری در ترکیه ۲۱ کشته و زخمی برجا گذاشت
شمار سرمایه گذاران خارجی بورس به ۱۲۷ رسید
جشنواره فیلم صنعتی کارگاه آموزش فیلمسازی برگزار می‌کند
تبلیغات